Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
25. feb 2013

dievcata prave som dofarbila kybel smartflexu, a teda sama hrudka nerozpusteneho cukru. som bola ako popoluska, len som vyberala.

pocujte nahodou tortu "domiesavac" nemate nejake inspiracie? na nete som nasla az jedno. dakujem.

dm1
25. feb 2013

@zuul kedysi riesili tento problem s tymi hrudkami v novom neotvorenom baleni nei kde je mozne obschnutie aj na dortomanii aj sa vracali vedra a vymienalo sa za nove 😝

zuul
25. feb 2013

@dm1 aj ja som dnes otvarala nove vedro. ja som ho kupila asi pred tyzdnom v Ba v cukrarskepomocky.sk ja uz nepojdem vymenit - uz je nafarbene. len mi je jasne, ze pri valkani budem vyberat a vyberat a nervovat.

dm1
25. feb 2013

@zuul juuj by ma porazilo to nezavidim to bude o drzku 😝

blcha
25. feb 2013

@marcikova
@79zuzana jooj baby ja som vobec nevedela ze co to je ja mam dcery takze ja riesim zvonilku rebelku a podobne ale miecraft som fakt musela na nete hladat ze o co ide 😉tak snad sa bude Adamko tesit teraz na to asi strasne vela deti fici 😉

zuul
25. feb 2013

@dm1 napisem po piatku. 4 tortuse ma cakaju. pcheeeeee

wera.g
25. feb 2013

@zuul mne prišlo vedro z dortissima, vedro zospodu polámané a bol tam roztrhnutý sáčok vnútri a kus obschnutý, musela som urezať kusisko a sú tam aj také hrčky... takže tiež úplne naparádu....

zuul
25. feb 2013

@wera.g a nevratila si ho? kurier ho priniesol take rozbite? moje nebolo rozbite, len ked som ho otvorila odmotala sacok na vrchu, uz tam som davala dolu biele hrudky. som to ochutnala ze co je to - a cukor.
aj ty budes mat super pracu s nim. 🙄

pristela
25. feb 2013

@wera.g @zuul no holky ja mam hrudky presne take iste v tom smart.. z čiech ☹ este že s tym nepotahujem , ale ked budem chciet asi tiez budem popoluska s časom na vyše 😠

dm1
25. feb 2013

@wera.g no polamane by som im veru neprevzala a s roztrhnutym sackom veru 😝

dm1
25. feb 2013

@pristela kocky nestraste sak ja ho chcem zobrat ptoom na velke svadobky odtial 😲

aduskatt
25. feb 2013

ja mam sprd dvoch tyzdnov a v pohode...........
dufam, ze ked objednam o tyzden, alebo dva tak nebudem tie vedra vracat naspat☹

dm1
25. feb 2013

kocky tu sa to vtedy riesilo a bolo to tusim vzdy len na 7kg kybloch http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=168&...

mizulienka
25. feb 2013

@zuul ides na to stretko 2.3. do BA?

dadka212
25. feb 2013

no ja som na to dortissimo klasicky zabudla 😅 ale ja mávam hrudky aj keď len občas v smartflexe už dávnejšie...ale to je fakt len zopár 😝 nič hrozné a presne je to cukor

florentina
25. feb 2013

@jakelina jo jo, máš pravdu, v Praze je blaze a taky draze 😀 ...je mi jasné, že jsou tu průměrně vyšší platy a má to vliv na chování spotřebitelů. Ale i přesto jsou reakce lidí stejné, zatím se každý divil, že ta cena je vysoká a remcal, dokud jsem neukázala ten rozpis jak jsem uváděla...suroviny, režie, práce, čas...nevím zda pak remcali doma dál, ale přede mnou už ne. Ale pár lidí už se také dále neozvalo. Nicméně nemůžu souhlasit s tím co píšeš, tedy s formulací, že si nemůžeš nechat ani v práci zaplatit celou svoji práci...jako já rozumím tomu jak to myslíš, jen asi ta formulace mi nesedí...plat v práci je otázkou nabídky a poptávky, buď pevná mzda a pak objem práce není rozhodující a nebo hodinová mzda, kde by ti zaměstnavatel měl odpracovanou dobu zaplatit. Ale zpět k dortům, já si taky nepočítám odměnu za hodinu, jak píšeš, dort by byl pak neprodejný, jen jsem se rozhodla pro nějakou odměnu za patro, i když to dělám různě dlouho a samozřejmě tvorba cen je individuální, tak mohu i nějak slevit u takhle malého dortíku, ale nechce se mi dělat dvě patra za cenu jednoho...i když to váhově odpovídá, neb to prostě více práce je. Takže těch 1000Kč za 4kg dort by mi přišlo víc než ok v případě jednopatrového, ale u dvoupatrového už ne...proto to teď řeším, čímž nehodnotím vůbec tvé ceny.....já jsem tu nechtěla rozpoutat otázku cen, jen mě zajímala ta váha u dvoupatrových dortů. Ale myslím si, jak jsem psala již minule, že je jedno, zda počítáš cenu za kg či náklady + práci, realita je pořád stejná, veškeré náklady jdou na naše triko a mění se pak jen ta výše zisku. A pokud někdo nabízí 5ti kilový dort za 700Kč tak podle mě si to buď neumí spočítat, tedy neví jaké jsou jeho reálné náklady a zisk a chce za každou cenu práci a nebo to ví, ale je mu to jedno, protože to třeba nedělá za účelem zisku, ale zábavy. Já toto znám z manželova oboru. Je truhlář a běžně ho trumfují firmy s cenami, které jsou tak nízké, že často nemohou pokrýt ani náklady...jenže tam se jedná o mnohem větší objemy peněz a nechápu jak to ty firmy dělají....jako krátkodobá strategie na přilákání zákazníka možná, ale dlouhodobě je to likvidační. Manžel s nima chtěl kdysi soupeřit, také stahoval ceny pro větší objem zakázek a pak se z toho stal šílený pracovní maraton s nulovým ziskem, takže teď má mnohem menší počet realizovaných zakázek oproti poptávkám než dříve a finančně je to lepší....tak asi proto jsem za, vychází mi to tak z praxe. Ale chápu, že zákazníka tvorba cen nezajímá a jde tam, kde je levněji...pak je jen otázka, zda někdo kdo to tak dělá dokáže dlouhodobě udržet kvalitu při takových cenách a tudíž i toho zákazníka....ale každopádně ta tvoje reakce byla asi na ten odkaz pro @vecernicci, že dělá dovupatrový dort za 850...čímž jsem se vás holky moje zlatý nechtěla vůbec dotknout a pokud se tak stalo, tak se omlouvám....

wera.g
25. feb 2013

@pristela @dm1 @zuul no bohužiaľ kuriér mi nepriniesol len to jedno vedro, boli vo veľkej krabici 3, neriešila som, nikdy ma nenapadlo roztvárať to... hlavne ešte som jeden kýbel načatý mala, tak som to nekukala, odložila a keˇd som ho načala, pozerám spodok kýbla prederavený, taký polámaný na kúsky akoby niekde riadne treskol a sáčok po celom boku roztrhnutý... úplne naparádu... z dortissima už smartflex neobjednávam preistotu...

mizulienka
25. feb 2013

@wera.g mne minule priniesli visnovy frutafill a tiez mal rozlomene vedierko, ale tiez som to zistila, az ked uz bol kurier prec, podla mna oni s tymi balikmi nesutocne hadzu 😕 😕

dm1
25. feb 2013

@wera.g juuuj no pekne tak to potom jasne to si clovek nemusi vsimnut 😔

zuul
25. feb 2013

@mizulienka idem, aj ty? mozem sa po teba zastavit. mam to cestou. 😵

zuul
25. feb 2013

@wera.g no ty vole! a ostatne 2 kyble boli v pohode?

pristela
25. feb 2013

no baby a mám to doma , cely cas sa tu bavime o zakazníkoch ako nechapu ceny a teraz mi maly hovorí , že ked bude velký chce robiť torty ako ja , lebo že za ne beriem velke peniaze 🙄 🙄 🙄 skoro mi oči vypadli 😀 😀 😀
@florentina nedojdeš dakedy na kávičku ku mne domov ? 😅 😀 😀 😀 😀

zuul
25. feb 2013

@pristela deticky povedia vzdy pravdu! takze brutalne zarabas na tortusach?? 😀

florentina
25. feb 2013

@pristela teda Žanetko moje zlatá, teď ti úplně nevím, jak si to tvoje pozvání mám vyložit?
A k synovi jen tolik...si představ, že to pak ještě vykládá ostatním 😀 😀 😀

pristela
25. feb 2013

@florentina no ved práve 😀 😀 😀 😀 som mu to hned zacala vysvetlovat, som sa citila ako so zakaznikom 😀 😀 😀 a to to tak krasne zacalo.... bol pri mne v pracovni a pozeral ako robim/ nie tortu/ a on že ako krááásne to robííím , ja taka hrdá, že kooonečne nejaka pochvala od neho a on , že ked bude velky tak bude ako ja, no meter som vyrastla že bude pokračovať a potom zahlobil hento 🙄 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀

florentina
25. feb 2013

Jo a ještě abych vás pobavila, to foto co jsem teď řešila ten dvoupatrový tříkilák je ze stránek jedné cukrárny, teď jsem na to narazila a tam píšou, že je to jejich prezentace dětských dortů, které váží kolem 2kil...no tak já jsem asi opravdu úplně mimo 😀 😀 😀 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@zuul aj ja som to mala v smartflexe, take krystaliky cukru. Vyberala som to sparadlom...ja to neprijemne, zostavali mi na hmote akoby jazvicky po tom vybrati...treba zase prevalkat. No je to na prd, hlavne to zdrzuje. 😝

ajka82
25. feb 2013

@dm1 16.3. je tvorive stretko v DCA 😉 bohuzial ja nepojdem na ten vikend som uz slubila 3 tortuse a 2 z nich su pre kamosku o este jej mnzel nam bude malovat \2 izby...uz nam nieco maloval a nic za to nechcel 😅 tych bysom nerada zrusila

ajka82
25. feb 2013

baby prosiiim, nemate nejake inspi na tortu barbie? ale taku bez babiky, vsade kde som pozrela su stale len tie dlhe nohy v babovkach napichane 🙄 ...nejaky napad sice mam, len potrebujem asi este cimsi nakopnut. Dakujeeem 😵

mariann2
25. feb 2013

ahojte, moja dnešná pre kočku, čo sa narodila na Valentína 🙂