Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
25. mar 2013

@pipka a zvnútra vyzerá super. Dám malú dokopy a počkám na počasie a hurá ku tebe na tú sľúbenú návštevu so zákuskom. 😀

lussy23
25. mar 2013

@reruna @svetlo55 @tinamk krásne dielka

vlada111
25. mar 2013

@wera.g nádherné tortičky, tá Ámálka je super, a tá 18 je úplne vystižná

pipka
25. mar 2013

@vlada111 tesiiim sa na teba moja...duuufam len, ze moji budu fit 😝 bo okolo nas sa to tiez mota stale...uz nech je jar, lebo ma svihne 😅 🙄 ja scem slnieckoooooo a tepluckooooooo 😎 😎 😎

vlada111
25. mar 2013

@njonja krásne ako vždy

vlada111
25. mar 2013

@daducha krásne, čistunké ako vždy

wera.g
25. mar 2013

ďakujem moc moc 🙂 jááááj táto amálkaaa, som nechápala že akááá... ono to nie je amálka, bola pre jednu ukrainku, robená podľa tejto predlohy 🙂) @vlada111

wera.g
25. mar 2013

jeeeej no tak už sa na ňu fakt teším a silno uvažujem, že ju vyskúšam aj pre nás na veľkú noc 🙂) no oni nejdú autom, ale vlakom, tak mám seriózne obavy, či ju nevyhovorím a nespravím radšej nejakú tuhšiu, bojím sa aby cestu prežila... a ešte mám robiť motív fantóm opery, tú masku, netuším či to prežije, keďže to už v stredu má byť... 😀 @pristela

vlada111
25. mar 2013

@pipka oki, oteplí sa a dohodneme stretko 😉

vlada111
25. mar 2013

@wera.g podarila sa ti super.

pristela
25. mar 2013

@wera.g uplne ako amalka , nadherná 😵 😵 😵
na tu tortu skus im povedat ze je tam cista slahacka , ktora lubi ked je dlhsie mimo chladnicky padnut alebo mozes im do nej dat zelatinovy stuzovac/ co ale zmeni konzistenciu, bude taka tuhsia/ alebo ja mam teraz višnovy vikend, pani sa tiez bala slahacky ze nevie kolko to bude na krste stat na stole tak si dala k tomu plnku biely jogurt- ale to uz je predsa iné . no ja robila tuto so slahackou aj na 3D tortu a slo to a aj na krst , torta bola vonku dlho a bola v pohode, tak je to na tebe 😉

@1zaza né , ja som to isto nebola , ja davam len do kavovo orechoveho , normal pomlete.

@zuzinka1982 nemam v pocitaci 🙂 ale zdvihla som zadok 🙂
Korpus robim ako som pisala bud coko alebo kakaovy mramorak
Plnka :
7dcl višnoveho kompotu
250g práškoveho cukru /alebo podla chuti, ja davam menej /
3dkg Kukuricneho škrobu / može sa dat aj Zlaty klas abo vanilkovy puding/
3 šlahačkové smotany / ja dávam isto viac 4-5 /
5dkg praskoveho cukru / nedávam vobec/
1 vanilinovy cukor / ak viac slahaciek tak 2/
2 stužovace slahacky / ak dava, 4-5slahaciek tak tak isto aj stuzovacov/
rum / nedávam/

Vykôstkované a na polovičky rozdelené višne dať aj so šťavou do hrnca . Pridať kukuričný škrob , práškový cukor , uvariť a nechať vychladnúť.
Šlahačky, vanilinovy cukor a práškový vyšlahať do tuha so stužovačmi .
Korpus pokvapkat rumom , rozotrieť 1/3 višňovej hmoty , na to vyslahanu slahacku, prikryť korpusom a znova opakovať...

njonja
25. mar 2013

@vlada111 , @eliska22, @lussy23 a vsetkym ostatnym tiez dakujem krasne🙂
@daducha🙂 Ze osklbala svoje🙂 🙂 Krasna je ta torta, a maminka uzasna!
@dm1 ta klobasa jeneskutocne ziva! Boze, ake sliny si mi norobila! a ja tu taku slovensku poriadnu nedostanem 😢

wera.g
25. mar 2013

@vlada111 ďakujeeeeeem 😉
@pristela ďakujem moooooc 🙂) a vieš čo? tá tvoja zásterka Žanetka, s tou sa mi robí taaaaaak dobre, si v nej nechala kus seba a pomáha mi tuším 😀 je úúúúúúúúúúúúúžasnááááááááá, len sa strašne bojím, že si ju zničím, tak prosím pekne v nej len modelujem a tak a na "špinavé" práce mám moju starú 😀

wera.g
25. mar 2013

a zajtra zavolám za tú tortičku, asi ich ukecám na inú, predsa len takú dobu a vlakom... radšej nie 🙂 @pristela

pristela
25. mar 2013

@wera.g 😀 😀 😀 😀 😀 jee, ty si andelkaa 😵 😵 😵 😵 😵
Veríš, že ja nemam doma žiadnu ? ☹ ☹ chodím cela od cukru a stale prezliekam trika 😝 ale ušijem aj ja nejaku obycajnu 😀 aj rukavice chystám kupiť , nie na drobne modelovanie ale na vsetko to ostatne , bo uz citim ako sa mi ruky vysušuju z neustáleho umývania 😠

wera.g
25. mar 2013

@pristela veď sa ja trúba chystám už dávno písať ti oslavné slová a vždy niečo a nič z toho 😀 tak keď ťa tu takto mám, fakt ešte raz veľkááá vďaka, sa v nej stále pretŕčam, aj keď si po tortičku prídu tak sa v nej pýšim 😀 😀 😀 a to fakt nemáš žiadnu? potom pravda, to porekadlo, že obuvníkova žena chodí bosá, či ako to je? 😀 a presne ako vravíš s rukavicami, tiež cítim, že mi to neustále umývanie a drhnutie suší ruky a keďže ja nie som krémikový typ, tak nič moc potom 🙂)

rapunzel1
25. mar 2013

Babule, že dnešná reakcia na tú moju mafstory tortu. Ja v nervoch, že to nie je práve klasická svadobná a ešte k tomu do zámku v Oponiciach..... kooopec podrobných inštrukcií ako mala vyzerať... a proste no sama som z nej mala neistý pocit a dnes mi pani volala asi hodinu. Nadšená, že ženích aj s nevestou sa doslova kosili smiechom, že boli neskutočne šťastný, vraj keď zbadala nevesta krb a svadobné šaty pred krbom, že sa išla zjašiť od smiechu, proste splnilo to presne účel a že im neskutočne chutila,všetci sa pýtali u koho dávali piecť.... Tak som taká natešená, ako malé deco 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
25. mar 2013

@rapunzel1 no perfektne🙂))

rapunzel1
25. mar 2013

@aduskatt 🙂 keby ma niekto videl, ako mi volala, tak by si myslel, že som vyhrala neviem koľko milionov v lotérii, alebo že mi práve preskočilo, som sa usmievala ako šiško, je super, keď niekto ocení, čo človek robí

aduskatt
25. mar 2013

@rapunzel1 to poznam🙂)

woman04
25. mar 2013

...môj ďalší začiatočnícky pokus a prvá postavička .. 😉 ... sľúbená fotka @pipka 😵

rapunzel1
26. mar 2013

ejha slovenčina moja....šťastní a nie šťastný, škoda, že sa nedá pravopis opraviť aj po hodine 😨 😅

lokalistin
26. mar 2013

@pristela diky moja,ja uz som raz lok robila,ale nejak si na to vobec neviem spomenut a zas mam mindraky z toho,malo casu 😠 ,jak sa mi super robili torticky,ked som bola na PN pekne som sa stym piplala a teraz?Dala som si budiky na 8:30,ze upeciem korpus no zobudila som sa 10:20 a o 11:00 som uz mala byt v mekaci 😝 tak som korpus piekla az teraz a skusim dat budika zase zajtra uvidim,ci pomoze 😀

katkak23
26. mar 2013

@dm1 pocuj tie tvoje klebasky no neskutocne....porad a prezrat ako taku "zivu" klovbasku urobit chcela by som otcovi na april taku zmaknut ale tie klobasky urcite nepodaria ako tie tvoje...uzasne su

dm1
26. mar 2013

@katkak23 dakujem moc 😵 . Ja ich robim z tej sojovej tycinky co je ale v podstate je to jedno ci z puncoviny ci z toho. Vygulam tvar potiahnem to klasika bielou hmotou vytvarujem do tvaru klobasky a uz len takou hubkou malujem. Nasypem si na tanierik kakao na hubku dam trosku alkoholu a uz to tak vselijako pritlacam hala bala aby som pokryla cely povrch. ked je moc dam si zase alkohol a rozotrem to s nim trochu. Potom este jemne prejdem aj bordovou farbou pomedzi to s tou hubkou a zase na to kakaom dobkam kym to nie je ok. Necham chvilu uschnut a uz iba prejdem jemne stetcom s olejom aby sa leskli

aduskatt
26. mar 2013

@dm1 si nam takto masiarske tajomstva vyzradila?🙂

katkak23
26. mar 2013

@dm1 fiiiha kakom a to na tom drzi...no super no vyskusam potom dam vediet ako sa podarili 😉 ale to az na april ....

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@lussy23 No syn má 9 rokov a je dosť vysoký na svoj vek a ja mám trošku mladší vzhľad 😀 čo nieje výhoda mám s tým len samé problémy. Zubár po mne vrieskal že čo neprišli rodičia keď ho bolí zub, ale sestra nepustil ma k slovu keď sa už vyziapal, tak som mu vysvetlila že ja som jeho mama, nastalalo ospravedlňovanie 😖 V hudobnej to isté či nemohli ho prísť zapísať rodičia keď som povedala že ja som jeho mama tak z nej vyletelo a to v koľkých ste ho mala 😒 pred všetkými rodičmi čo tam boli, cítila som sa ako niejaká ..... ja že v 22. rokoch zase ospravedlňovanie 😀 .No nieje to vždy príjemné 😉

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@wera.g No to dievčatko so žltými vlasmi, neviem asi som sa sekla to nieje asi víla Amálka 😀

dm1
26. mar 2013

@katkak23 jj drzi ved ked to zmiesas s alkoholom tak to mas ako normalne hnedu farbu. aj vrch tej dosky je tym prejdeny na hnedy podklad nech to vypada via ako drevo