Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
7. apr 2013

@sticker tak uplne prva nie..ale prva s modelovanym xichtom a aj malovane oci...a tiez este nikdy nie na spajdilckach...

mariann2
7. apr 2013

@viera6 nooo, tak tam je pes zakopaný ;)

sticker
7. apr 2013

@bambula1307 Určite bude spokojná 🙂 Aj ja by som bola spokojná a nie som malé dievčatko 😅 😝 😀 😉

jstar
7. apr 2013

Viackrát prerábaná, aby vyzerala, ale mohla byť aj lepšia, chce to prax. 🙂

broucek2
7. apr 2013

@bambula1307 kdyť je dokonalá

roxi
7. apr 2013

po dlhej dobe som robila tortičku pre môjho drobca, našťastie vďaka super inšpirácií z netu sa mi myslím celkom podarila i keď mala pár chybičiek, no Leo rozoznal, že je to drak a to bolo hlavné 😉

luciahromadkova
7. apr 2013

moja vikendovka pre sestru robi s keramikou, takze preto torta šálka s podšálkou- aby si mohla šálku odniesť tak len s poťahovky SV, šálka a podšálka maľovane s práškovými farbami
korpus svetly, jogurtova plnka z bieleho jogurtu a slahacky a broskyne
dolu kakaova rolada od @jakelina s karamelovou slahackou s mascarpone, broskyne
poviem ze sa zjedlo takmer vsetko a bolo nas 8, maly kusok som zabalila domov navsteve... 😉

mam najma praskove farby detecha z drogérie (okrem ruzovej s tou sa robilo perfektne), nic moc na malovanie su to take krystaliky, takze aj tazko pri tienovaní kvietkov,pomohla som si vodou a vodkou 😀,

Asi lepsie kupit zopar lepsich praskových, aku mate skusenost?

A kto ste piekli roladu od @jakelina? Chutovo vyborna, len rýchlo robena u nas chcela som skusit ;-, nestihla poriadne ani stuhnut, a uz poobede ani nemalo co, lebo skoncila cela v bruchách 😀 , a teda prvykrat skoncilo cesto v kosi, dala som kopcom PL muky a ked som priadala kakao, mohla som z toho robit gulky a nie tam este dat a vmiesat sneh, takze vysiel az druhy pokus 😒. Pri rolovani malý kusok praskla, ale to asi to robenie narychlo.

halienka
7. apr 2013

@lamps
@dm1 ďakujem 😵 do polnoci som sa bavkala 😀 no chyba bola, že som si najskôr namalovala vlasy a keďže mi dlho schli, nemohla som 2 hodiny nič iné, nabudúce musím najskôr tvár a až na záver vlasy... Na očiach je inak čierna fixa, som nemala odvahu použiť tam farbu, farbou by to isto bolo výraznejšie. Neurobí nič farba na belobu? Nerozpije to? 😅
@sticker 40 minút autom od teba bývam (PB) takže v pohode 😉 🙂

broucek2
7. apr 2013

MOje dnešní pro dceru na oslavu s kamarády a pak s babičkou - 2,75 kg, piškot + malinový pribiňáčkový. Zbývá nám cca 1/4

lamps
7. apr 2013

@halienka ja som maľovala bielou práškovou rozpustenou v alkohole, nechala som uschnúť a potom som na ňu ešte maľovala a išlo to

artepf
7. apr 2013

@jakelina @pristela holky moc díky za inspirace 🙂 a prve jsem tu zahlédla @dm1, už asi před týdnem jsem tě chtěla poprosit o radu, ale asi sem teď moc nechodíš, tak to zkouším znovu 🙂 ,ty děláš snad nejkrásnější čokodorty, co jsem kdy viděla a nedávno jsi tady někomu radila, jak udělat ozdobný bok ze silikonky. Moc mě láká koupit si ji, ale ne na sugarveil nebo jak se to píše, ale právě na čokoládu. Jen mi není jasné, když vetřeš čokoládu do té silikonky, necháš ji zatuhnout a pak? Jak to prosím tě sundáváš, aby jsi na tu čokošku nemusela sáhnout a nebyly tam otisky prstů ? Dávalas sem fotku, že z druhé strany je pečící papír, ale já nechápu, jak jinak než holýma rukama to nakrájet na pruhy a přilepit na dort . Moc díky za radu

janula.h
7. apr 2013

@mimcak ĎAKUJEEEEM 🙂 ale určite by si ho zmákla aj Ty ja stále chcem nafotiť fotopostup,ale keďže začínam tak o polnoci furt zabudnem 😀

mimcak
7. apr 2013

Tak pridávam moje z tohto víkendu. Nemo na ružovej vode,ale chceli to tak tak majú. Urobila som taký mramorový poťah tak to ešte aspoň vyzeralo zaujímavo. Boli spokojný,páčila sa aj tringel som dostala 😵

zuzana92101
7. apr 2013

dievcence, dakujem vam velmi za pacicky, velmi ma potesili. Torticka sa pacila, deti sa hned vrhli na zvieratka a ked som im dovolila ich odtrhat, to bolo radosti 😀.
Chcela by som vas ale poprosit o radu...takyto obrazok mi poslala jedna pani, ze chce tortu laptop a obrazovka ma byt ako je na nom...netusim, ako to spravit...neviete mi niekto poradit?

aduskatt
7. apr 2013

@zuzana92101 uloz si obrazok, orez ho tak, aby si mala len monitor, objednaj a posli mailom na www.jedleobrazky.sk

zuzana92101
7. apr 2013

@bambula1307 uzasna je, nadherna...mas sikovne rucicky

zuzana92101
7. apr 2013

@aduskatt len ona chce, aby som este nad to skype dala meno... ☹ ...jedine, zeby som ho tam prirobila z hmoty...
Adka, ale dakujem za radu, ak to vedia spravit, tak to je super, lebo neviem, akoby som to majstrovala...

bambula1307
7. apr 2013

@zuzana92101 rucicky bozkavam za poklonu 😉

mimcak
7. apr 2013

o Ešte som zabudla na knihu na promocie. Zvlášť poďakovanie patrí @dm1, nedávno si tu dávala postup na knihu pre niekoho takže pomohol aj mne. 😅

mimcak
7. apr 2013

@aduskatt ,vnímaš ten stencils 🙂

aduskatt
7. apr 2013

@zuzana92101 meno dorob ako si povedala, z hmoty.............alebo v programe ho priamo dopis🙂 a tak to posli

adrika202
7. apr 2013

@zuzana92101 na www.natortu ti tam dorobia aj meno 🙂 teda do toho obrazku

aduskatt
7. apr 2013

@mimcak jasne🙂 jo, rafik mas uz na poste🙂

mimcak
7. apr 2013

@janula.h o tak to ani náhodou 😀 , mala som dosť pri 3D bagri,toto je pre mňa španielska dolina 😀

cabalkova
7. apr 2013

Pridavam dort, co jsem dělala pro mm k narozeninam, dostal jako darek let balonem, tak jsem vyrobil naší rodinku vcetne kocoura, jen jsem nejak nestihala, tak jsem nezvladla další prvky, co jsem tam chtěla mit plus postavičky teda taky nedopadly uplne podle mych predstav, ale byly moje první, tak snad se do priste vylepsim.

mimcak
7. apr 2013

Inak babuš prvýkrát som odmietla tortu. 😖 Ale tak nestíhala som volali o 16.30 v piatok,že na sobotu poobede bolo to od známich bohatých,určite by aj tringel bol,ale ja tri torty na krku,2 decká za zadkom a nemala som ešte nič napečené.Takže som to odmietla ,lebo by som sa zbláznila. 🙄

dm1
7. apr 2013

@artepf jeeej prepac veru pravda vacsinou som tu len cez mobil a sa mi neda moc pisat z neho. Ja coko z lidla riedim zhruba 200g coko a 100g cery ale viac menej od oka. nalejem nie uplne horuce ale na formu necham riadne zachladit. Otocim si ju dole cokoladou a opatrne zlupnem. nechytam za coko pomaham si vzdy papierom na pecenie aby neboli tapky pridrzim si ten kusok coko papierom a taham formu. hned odrezem na rozmer ako potrebujem a opatrne opat chytim do papiera na pecenie pripadne hore za to neorezane ked este budem upravovat a pricapim na tortu naplepsie tak aby som bok cerstvo potrela jemne kremom aby to pricaplo. HNed zahladim kremom vrch k bocnici aby tam nebola ziadna medzierka. postupujem dalej vsetky boky a potom medzery zamaskujem niecim z cokohmoty vacsinou perlickami. opat riadne vsetky dury zapcham plnkou a na vrch nalejem coko nie horucu aby neroztopilo boky a naklanam na strany aby sa to rozlialo pekne az k bocnicam. Potom horucim nozom orezem vrch ked je to uplne ztuhnute.

mimcak
7. apr 2013

O a ešte som odmietla 3D bábo,lebo na toto ja žalúdok nemám pri predstave,že do toho bude niekto krájať 😝 . No a ktovie aj ako by to dopadlo 3D ble 😝 u mňa

lokalistin
7. apr 2013

@bambula1307 suprova je a tie vypracovane lytka

artepf
7. apr 2013

@dm1 moc moc díky, jsi zlato, že jsi to tak dopodrobna popsala, vše mi je už jasné, jen ještě - když děláš kulatý dort a necháš předtím tu čoko na silikonce zachladit, nepraskne potom, když ji obtáčíš kolem boku dortu 😕 ?