Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
12. aug 2010

Já su tak nasranááááá!!!!! Jsme kvůli svatebnímu dortu na 11.9. přeložila dovolenou, musela jsem si domluvit v práci pár dní volna navíc, což byl problém a ženská to teď zrušila!!!! To má jediné štěstí, že jsem si neobjednala potahovku a pomůcky, jinak bych jí to jela otřískat o hlavu, krávě!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

hejdita
12. aug 2010

@bianca aj tebe prepina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 noooo co uz s nami ale dorozumieme sa vsade a nikto nas neoklame 😝 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
12. aug 2010

@zdenallicka tak to jo to nasere 😅 i mne zrusili objednavku na svatebni dort pred dvema mesici ale byla sem i rada kdyz se to tak topilo vsechno bo byly ty hice zrovna v tom obdobiii ..... no co uz z tymi ludni nechaj tak najde sa iny ktory ti zaplati a este nech atringelt ako zaplatu na tuto boliestku si sa mohla vyradit 😀 ze? 😅

zdenallicka
12. aug 2010

@hejdita Nejde o to, že jsem se mohla vyřádit, měla jsem z toho spíš trošku strach a stres, ale nasralo mě to... ☹ A fakt má štěstí, že jsem zatím nic neobjednávala...

honzulka
12. aug 2010

Ahoj holčiny... 🙂Moc se omlouvám,že Vám sem lezu.. 😔 Jdu se jen zeptat odbornic... 😉 Neděláte některá krém na dorta ze šlehačky a pudinku?Objednávala jsem si vždy u jedné moc šikovné paní a ta do dostů pro děti dělala tento krém a byl moc výborný... ☹ Jen mi teď odjela na dovolenou a nai se jí nemůžu dovolat,abych se poradila... ☹ Děkuji

hejdita
12. aug 2010

@zdenallicka jj chapu ja mam taky spise bobky kdyz nejaka objednavka je ale u tebe je vysledek vzdycky krasny tak sem te brala jako optimistku a ze jdes do toho s vervou 😅 😀 😀 😀 😀 no nebudu prudit 😅

hejdita
12. aug 2010

@honzulka omlouvat se nemusis sem muze kazdy 😉

jenom skoda ze o takomto kremu nevim ale holky ti jiste poradi ty skusenejsi 🙂

zdenallicka
12. aug 2010

Krásný, jo? 😀 😀 😀 😕 A optimistka?? CO já vím?? 😕 😕 😕 Jen mě to vytočilo... jsem si musela zařídit moc věcí, abych to mohla upéct... ☹

honzulka
12. aug 2010

@hejdita Děkuji... 🙂 No já ho hledám už všude možně a nikde jsem ho stále nenašla... ☹ Byl výborný!!!Já právě moc nemusím ty máslové... 😕 a tenhle byl úžasný... 😵

maca77
12. aug 2010

@hejdita ... tu je recept na krém: 1 a 1/2 palmarinu, 15dkg práškového cukru, 1 vanilkový cukor a kašička: 2-4 žltka, 1/2 l mlieka, 5 lyžíc hladkej múky

zdenallicka
12. aug 2010

CO je Palmarin??? A prosím o přesný postup...

daniz
12. aug 2010

zdeni palmarin je margarín , niečo ako hera,helia.... neviem, aké vy mávate v obchode.

sisa.b
12. aug 2010

ahojte, teda vy valite 😀

@bzucinka2 natierala som malym stetcom nasucho a vo finale som to este prstami presla, aby to bolo take rovnomernejsie

mne akurat volala zakaznicka, co som jej robila ferarri a ten nestastny pomarancovy krem, ze bola torta na jednotku s hviezdickou 😵 😵 😵 vychvalila mi ju velmi a rovno si zajednala dalsiu na september. tak som velmi rada, lebo v poslednej dobe peciem len do rodiny za cenu nakladov a este mi to aj ofrflali, tak som bola uz uplne demotivovana 😒

sisa.b
12. aug 2010

@hejdita tak ako na ten tvarohovy krem? mna dnes jeden caka, ale premyslam nad tym pudingovym

zdenallicka
12. aug 2010

Aha, tak Hera... No ale ta je hnusně žlutá.. a smrdí... 😝 Tož to nebude nic pro mě..🙂

daniz
12. aug 2010

sisa vitaj v kruhu bývalých demotivovaných 😀 😀 😀 Juj, to je slovo 😀 😀

hejdita
12. aug 2010

tak dort je hotov 🙂 foto pridam az to vsetko zkuknem a vyberiem nejaku vhodnu ale az o chvilku teraz som dorobila poriadok a pojdeme obedovat skoro co??? no malo to byt na jednu ale som za pat minut jedna skoncila a nez som porobila poriadok co deti narobili za dobu co ja som zdobila tak ubehla pol hodina... 😒 😕

honzulka
12. aug 2010

@zdenallicka mně doporučila jedna známá do krému dát Stelu-není tak cítit máslem... 😉

maca77
12. aug 2010

Hera je žltá, Palmarin biely 😉 a postup: polovicu mlieka dáš variť, do druhej polky rozmiešaš múku a žltka, keď to zovrie vleješ mlieko s rozmiešanou múkou a uvaríš kašičku. tú nechaš vychladnúť. vymiešaš palmarin s cukrom a postupne primiešavaš vychladenú kašičku...

neviem aké by to bolo keby sa dalo maslo namiesto Palmarinu 😕

.... a ešte musím napísať, že dnes mi došiel balík z korunaplus.sk ... takže ako mi (zrejme) majiteľ telefonicky sľúbil, že to zabezpečí aby to odišlo poštou, tak to aj prišlo ... síce poštovné o nejaké euro drahšie, poslali to 1.triedou, ale zas ceny majú o niečo nižšie oproti iným internetovým obchodom... tak som rada, že mám konečne aj abecedu 🙂

hejdita
12. aug 2010

tak tu je muj vytvor pro nasi klarku 🙂 k svatku 🙂

anibas
12. aug 2010

@hejdita krááásna je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zdenallicka
12. aug 2010

@hejdita Krásná...😵

rybca
12. aug 2010

@hejdita no vsak ta je super..🙂))) skoda, ze si nedala aj zpredu, nech vidno ako vyniknu tie zelene okale..🙂

zlatat
12. aug 2010

@anibas áno, takmer všetky moje torty sú bezlepkové a nemliečne. Prečo?

zlatat
12. aug 2010

@bzucinka2 ďakujem 😉

Pred chvíľkou som dokončila ďalšiu - to je taká bleskovka pre môjho mužíčka k zajtrajším meninám .... ako ináč ďalšia bezlepková a nemliečna. Trošku blbo mi to odfotilo - nevidno veľmi perleť na ružičkách a lístkoch - bola som prekvapená ako to super vyzerá na tej modrej.

zlatat
12. aug 2010

@hejdita prekrásna tortička. 🙂

hejdita
12. aug 2010

@rybca hmmmm okale su ale modreee 😅 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skusim tu to snad bude lepe videt ale neni to uuuplen hezka fotka 😝 🙂

a dakujem vaaam 😵

zlatat
12. aug 2010

@zdenallicka nádherná torta - mašinka Tomáš sa ti moc vydarila. 🙂

hejdita
12. aug 2010

@zlatat ale ja vidim tu prelet je to troska menej vidno ale je to vidno krasna torta opravdu nadherna velmi 😵 😵 😵 😵
a je dobre vediet ze tu mame jednu sikovnicu co nam moze ked tak poradit s bezlepovimi a bez mliecnymi tortami ...... 😵 😵 😵 😵 😵

hejdita
12. aug 2010

hmmm a vidim ze stejne neni videt ze ty oci sou fakt modre 😀 😀 😀 neva skus kouknout o stranku ci dve dozadu ja sem tam davala tu kocicku rano okolo pul druhe odfotenou kdyz sem ji dodelala prave 😅 😀