Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
13. feb 2013

@tinamk já si myslím, že tvůj shrek je obstojný, dej mu uši a bude dobře. Jako jasně, není to přesně on, ale musím říct, že jsem ještě mimo toho kresleného originálu neviděla žádného shreka, co by se fakt hodně podobal co se výrazu tváře týká a tak. ....a to nemyslím jen dortového, ale i keramického aj. A přitom jsem viděla kopie tolika kreslených postaviček a všechny dokonalé, ale prostě ten shrek je asi dost těžký. My ho měli na svatebním oznámení a máme s ním doma nějaké doplňky a tak jsem se o to kdysi zajímala. Na tom tvém je rozhodně vidět, že je to shrek a to tělo má naprosto super! Takže já být tebou, tak jsem spokojená 😉

dada2007
13. feb 2013

@dm1 ďakujem moja, tiež som to tam prechádzala a nenašla som......ale reku spýtam sa.......dík 😉

ajka82
13. feb 2013

babyyy, ja som vcera zaspala s malymi, tak moje torty a muffinky nedopadli uplne podla mojich predstav, ale na to ze som ich zbuchala za 1,5 hodiny od potiahnutia po ozdoby, tak sa celkom vytesujem 😅 viac casu nebolo 🙄 a saso bol robeny od ruky bez sablony, bez nicoho, lebo som nechcela pobudit rano baby, nech to rychlo dokoncim...muffiny som nechala mackov na doma a tie jednooke strasidla si vymyslela karinka, to bolo radosti, ked ich videla, ze aj tie som jej urobila 😵
a valentinky pre manzela, cela cokoladova(s bananikmi ako on rad)

ajka82
13. feb 2013

a niekto nieco o objednavkach? ja som minuly tyzden nakupila SFW, tak neviem neviem 😖 ale ak byva to postovne zdarma, tak ja tymi kyblami co berem naraz tych 80evri dosiahnem, bo ja vzdy naskreckujem zasobu a ked nacnem posledy tak objednavam zas viac ks.

mamina1978
13. feb 2013

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.............................................................., ze co mi zahlasil moj pubertak Andrej !!!! 🙄 🙄 🙄 Podotykam, ze tento cely tyzden maju moje deti prazdniny. 😝 😀 Rano som pila kavu a hovorim mu, ze vcera vecer som bola uz tak unavena a nestihla som dorobit ruze , ktore potrebujem na sobotnu tortu, ze ci mi dnes pomoze........( myslela som na to, aby mi zabavil 2 najmensich krpcov, aby som ja mohla ruze modelovat ) a on na to total sucho ........
,, A co ti mam ist tie ruze natrhat ??????!!!! 😠 😠 😠 😠 No nevedela som , ci mu mam vynadat , alebo sa smiat 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak som sa zacala rehotat a spytala sa, ci sa chce zahrat na Marusku, bo u nas kopeeeec snehu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
13. feb 2013

@ajka82 ved aj tak su tie muffiny krasnucke 😉 🙂

mamina1978
13. feb 2013

@tinamk mne sa paci tak ako je 😵 dorob len uska a ruky nohy a bude superny..... 😉 🙂
Uz sa tesim na tvoju tortosku 🙂

zuzana92101
13. feb 2013

Babulky, precitam vas neskor, aj opacickujem...len pridavam narychlo moje vcerajsie.

mamina1978
13. feb 2013
dm1
13. feb 2013

@zuzana92101 jeeej ti su rozkosni 😵

mamina1978
13. feb 2013

@jakelina No tie tvoje lekna su fantasticke ako ziveeee 😵 😵 😵 😵 😵 Mne tie kvety moc nejdu 😝 , tesila som sa na kvetove , no potrebujem este vela trenovat, kym sa priblizim na tvoje 😅

jakelina
13. feb 2013

@mamina1978 děkuji

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 nádherné postavičky, fakt krása

pipka
13. feb 2013

@lucula73 uplne v pohode, ako so striekackou, mierne nahrejem v mikrovlnke a potlacim a lezie von aj sam..oproti striekacke ma tu vyhodu, ze ma viac tych otvorov a nastavcov, ze nerobi len okruhly pasik,a le aj rozne ine tvary 😉 ja som ho dostala od jeziska, ale mm ho kupoval tusim cez mmb 😉

dm1
13. feb 2013

@pipka a to mas plastovy extruder den zohrievas v mikrovlnke ?ci to iba hmotu?

zuzana92101
13. feb 2013

@dm1
@jakelina
Dakujem babulky, vazim si to. To bolo vsetko pre jedneho pana pre deti do skolky, dostala som prvy x aj tringelt, ved ani neviem, co to je 😀 😀 😀 . A zajednal dalsie 3 terminy 😅 , tak sa tak tesiiim. Vacsinou ludia rataju kazde euro a tymto bolo jedno kolko torta vazi, vobec ma neobmedzovali v rozmeroch, co je super, potom sa dobre robi. 😎

mamina1978
13. feb 2013

@lokalistin dakujem za rady na hortenzie, a to s tym mekacom mi je luto.... 😢 Nastastie , ze mas este jednu pracu......tak druhu si tiez zozenies, ved si sikovna, usilovna baba 😉 Hore hlavu, a skus , ved v tvojom okoli je este mnoho inych mekacov a inych moznosti........ ty to urcite rychlo vyriesis. 😉 🙂

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 máš nějaký postup, podle kterého děláš?? Máš ty tvářičky k sežrání

lokalistin
13. feb 2013

@zuzana92101 jezis ten maco je bozsky

dm1
13. feb 2013

@zuzana92101 tak to je super to potesi 🙂. ta tiez robim mickeyho na piatok ale ma byt modra a oblaciky tak rozmyslam ze ho dam do lietadielka nech to spolu pasuje

pipka
13. feb 2013

@zuzana92101 kraasna pracicka 😵 😵 😵

pipka
13. feb 2013

@ajka82 ved je kraasny ten sasulo 😎 😎 😎 aj muffinky su superne 😉

lokalistin
13. feb 2013

@mamina1978 dakujem ti moja

jakelina
13. feb 2013

@zuzana92101 máš dorty i na Fb??

zuzana92101
13. feb 2013

@dm1 to znie super....nieco taketo, len s Mickeynom? 😉 To ma hned napadlo, ked som si precitala tvoju spravu...tak ti posielam inspiraciu 😉

dm1
13. feb 2013

@zuzana92101 dakujem no nieco take ale len jednoposchodova este pisali ze mozu byt aj baloniky tak dam asi ze liedadlo taha baloniky s menom uvidime ako to pojde spravit

pipka
13. feb 2013

@dm1 nie dani on je nerezovy, ja zohrievam len hmotu, taky sulok a ten tam potom len vsupnem, ono je to v pohode siroke, tak sa to da 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina ja si vytlacim z netu obrazky postavicky...napr. teraz som si dala do google Mickey alebo Minnie face, alebo tak nejak, aby bolo pekne vidiet detail tvaricky a podla toho. Vyberiem si vzdy viac obrazkov, aj z inych uhlov a tak. 😉 Ale samozrejme na you tube sa da najst vela veci, je tam vela postupov a potom si to uz len prisposobit sebe. Tu mam nejaky fotopostup, urcite ti pomoze, ze ako na to. 😉
Baby ja som taka rada, ze sa vam to paci, fakt...dakujem. 🙂

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina ano mam, Zuzana Hankova 😉, ale nie je ich vela...lebo peciem kratko. 😝

dm1
13. feb 2013

@zuzana92101 mozem si ta pridat na FB? 🙂 a ty ich mas krajsie ako je na tom postupe 😵