Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
27. feb 2013

@stankapk sú nádherné

stankapk
27. feb 2013

@silvia0310 @lussy23 dakujem 🙂

florentina
27. feb 2013

@mizulienka no tak teď je ještě otázka, jak jsou ty naše přání reálná 😉 ...ale tak z toho co holky tedy psaly, tak to ten Bosch je na 2 i 10 vajec. Jako je fakt, že já zatím nejčastěji dělám tak ze 7vajec, ale dělala jsem už i víckrát z 15ti a tak pořád váhám, zda tento ano či ne....jinak má totiž pro mě všechna plus, když je s ním @vecernicci spokojená, tak je to pro mě ta nejlepší recenze 😉 , když vím, jak ho zatěžuje 😉 ...čímž zároveň děkuji Markétko za tip 😉 ...ještě prosím, kolik mléčňáku v něm uděláš najednou?

@abriela malého jste si krásně doma "upekli" 😉 ...gratuluji!

lena.k
27. feb 2013

Ahoj, tak jsem tu znova s prosbou o radu. Dnes jsem se dozvedela, ze gelove barvy, kterymi jsem chtela obarvit potahovku, kvuli inventure nedorazi vcas, tj. v patek. Takze jsem asi pekne namydlena. Mate nejake tipy, jak tu potahovku jinak obarvit? Samozrejme vim o praskovych barvach, ale bojim se, ze kdyz je rozpustim ve vode, tak mi ta potahovka moc zridne a kdyz je nerozpustim, tak je zase nezapracuju. Co s tim? Asi jsem fakt v pytli 😢

lussy23
27. feb 2013

@pipka nádherná
@sisix nádherné @dm1 nádherná
maya30 krásna
@lawli ďakujem, ano je to ona.

lamps
27. feb 2013

@lena.k práškové farby rozpustíš len v kvapke vody alebo bieleho alkoholu a poťahovka ti nezredne, ja používam práškové z drogérie a farbí sa nimi dobre

lussy23
27. feb 2013

@tamianati krásne
@mariann2 krásne
@dadka212 krásnučké

aduskatt
27. feb 2013

@lena.k rozpustit v alkohole

lussy23
27. feb 2013

@vlada111 nádherná @mimcak krásne

lena.k
27. feb 2013

@aduskatt to me taky napadlo, jen jsem myslela, ze se to pouziva jen na "kresleni". Tak to je fajn, jestli to jde i na celkove obarveni.

vecernicci
27. feb 2013

@florentina dělám v něm najednou z kila a půl cukru a půl kila mléka plus voda a olej a glukóza, prostě je většinou 2,2 kilo hotový hmoty, ale já dávám suroviny od oka, už to ani nevážím 😀 jen jsem ti zvážila výsledek 😉

vecernicci
27. feb 2013

@mimcak a jaká je kočka? je to šedý kocour nebo rezavá kočička? naši kluci je mají taky v tabletu a já v mobilu 😀

maya30
27. feb 2013

@ajka82 tak prsicka su v pohode, tam sa nemas velmi coho obavat, ale to auto je horsie hlavne ked ma byt male aspon podla mna, ja sa neviem naprvykrat trafit do vahy, vzdy spravim vacsie aj to moje prve auto malo 6,5kg aspon ze to bolo do rodiny 😝

florentina
27. feb 2013

@vecernicci super, děkuji moc 😉

mariann2
27. feb 2013

@vecernicci mám 5-ťkový a som práve prekvapená, že je k nemu aj plastová miska, lebo v obchode mi tvrdili, že nie je ☹

lokalistin
27. feb 2013

Tak a tu je moja dnesna ,nejde mi ju pekne odfotit ta zelena je peknejsia zelena a ta zelena na kvetoch je jemnejsia nie taka kriklava.Robila som prvy krat stencil s cerou a aby som jej nemala malo tak som zarobila celu ceru samozrejme,ze som minula asi za lyzicku,ostatne do kosa 😀 Ten napis tam chcel on mal byt este dlhsi,ale ja neznasam napisy,lebo mi idu tie pismenka krizom krazom a dneska este povedal,ze tam chce dve srdcia tak aj tie dostal.Som zvedava,ci sa mu bude pacit 😒 Piskota a jahodovo-jogurtovo-slahackova plnka,4,9kg,ale je to len za suroviny,pre znameho co mi preklada papiere

luciahromadkova
27. feb 2013

@timotejkabrejkova ja mam recept od mojej babky na sacherku, ale nemyslim si ze je to prava sacherka

mozes skusit chutovo dobra len mne vadi, ze s tym korpusom sa narobim, lebo je jemný a treba aj opatrne prerezavat

7 bielkov slahat s 210 g krystal. cukrom na tuhy sneh, 7 žltkov miesat s 80 g olejom, zltkovu masu naliat do bielkov. 70 g hladkej muky preosiat s 50 g kakaom a nasypat do zltkovobielkovej hmoty, zamiesat, vyliat do formy. Prerezat a dat marhulový džem, boky a vrch poliat cokoladou.
tato torta nizsie ma priemer 22 cm a robila som zo 14 vajec, boky cokotransfer a vrch naliata cokolada rozpustena s trochou cery

mimcak
27. feb 2013

@vecernicci žltá či ryšava , rezava taká nejaká

mimcak
27. feb 2013

@miciatko je to vraj fanny cat hra ,ale ta mačka jee nejaká žlá či ryšavá taká nejaká

timotejkabrejkova
27. feb 2013

@luciahromadkova Ďakujem ti veľmi pekne.

nika1985
27. feb 2013

babulky mozem vas poprosit ked robite maslove plnky a davate tam ovocie napr mandarinky davate do medzi krem alebo len na vrch a zakrivate korpusom bojim sa aby sa to potom nedelilo. A este aka zlata farba je dobra potrebujem na piatok nejaku dufam,ze na bojnej bude mat nieco

lamps
27. feb 2013

@nika1985 ja dávam plnku a na ňu ovocie, prikryjem korpusom. zlatú mám Radiant Gold od Sugarflair. Na poradni všetko ok?

nika1985
27. feb 2013

prosim nejake inspiracky co by ste spravili baby ma 30tku ale neni typicka zena je blazniva kosi travnik a tak neni ze mamina pri sporaku zo zalubami je to moja dobra kamoska a ja nemam anilen naznak kam sa pobrat DAKUJEM PEKNE

muffinka8
27. feb 2013

@aduskatt @vlada111 nakoniec som upiekla biely mramorový korpus, rozkrojila na 4 časti. Do rozvaru som miesto farby dala ovocný sirup, kvapku arómy a kopec rumu 😀 tak som zvedavá čo zajtra ráno vytiahnem z chladničky 😅

nika1985
27. feb 2013

@lamps jej ty si aka zlata ako na mna myslis 🙂 ano vsetko ok iba mam modriny na rukach co mi brali krv ledva ich ohnem este mi to aj mala macka ze bo a potom krici ze au ale tak da sa zvladat doktor ma ubezpecil ze je vsetko ok tak som kludnejsia uz som aj sono videla tak sa tesime hadam to uz konecne aj prezradime 🙂 a dakujem za rady

pralinka25
27. feb 2013

aj ja vas dievcata zlate prosim o nazor. mam dat do torty mandarinky a jahody. mandarinky su zavarane a teraz sa neviem rozhodnut ci dat k tomu zavarane aj jahody nech je to rovnaky styl alebo mrazene? co myslite?

mizulienka
27. feb 2013

baby nemate nejake inspiracie na tortu pre knaza k 50tinam...aby tam bol kalich, kniha a ruzenec, dakujem

dm1
27. feb 2013

@lokalistin ze celu ceru ja odpadnem to naco tolkooooo 😀 . mne tiez vzdy zostane trosku ale teraz som si robila ten cierny tak som si odlozila lebo som vedela ze za tyzden pouzijem do uzatvar.nadoby a do chladnicky. nema sa co pokazit isto zaruka rovnako ako zaruka na cere.

lucula73
27. feb 2013

@dm1 prosím.......a celú tú mačičku nemáš?ja už týždeň hľadám peknú mačičku,táto je krásna,len aj labky by som potrebovala 😀

nika1985
27. feb 2013

@pralinka25 ja by som dala konzerovane