Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
26. feb 2013

@katuskad Nieje za čo 🙂

timotejkabrejkova
26. feb 2013
mizulienka
26. feb 2013

@zuzana92101 musim aj ja kuknut, potrebujem postup na tortu s nametom Nils Hogersson sa to tusim vola 😕 😕 😕

mimcak
26. feb 2013

Prosíííííím o rýchlu radu ako dosiahnem farbu basketbalovej lopty

katkak23
26. feb 2013

Baby ktorá ste už robili 3posch. svadobnú tortu??? Ďakujem

mizulienka
26. feb 2013

@mimcak nemas original oranzovu wiltonku alebo sugarflair peach?
ak nie, tak miesaj zlta a cervena

mimcak
26. feb 2013

nemám aj som objednala,ale nemali na sklade. Miešam,ale má to nejaké čudné farby skúšam na kúsočku hmoty ☹

mizulienka
26. feb 2013

@mimcak skus dat viac cervenej ako zltej...hmm tazko radit, musela by som vidiet, aku farbu mas, aby som vedela povedat, aku este treba 😕

mamina1978
26. feb 2013

@mimcak Skus pridat malilinko, ale ozaj len trolilinku ciernej, ta oranzova ktoru namiesas s cervenou a zltou (ako ti tu dievcata uz radili ) ti ostane po pridani ciernej taka trosku okrova 😉 🙂

mimcak
26. feb 2013

@mizulienka asi tam treba viac červenej.hmmm tak idem miesiť dalej ,ach moje ruky farebné kto vás umyje. 😒 a Ďakujeem

mimcak
26. feb 2013

@mamina1978 ok tak idem nato

mamina1978
26. feb 2013

@mimcak tu ciernu tam pridavaj ,ale az ked budes mat namiesanu tu sytejsiu oranzovu hmotu 😉

mizulienka
26. feb 2013

@mimcak drzim palce, ja som vcera farbila ciernu, dnes v obchode som sa hanbila podat peniaze 😕
o mne si fakt musia mysliet svoje, mamicka s dvomi malymi detmi, obidvaja na kocaaari, mamina ledva dychci jak ich tlaci a ruky jak banik 😕 😕

mia114
26. feb 2013

ahojte
baby, mam taku otazku, da sa upiect nejaka torta kde sa pozuziju a nepouziju taketo dake ingrediencie
tak nemal by tam byt cukor,tuk,maslo,biela muka,
a co tam može byt celozrnna špaldova muka,10%smotana,kakao,ovocie,tekute umele sladidlo,piškoty,vaječne bielka, nizokotucny tvaroh
co by ste z toho spravili, da a to vobec??

alexandrakocikova
26. feb 2013

Babule, prosím ktorá máte doma smatflex, kuknite mi vzadu na etikete dodávatela...dakujem
, ak sa dá čo najskor

blcha
26. feb 2013

@katkak23 tak to tu robila uz urcite kazda druha holka ja som sice zaciatocnik mam na konte len par torticiek ale moja prva poschodova bola hned trojposchodova svadobna a celkom sa podarila 😉

mimcak
26. feb 2013

jaj babule ešte že Vás tu mám stále na pomoci. 😵 😉

blcha
26. feb 2013

@mia114 skus spravit tiramisu to by sa mohlo dat nie?

dada2007
26. feb 2013

@alexandrakocikova zem pôvodu EU, Výhradné zastupenie pre CZ a SR Monika Grgulová PRaha

alexandrakocikova
26. feb 2013

@dada2007 dakujeeem

aduskatt
26. feb 2013

@alexandrakocikova vyhradny dodavatel je Dortisimo

blcha
26. feb 2013

baby ja mam troska problem teda zacala som piest uz aj na objednavku ale zatial to boli len dve tory ale celkom sa mi to rozbieha co sa aj tesim uz mam neake dalsie objednavky na marec april len moj muz i stale hovori ze na tom len prerabam ze som v minuse no ja neviem beriem za kilo 10€ mne sa to zda tak akurat je pravda ze som si nikdy nerobila rozpocet ze kolko dam do torty penazi ale nemyslim ze by som bola az v minuse jemu sa asi moc nepaci ze som castejsie v kuchyni alebo co ale mna to fakt bavi tak teraz neviem co mam robit s nim 😝 😝 😝

mizulienka
26. feb 2013

@alexandrakocikova zeme puvodu EU, vyhradne zastupenie pre SR a CR Monika Grgulova prosecka 117, praha9

mizulienka
26. feb 2013

@dada2007 ej ale si rychlejsia ako ja 😀

dada2007
26. feb 2013

@blcha ja robím za 9........a neviem zdvihnuť na 10 😅 😝 🙄 🤐
podstatné je.....oceniť prácu..........začiatočníčka by nemala dať takú cenu, ako majú tie, čo peču viac rokov....čo majú inak vypidlikovanú robotu.............viem o babe, čo berie tak ako ja........väčšina 10eur, potom tuším Blava a okolie zdvihla na 12.......aaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeee..........jedna napr. berie 12 pri normál, 14 pri 3D a pluuuuuuus priplácaš za postavičky, kvietky......

dada2007
26. feb 2013

@mizulienka 😅 😅 😅

dm1
26. feb 2013

@blcha ja mam taky program kde som si zo zaciatku nahadzovala kazdu tortu su tam jednotkove ceny tie si menim a rata mi to vsetko z casu na cas si to este preratam pre info. Skus si ozaj na papier zratat aspon matros. Ono cim vacsia torta tym je cena za kilo vyhodnejsia pri mensich je to nic moc ale take svadobky velke napr. zase vychadzaju ok.

artepf
26. feb 2013

@mia114 já jsem teď k Valentýnovi dělala pro nás doma něco na způsob tiramisu a místo mascarpone a šlehačky jsem použila nízkotučný tvaroh a ricottu, osladila jsem to třtinovým cukrem a prokládala jsem to klasickýma piškotama namočenýma v Nescaffé s troškou rumu. Místo klasického korpusu nebo těch piškot bych si zkusila na netu najít recept na korpus z celozrnné mouky, myslím že receptů je všude dost 😉

nika1985
26. feb 2013

@blcha nema aj tvoj manzel nejaku zalubu moj ked zacne nieco tak mu poviem ze nech je ticho ze on cvici a mna to bavi a potrebujem sa odreagovat pri prebalovani a vsetkom

dm1
26. feb 2013

@katkak23 je tu isto viac kociek aj ja som robila co potrebujes?