Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
26. jan 2013

@mizulienka ja tiež robím len takú so smotanou....jedla som už aj jogurtové, pudingové, tvarohové, ale popravde táto mi chutí najlepšie 😎

woman04
26. jan 2013

@dadka212 tak ja som ešte dokopy toľko nespravila,ako ty za víkend ,preto sa mi to zdá veľa..ešte sa len učím,čo ako sa robí,čo ako reaguje..nejlepšie by bolo niekoho vidieť pri robote🙂..dnes mám naplnený korpus a pôjdem zdobiť,neter si prosila k narodkám🙂

mimcak
26. jan 2013

@simasa podarená je ta tortuška krásna

mima595
26. jan 2013

@anibas - tak zistila som...dnes mali druhu tortu, tak som isla okuknut 😉 😉 ..vaha 3,9kg, cena 20E...okruhla..asi 26, alebo 30 cm, ja to tako neviem rozoznat, aj dost vysoka..ako velka bola...
potiahnuta PDT, to som ustipla z kvietku, ktory nebol dobre vyrezany...mala tam taky zbytok...ale inak prevedenie...neda sa s tortami tuna porovnat...
ako pekna bola, neda sa povedat, že nie..ale asi by som povedala, že velmi sa na nej nenasnazila..ale to už som na to pozerala ja..odbornym okom 😉 😉 😉 ...ako nebola velmi dokonale zarovnana, okliestikovana na vrchu ..to namala pekne..lebo take nerovnomerne, navrchu mala oplatku...okolo oplatky kvietocky a dole okolo torty lem..len hadik, ale tak nepekne, nerovnomerne obodkovany..radsej ho mala nechat hladky....

v pondelok budem mat ochutnavku, tak podam spravu, ako chutila 😉

alexandrakocikova
26. jan 2013

moja včerajšia 🙂 hudobná...vrchná čokoládová s Milkou a spodná karamelová.5kg

mimcak
26. jan 2013

@dadka212 ako vždy čumím na tvoje tortušky s otvorenou pusou. 😀 Nádherné 😵 😵 😵

jakelina
26. jan 2013

@dajna11 já jsem myslela, že jsi to dělala tou špachtlí, jak se na vychlazenou mramorovou desku naleje čokoláda a pak se dělají ruličky. Ukazovala nám to kočka na srazu a jí to teda šlo hezky. Ale je fakt, že je měla spíš takové kratší než ty.
Já jsem se jí ptala jestli to jde i na něčem jiném a prý moc ne. Musí to být mramor nebo nějaké teraso, hodně hladké a před použítím to dává do lednice. 😉

smisek24
26. jan 2013

@dadka212 můžu se zeptat, z čeho jsou modelované lilie?

mimcak
26. jan 2013

Až sa hanbým ku tým vašim krásnym výtvorom dať tu svoju pochmúrnu sivú kotúčovú. Baby Ďakujem Vám všetkým čo ste mi s tým pomohli. Tak nakoniec som plnila aj ten vrchný kotúč,vyšlo mi to. 😉 Inak ona sa zdá ľahká to áno,ale najhoršie je ,že žiadne nedostatky ak by boli tak nezakryjete žiadnou kvetinkou a ni spodok žiadnou bordúrou a tak .No myslím,že sa mi to celkom podarilo. Inak najprv tam malo byť meno muža a potom mi volali,že mám dať toto,no nechápem ,ale už som to neriešila. Váha 4,6kg Plnky pribináčková, +čokoládová+banány

jakelina
26. jan 2013

@mimcak je perfektní a je to fakt těžké udělat tak krásně hladké, když nemůžeš maskovat. Jsi šikulka 😉

jakelina
26. jan 2013

@mimcak a potahovala jsi každé patro zvlášť??

dada2007
26. jan 2013

@mimcak super si to spravila 😉 ja som tiež robila pred týždnom s činkou 😅

dada2007
26. jan 2013

@jakelina je mi luto, čo sa u vás stalo.......a hlááááávne že je synátor ok....nie je ani mini v šoku? chce ešte sadnuť za volant? ......a auto.....totálka teda? čiže nové kupiť :-/

dada2007
26. jan 2013

@mima595 kokšo.....aká správa ako agent FBI...ale aj ja už takto pozerám na iné torty..... 😉

mimcak
26. jan 2013

@jakelina
@dada2007 Jáj Ďakujem tak to si od vás cením. a áno každe tvlášť.Dalo to zabrať hlavne tie malé. 😉

jakelina
26. jan 2013

@dada2007 musíme ho nechat odtáhnout na vrakoviště. Přes víken to neřešíme, já ani nemůžu jít do garáže, protože tam hned bulím.
Syn byl v šoku až doma, pak to na něj padlo a pořád to v tom autě uklízel, zametal to sklo a vyklízel sedačku od malého, hračky co tam měl a řval u toho jak malé děcko.
Nejhorší je, že jsme tam v lednu a v prosinci nechali udělat opravy za skoro 20 000,- a teď je to všechno zničené. 😒 😒
Za volant asi sedne, zatím jsem se ho ani neptala, ale ani nebude mít za jaký. Manžel mu svoje auto asi hned tak nepůjčí, má ani ne rok staré, tak bude asi řídit jenom jak si bude hrát s malým s autíčkama. ☹ ☹

dada2007
26. jan 2013

@dadka212 kráááááásne......všetky.....a ty poťahuješ smartom? to máš jeden 7kg kýbel na týžden? či? 😅 😉

@lawli díky za muffinky....ukladám 😉

@pristela bike sa podaríííííííl.......super!

mimcak
26. jan 2013

Inak prišiel si pre ňu chlap nie pani čo si to objednávala a to som videla prvý krát,že muž ostal prekvapený. Veľmi sa mu páčila aspoň to hovoril no aj vyzeral tak. Neviem či to aj nebolo preňho ,lebo bol taký namakaný. 😀 😉

dada2007
26. jan 2013

@jakelina jasné, jasné.....všetko chápem. A ty ako budeš chodiť do práce? busom?

jakelina
26. jan 2013
mimcak
26. jan 2013

@jakelina No tak to ste vy pekne začali tento rok,len klopkám aby ste takú smolu nemali po celý rok

jakelina
26. jan 2013

@mimcak během dvou týdnů dvě auta nabourané, to je fakt až moc na jednu rodinu. 😝 😝

dadka212
26. jan 2013

@smisek24 je to modelované zo smartflex velvet zmiešaného s gumpastou...musím ju minúť inak to robím len zo smartflexu

anibas
26. jan 2013

@mima595 očúvaj moja 😀 😀 😀 😀 a fotočku nemáš ????? 😀 😀 😀

dadka212
26. jan 2013

@dada2007 dík 😀 ja niekedy miniem skoro dva kýble 😝 podla toho kolko toriet a akých mám....moja sestra chodí do tortomanie každý týždeň 😅 už ju poznajú

dajna11
26. jan 2013

@jakelina viem čo myslíš,ja som to videla na videu ako to robili,tiež som pochopila že to bol kamen a dosť studený lebo to hned po vyliatí stuhlo.obrázok čo mi poslali ako predlohu tak to boli také asi robené trubičky,boli tenšie a také akoby postupne rolované...ale ja som si na to netrufla...mám nervy z čokolády...a toto išlo lahko a aj rychlo a celé to vyšlo na 2,50eu za polevu 😀 😀

anibas
26. jan 2013

@dadka212 prekrásne 🙂))))))))))))) uložené - odkiaľ máš puzzle vykrajovačku ?

dadka212
26. jan 2013

@anibas dakujeem 😵 no puzzle jednu mám z t-fornaxu za nejakých 80centov tú velkú a tú malú z tortomanie za 7eur tuším 😝

jakelina
26. jan 2013

@dajna11 jasně, taky bych si na to netroufla, ona nám to ukazovala i dvoubarevné, to bylo krásné, ale piplačka. Dělala z bílé čoko takový zobkovaný vzor a na to pak nalila hnědou čoko a vypadalo to perfektně.

dajna11
26. jan 2013

@jakelina tiež som to videla na videu na youtube......aj mám tu zubkatú stierku ktorou to robili,také drážky a ked to zatuhlo na to naliali inu farbu čoko a zahladili a potom robili tie ruličky,tu ich predávaju ajhotové ale je to drahé....to by vyšlo 20eu len okolo torty.