Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cat
2. feb 2013

Ahojte, my sme sa s deckami v dnešnom upršanom počasí zas trošku nudili: :D vnútri je malinový krém.

vlada111
2. feb 2013

@jakelina aj môj bol v jazierku. Nekopírujeme, tí dinosaury sa proste radi máčali 😀

vlada111
2. feb 2013

@mizulienka chaos, ale za to je tam veľa postavičiek, nezaplatená robota ☹

vlada111
2. feb 2013

@zuzana92101 tá je krásna

eliska22
2. feb 2013

tak baby toto je môj vrchol modelovania ľudských postavičiek 😀 😀 😀 😀 zabila som s touto tortou skoro celú sobotu 😝 akurát mi kričí dcéra, že tá torta je nádherná 😀

eliska22
2. feb 2013

@dadka212 veľmi pekné všetky, radosť kukať 😵

jakelina
2. feb 2013

@eliska22 je krásná 😉

dadka212
2. feb 2013

@miciatko ja používam biele drôtiky č. 18 alebo 20 iné nie na tieto ozdoby...niekedy dám aj špáradlo obalené floristickym drôtikom....

dadka212
2. feb 2013

@eliska22 šak je parádna aj postavička 😉

dadka212
2. feb 2013

bože baby mna dnes asi ......najprv si popálim ruku, potom zabudnem kúpiť čokoládu musím utekať znova do obchodu s dvomi deckami z toho jedno sa nemôže obliecť lebo ju všetko ale všetko bolí len šatky nie no ale nakonec sme sa tam úspešne znova dotrepali....a teraz konečne dovarím plnku, znova sa popálim, potom mi celý hrniec padne na zem inak štvoritá dávka, znova sa popálim tentokrát na nohe šak super, ešte som tie torty ani nezačala robiť a musím znova do obchodu....a to som si myslela, že sa vyhnem nočnej.....

lamps
2. feb 2013

@dadka212 ☹ ☹ ☹ ☹ to je smola, tak nech ťa nehody už len obchádzajú a robota nech ide šup šup

florentina
2. feb 2013

@dadka212 no tak tomu se říká den blbec...tak nějak přetrpět a zítra už bude zase dobře! Já když mám takový den, tak se pak všechno "daří" až do konce.

dadka212
2. feb 2013

@lamps
@florentina dík 🙂 práve došiel tatino tak išiel on do obchodu ja by som asi havarovala aké mám nervy 😝

ollako
2. feb 2013

Tak tie moje prve prsia, bol to boj telovu som potahovala s MMF, som myslela, ze to smarim do kosa, pukalo to a trhalo sa to, tak kosielku som spravila zo smartflexu, celkovy dojem je celkom v poho, len tie detaily musim doladit, prva fotka je s bleskom vyzera ako modra, ale je fialova, na poslednej fotke je vidiet ako mi ten potah dopukal, chcela som spravit len podprdu, ale musela som celu kosielku, lebo ten potah bol strasny,tak som to zakrila

alex87
2. feb 2013

Ahojte mam otazocku co myslite aka je to farba lebo mam Wiltonku fialovu aj zelenu a nie a nie mi na takuto peknu zafarbit....dakujem za rady.

lamps
2. feb 2013

dievčence máme po Jurkovej oslave, bol aj tortou aj oslavou nadšený, teraz mi hovorí, že mal krásny deň 😅 😅 😅, tak sa s ním veľmi teším. Prikladám foto oslávenca s tortou a aj tortušu v reze

eliska22
2. feb 2013

@dadka212 no moja tak to máš fakt den blbec, drž sa a prajem nech sa ti už len darí 😉

jakelina
2. feb 2013

@dadka212 juj, tak ať se zahojí, já mám věčně někde popálené 😒 😝

ollako
2. feb 2013

Tak nie na poslednej, ale na druhe foto vidiet ako to dopukalo 😝 a to este malo, pod tou kosielkou hroza a ze aka hrubica, ze "zakrila",

jakelina
2. feb 2013

@lamps krásná, mňam. 😉 Malému vše nej, opožděně

dadka212
2. feb 2013

@eliska22
@jakelina dakujem, už som si dala kávičku no hned som kludnejšia 😅 škoda, že nefajčím 😀

jakelina
2. feb 2013

@dadka212 no hlavně, že jsi se neopařila celá a neskončila někde v nemocnici 😝

lamps
2. feb 2013

@jakelina Majka, ďakujem odovzdám. My máme rovnako starých chalanov, nie? Jurko mal 12 rokov

dadka212
2. feb 2013

@jakelina no to je hlavné 🙂

mojkokolja
2. feb 2013

Dievcata, prosim vas, mam robit tortu pre slecnu na 18-stku. Len ona nema nejake zaluby, nikde nechodi, len ze cita knihy a ma rada pravo ako studuje si zakony. A ze este rada upratuje. Rozpravali sme sa o knihe-len to neviem ci sa skor nerobi pre starsich, alebo tortu s postavou a mopom 🙂 Co by vas napadlo dievcata? Dakujem

simonova815
2. feb 2013

@mariann2 kolko vazila tato tvoja torta? Ja idem bud, tyzden piect 1poschodovu, tak nehc viem ci sa zmestim do 20 kg 🙂

zuzana92101
2. feb 2013

@lifinka dakujem za pochvalu, taky aj mal byt...pre 15 rocne dievcatko, nieco romanticke a jemne...😉

dadka212
2. feb 2013

@simonova815 jednoposchodovú? a kolko bude mať priemer respektívne rozmery? ja som mala vždy do tých 15kg aj trojposchodové

dadka212
2. feb 2013

@alex87 fialovú urobiť peknú je hotové umenie.....wilton je otrasná samotná musíš pridať rose wilton.....a krajšiu zelenú získaš zmiešaním žltej a zelenej....

zuzana92101
2. feb 2013

@dadka212 joooj, tak toto ked som citala, aj ma to bolelo za teba. Dufam, ze uz to bude len dobre a vsetko pojde ako po masle. 😉 Ja som tiez vecne dopalena. 😒