Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrekaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macamac
3. mar 2013

dievčatá, nie je tu nejaký troll????
ktovie, na čom fičíííí 😝
dúfam,že rýchlo zmizne, lebo to tu zbytočne zahlcuje

začali zas niekomu prázdniny 😅 😝

ollako
3. mar 2013

no asi si mysli, ze je na pokeci ci co 😀
@macamac

alexandrakocikova
3. mar 2013

@denuschka7 podla mňa je krásna

zsuzsu
3. mar 2013

Vcerajsia na dnes ku kave iba pre nas 😉 Ostala mi cokomasa tak som to spotrebovala 😀

janulkamartinko
3. mar 2013

@levandulka3 Nadherne,možem sa spytať ako je možne že maš tie kvietky take krasne leskle? dakujem 🙂

vlada111
3. mar 2013

@pipka ja keď urobím 3,5 kg tortu, na oslave nás je 15 a zjeme z nej 3/4. Prepočítala som, tak to vychádza cca. 8,5 kg torta pre 50 ľudí 😉

janulkamartinko
3. mar 2013

@lamps tá je kráááásna 🙂

dadka212
3. mar 2013

ahojte moje dalšie

vlada111
3. mar 2013

@mizulienka no Luci, takže sa odteraz púšťaš do detských s drôtikovanými kvetmi 😉

vlada111
3. mar 2013

@nelly75 pivonku máš krásnu

vlada111
3. mar 2013

@mizulienka Luci len dve, dodržiavam postup, len dám viac smotany. Ona je až 18%, takže je veľmi chutná a hustejšia. Včera som tak tiež robila tortu pre kamošku.

vlada111
3. mar 2013

@mizulienka to musí byť dobré s višňami 😉

vlada111
3. mar 2013

@vi3ka dala si málo farby. Smartfex a Wilton sa majú radi 😉

vlada111
3. mar 2013

@nika1985 aj ja si prosím recept 🙂

vlada111
3. mar 2013

@dadka212 Dadka krásne, a tie písmenká, no nezávidím ti 😒

dadka212
3. mar 2013

@vlada111 dík...a tie písmena mi trvali asi hodinu 🙄

tamianati
3. mar 2013

@mimcak ano

klarina_f
3. mar 2013

@mariann2 na sóju zatím žádná alergie není.

A někde nějaký tip na recept? Jsem na tohle levá a nějak si neumím představit chutě, které k sobě jdou. 😅

tamianati
3. mar 2013

@lucula73 nádherná!!! prosím ťa, akú to máš poťahovku? cokohmotu? ja sa chystam na nieco podobne - MMF + coko dakujem! ...

mariann2
3. mar 2013

@klarina_f a tá hera? môže ju? ja som dávala 0,75 l mlieka pohánkového, môžeš dať aj sójové, dva banánové pudingy dr. oetker, vychladiť a do toho heru/ asi 300gr/ vyšľahanú s cukrom

terreza
3. mar 2013

ahojte, neuvěřitelné výtvory tady! chystám se na svůj první potahovaný dort, objednala jsem si potahovku a jdu do toho. Jsou prosím některé základnír rady, např.jaký krém zvolit pod hmotu? http://eshop.timidekor.cz/zbozi-1553-cukrarske.... tuhle jsem si objednala,ale vůbec nevím,jak to bude chutnat. Máte s ní někdo zkušenost? A jak udělat, aby byla sladká? Potravinářská barva normální v sáčku a uhnětat dovnitř? Můžete mi někdo poradit jak udělat figurky rychlých šípů? Nebo aspoň červenáčka??🙂 😀 děkuju moc za veškeré rady.

terreza
3. mar 2013

napadlo mě,že by šly ty rychlé šípy hodit třeba na jedlý papír?

b.e.r.u.s.k.a
3. mar 2013

Dobrý den,našla jsem vaši diskuzi a jdu si na rady.Chci udělat dětem k prvním narozeninám dort s medvídkem Pú,nemáte nějaké předlohy nebo ukázky?Představuji si,že bych upekla klasický dort ve tvaru obdelníka a na něj z marcipánu vyřezala a nalepila medvídka Pú,popřípadě nějaké ozdoby a jména.

klarina_f
3. mar 2013

@mariann2 heru ne. Ale stellu ano, ta by mohla být?

mariann2
3. mar 2013

@klarina_f neviem čo je stella

zsuzsu
3. mar 2013

@terreza tu skus http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19512 a na youtube najdes plno videii ako na to. Pod potahovku moze ist iba maslovy krem, tak hmota co si objednala je urcite dost sladka, vsetky su 😉 a farbu bud zamiesas do hmoty ale na to su lepsie gelove farby alebo potom praskovu s kvapkou alkoholu nafarbis. a tu su recepty a aj fotopostupy na figurky https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ uz len vybrat. 😉

vecernicci
3. mar 2013

tak přidávám moje další výtvory 😉