Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. feb 2013

@florentina já přesně tak. Žádné tringelty nedostávám, někdy zaokrouhlí pětikorunu nahoru a většinou ani to ne. A to já váhu vždy zaokrouhluji spíš dolů. Dort má třeba 3,6 kila a řeknu jim cenu za 3,5 kila. Je fakt, že je to nenapadne. ☹ Já vždy nechávám kadeřnici, švadleně a v restauraci a nevím jeslti bych dala někomu za dort. Možná by mě to taky nenapadlo. 😀 😀

dm1
2. feb 2013

pridavam svoje tohtotyzdnove. Ten nijago a kitty boli malicke spolu mali 4kg boli objednavane spolu a na zelanie. Ta s mackom je ta co som sa nevedela rozhodnut aku spravit. Nakoneic som pouzila svoje 2 najoblubenejsie gelovky a spravila macka ten je taky univerzalny

jakelina
2. feb 2013

@dm1 úžasné jsou všechny 😉

mexico_16
2. feb 2013

Mary Torte,pozrite na FB..Krása,pridavam foto!!

monikapo
2. feb 2013

a ja jednu a nie a nie ju dorobit, strasne sa mi nedarilo tento tyzden... sialene... uz nech je pondelok... 😎

maca77
2. feb 2013

@dm1 krásne, dobre si sa rozhodla 😉
... nemáš náhodou niečo na inšpiráciu pre 80ročného deduška a zároveň majú s babičkou 50te výročie svadby? napr. nejakú babičku s deduškom 🙂

zuzana92101
2. feb 2013

Ahojte zienky, tu je moj vcerajsi vytvor. Torticka je uz prec, spokojnost bola, aj ked vahovo presvihnuteeee, ale rozdychali to. 😝

vecernicci
2. feb 2013

@zuzana92101 krááásná 😵

adka_praha
2. feb 2013

ahojte... tak teda moj nocny zufaly pocin pridavam...

zuzana92101
2. feb 2013

@vecernicci dakujeeeem 🙂

mariann2
2. feb 2013

@florentina mám na tú mriežku patchwork volá sa to diamond..., robí sa to s ním dobre a mám pre teba nafotený fotopostup na srdiečko oblé po okrajoch 🙂 keď spracujem, hodím ti ho do správy na fb, ok

jenie123
2. feb 2013

@dm1 ten macko je neskutocny.. 🙂 krasne torty

artepf
2. feb 2013

@jakelina jasně, že můžeš kopírovat, vždyť já to taky nemám ze své hlavy 😀 😀 😀 , já si taky s dovolením uložila tvůj květinový dort 🙂
@maya30 kmen palmy je napíchnutý na špejli a odspodu nastříhaný malými nůžkami a lístky, jak jsi správně tipovala, na drátku, natvarované a zapíchnuté do palmy 😉

eliska22
2. feb 2013

kočky niečo mi malá stlačila na notebooku a mám všetko také mini, že ani na text nevidím ako to dám na normál veľkosť 😝

artepf
2. feb 2013

@eliska22
@florentina holky díky za pochvalu a pro mě je to pocta, když si můj dort některá uložíte, já si chodím pro inspirace hlavně sem, vždycky projedu nové fotky dortů a taky si jich většinu ukládám, ani už se neptám, protože to bych nic jiného nedělala 😀 . A myslím, že když je máme opravdu jen pro inspiraci, ne proto, abychom se cizími dorty chlubily jako vlastními díly, tak se určitě nikdo zlobit nebude 🙂 .

eliska22
2. feb 2013

@zuzana92101 prekrásna 😵

zuzana92101
2. feb 2013

@eliska22 dakujem ti 😉

babatko37
2. feb 2013

@vecernicci a nezmeni to chut hmoty? Ako chutia gelové farby?

jakelina
2. feb 2013

@eliska22 kolečkem na myši s CTRL ti to nejde???

babatko37
2. feb 2013

@florentina Krása! A to som si pri pohľade na tortu tiež myslela, že aká jednoduchá a krásna, to vyskúšam 🙂
...3 hodiny je dosť a to ja ešte nemám takú zručnosť...

florentina
2. feb 2013

@babatko37 nebylo to pro někoho jiného?

florentina
2. feb 2013

@mariann2 juj, ty jsi zlatá, že na mě tak myslíš...už se moooc těším! děkuji

muffinka8
2. feb 2013

@vecernicci @florentina ďakujem vám 🙂 bude to poschodová torta ... už som našla aj nejaké postupy na tie zvery, tak som zvedavá či sa aspoň trochu budú podobať 😅 našťastie na to mám dosť času ... uff

vecernicci
2. feb 2013

@eliska22 vpravo nahoře je nastavení, tam zadáš velikost a dáš 100 % 😉 náš mladej se tím dobře baví a pořád to šteluje 😝

vecernicci
2. feb 2013

@babatko37 když barvíš na norm. barvy, tak ani ne, není to cítit 😉

muffinka8
2. feb 2013

@zuzana92101 krááásna
@jakelina tvoje ružičky sú úžasné 🙂

babatko37
2. feb 2013

@florentina áno, prepáč, malo to byť pre maya30, chodievam sem dosť málo, v podstate, len keď niečo hľadám, lebo ja sama nemám skúsenosti s tortami, o ktoré by som sa mohla rozdeliť. Najskôr je text, potom obrázok...

babatko37
2. feb 2013

@vecernicci Ďakujem. Tak vyskúšam tie gelové.

vecernicci
2. feb 2013

@babatko37 rozhodně nejsou slané jako ty práškové z drogerky, ale jestli nechceš slané ani gelovky, tak si kup práškové barvy Kovandovi, ty jsou na bázi cukru 😉 a mají je i v tescu, ternu a podobně 😉