Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kibuk
25. aug 2010

@anibas dakujem za povzbudenie 🙂 😉
a Samko mal 3400g a Zuzanka 3270g,Martinko 3500g a dlžka všetci 51cm tu vahu co mam pri Martinkovi tak to zhruba za mesiac tolko pribral a narastol 🙂

deni_v22
25. aug 2010

@danciacik asi zalezi od velkosti, vacsi klobucik sa da upiect v malej nerezovej miske a potiahnut, pri mensom mozno staci vytvarovat marcipan na vonkajsej strane misky a nechat vytvrdnut, podobne ako sa robi kalich..

hejdita
25. aug 2010

tak mi prisla objednavka sa vytesujem 😵 miminko beoba farby patchwork a radielko 🙂

zdenallicka
25. aug 2010

Hejdi, nafotit a ukázat nebo hodit odkazy, ať se můžu těšit taky..🙂

hejdita
25. aug 2010

@zdenallicka 😀 ted su v praci zitra jak budu doma tak to hodim dnes uz mi asi nevyjde cas..... 😉 🙂

petusko
25. aug 2010

ja mam dalsiu obednavku na september, sa tesiiim 🙂 je to zene na 40 a ma to byt nieco vesele. tak musim este premysliet, co urobim 🙂
zatial som neobjednavala nic, rozhodla som sa, ze si € odlozim a ked zistim, ze by som nieco potrebovala, tak objednam.
na otlacanie mam vela tych valcekov, tak neviem, ci by som vyuzila patchwork, ale mozno neskor.

maca77
25. aug 2010
nikanika28
25. aug 2010

Cafte baby, tak dnes som odovzdala tu Snehulienku a Husenicku....teda, uz davno som nemala take nervy ako teraz 🙄 ..nic sa mi nedarilo, potahovku som musela na jednej torte robit nanovo, lebo sa mi to nepacilo...no a ceresnicka na torte, vcera vecer sme este leteli s Klarkou na pohotovost, lebo si roztala hlavicku nad ockom ☹ ...a tam sme stravili dve hodky, lebo nas poslali do TN na chirurgiu na sitie..a od tial nas poslali na ocne 😖 ..nakoniec jej to nesili 😔

gabika11
25. aug 2010

@sofi07 dakujem za odpoved, tie rady sa mi velmi zidu...kedze som vlstne zaciatocnicka, ale to zdobenie tort ma tak fascinuje a obdivujem, ako to vy sikovne cukrarky vladate, nieked ymam dojem,ze som si vybrala zlu skolu, hahahah....
som si vymyslela taku asi dost zlozitu tortu pre kajku, mam na oplatke A4 obrazok peppa pig, ale je to dost rozostrene, takze bud to obkreslim nafarbim hmotu, a nalepim to tam, alebo to namalujem a to som teda este nerobila....
teda tie tekute farby sa neriedia, ked malujem na porvrch hmoty? mam sice dve gelovky slabo zltu a nebesky modru...
nemam ani taku formu na A4, takze to budem piect na plechu a asi urobim ten mramorovy korpus ale bez marmorovania, jeden biely a druhy tmavy....a pospajam to cokolodovou plnkou a na obvod dam vanilkovy krem...
asi to vlnenie pod tortou nezvladnem, to je asi dost velka plocha, ta A4, ale urobim obvod s muslickami a moznotam este skusim dat aj nejaku krajku. planujem vypichnut meno ... no ,, uvidim, ako sa zadari.... davno som uz nepiekla, kedze mam pomenej casu pri tych mojich drobcoch...

vinka
25. aug 2010

Tak baby môj hrad hotový.Ale mám nervy na dranc.Pani mala problém,že som prešvihla váhu a opapulovala cenu,že 30 eur za tortu.ževraj jej každý hovorý,že to je vela.To ju ešte nevidela.Bolo to po tel.ked ju videla onemela od úžasu ale som jej oznámila,že toto je posledná ktorú som jej piekla.Lebo mi počas hovoru zložila tel.od zlosti,že kolko som povedala cenu.Ona to olutovala ale mne je to jedno.Jak ma bavilo sa hrať s tortou tak po telefonáte ma chuť prešla 😢 😢 😢 😢 😢 😢

dm1
25. aug 2010

@vinka torta paradna!!!! a pani nech si ide kupit tie umele do cukrarne ked sa jej nepaci 😠 . verim ze ta to znechutilo. A kolko vazila?

@nikanika28 obe torty super ta husenickova je podarena. A chuda Klarka ☹ . Matko jej posiela velku pusu!

sse
25. aug 2010

@vinka dobre si urobila, a hrad je krásny 🙂

@nikanika tortičky vydarené a húsenička je podarená 🙂 malej nech sa očko rýchlo zahojí 😉

petusko
25. aug 2010

@nikanika28 ta husenicka je perfektna 🙂 aj snehulienka je krasna 🙂 a Klarkine ocko bude tiez coskoro znova krasne a zahojene 🙂 😉
@gabika11 tekute farby sa neriedia, ale gelovky ano trochou bieleho alkoholu. drzim palce, urcite to zvaldnes 🙂

@vinka fantasticke ! uuuzasny je hrad 😲 ako si robila tie vezicky?
a pani teda "mila" truba. ved torta neni z plasteliny, ze kustik urezes, aby vaha presne sedela 😠 a 30 € absolutne nie je vela za taketo dielo. kasli na nu.

vinka
25. aug 2010

dík baby.je vidieť,že nikdy nepiekla lebo nemá predstavu o pečení ☹ vážila 3700g.tak si myslím,že to nebolo vela.beriem 8 eur za kilo.to vedela.no ale ved bude lutovať trúba.
@petusko vežičky som robila s kornútku.omastila som maslom a potiahla 😉

petusko
25. aug 2010

@vinka a nezmakli ti? bo ja som tak chcela robit vtedy na lietadlo kridla, tak som ich natrela kremom, potiahla a rano som to nemohla ani do ruky chytit, bo to bolo uplne makke 😖 rom narychlo robila nove a len som hmotu dala na suchu oplatku a poriadne pritlacila.
a ze 3700 g, pani mohla po nebo skakat, ze ma taku krasnu tortu za tak maly peniaz. ale ved ona uz urcite lutuje.

vinka
25. aug 2010

No to neviem či to zmäkne. 😕 natrela som ich dnes ráno ale do večera mäkké neboli. 😕 Tak už mi je to aj tak jedno už s nou komunikovať nebudem tak to už riešiť tiež nebudem.Ale dík a budem múdra na budúce. 😉

vinka
25. aug 2010

@nikanika28 tá snehulienka je fantastická fakt krásna.Aj húsenička nezaostáva.Joj baby ste šikulky všetke 🙂

petusko
25. aug 2010

tak ked nezmakli do vecera, tak uz vydrzia 🙂 si davala ciste maslo ci krem? mozno s maslom to vydrzi. ja neviem.

hejdita
25. aug 2010

torticky krasne aj snehulienka aj husenicka aj hrad....

no a ja som skusala miminko ale len tak a hmota uz bola stara drvila sa mi v rukach ale nacpala som do formicky a potom ked som po polhodine isla skusit tak mi este par kuskou sa oduplo no chce to cerstvu hmotu a nie staru....ale ja som to taaak chcela skusit a i ked chybala trocha rucicka a trocha z vlaskov tak som velmi natesena az zajtra budem robit mimi z cerstvej hmoty a tak.....

a prosim vas kto ma patchwork na abecedu....to sa robi najlepsie asi s kuskom mikrotenoveho sacku z oboch stran a rukou sa to vyrazi ?? ci jako???? som to skusala tiez ale cez sacok i to dobre neslo a zasa len tak na holo to ostalo v tom....tak kto vie prosim poradte budem tiez potrebovat 🙂 🙂 🙂 😵

no a aj radielko som skusila to je to co ma tie tri vymenne kolieska no a patchwork na kosik som tiez skusala ale mala som malo hmoty rozvalkanej a nez som poskusala pismeno a radielko tak uz bola na kosikovy vzor tvrda....no nabuduce 🙂 a farby wiltonky to poznate 😉

zdenallicka
26. aug 2010

Hejdi, písmenka dělám přes dva sáčky.. jeden dole, druhý nahoře, hmota musí být oschlá..

petusko
26. aug 2010

ja tiez robim pismenka cez dve folie, si nasriham na male stvorce a tak sa mi lepsie robi.
baby, co ste uz robili thomasa, prosim poradte mi ako ste ho potahovali? najprv celeho modrou a potom ste doliepali farebne kusky?

danciacik
26. aug 2010

@deni_v22 ďakujem za radu, dcérka bude mať v novembri narodeniny tak možno aj vyskúšam. 😉

hejdita
26. aug 2010

takze hmota musi byt vytvrdla ? 😕 😕 😕 😕 😲 som netusila a pojde to??? alebo len tak trocha vytvrdla.....a prstami to tam natlacit ze??? ne na podlozke .... 😕

a prosiiiiiim olejove testo tu bolo spominane tak ma zaujima recept chcem skusit tu tortu na ruby co tu bola robena krasna na rezu......tak preto sa pytam 😵

petusko
26. aug 2010

@hejdita ja nechavam zaschnut len trosku, dam platok hmoty na jednu foliu, prikryjem druhou a vytlacim pismeno, zvycajne staci poriadne pritlaict o stol. ono mi to zostane na tej folii, spodnu aj so zvyskom hmoty odlepim a pismeno preniesiem na tortu a opatrne zlepim vrchnu foliu.

hejdita
26. aug 2010

aha...dakujem zajtra budem potrebovat......a kto ma skusenosti ako funguje beloba????? kolko sa dava do kremu??? ci aj do hmoty???? len ma to tak zaujima bo som si kuuupila keby nahodou 🙂

hejdita
26. aug 2010

tu je muj nakup ale asi nebude az tak dobre videt a to miminko sem skusala kakaem iba ale nebudu to delat iba vlasky a farebne sa mi snad vecer podari trochu vic k pleti 😅 😅 🙂

hejdita
26. aug 2010

@deni_v22 prosiiiiim jak sa robiii ten olejovy korpus 🙂 chcem skusit tu tvoju paradu tortu naruby 😉 😵 😵 😵

petusko
26. aug 2010

@hejdita, ja az teraz citam a pozeram, ze mas patchwork abecedu. ja mam klasika pravitko. tak teraz nviem, ci to funguje rovnako 😅
inak to babatko je krasne 🙂

hejdita
26. aug 2010

dakujem ....myslim ze to bude na podobnej baze s tymi pismenami......no a mimi?? 😀 😅 😅 😅 je to taky zmetok 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😅 to ja len pre predstavu aka je to formicka 🙂 no a s tym kakaom je to divne na tom chrbe musim si nakupit stetecky.....a asi stejne vystinujem len vlasky a na ostatne nakaslem .... 😅

petusko
26. aug 2010

hej, to bude najkrajsie, nahe babatko a jemne vlasky 🙂
ja asi nevydrzim a tiez objednam, mm sesternici sa ma narodit v oktobri babo, tak minimalne raz ho vyuzijem 😀