Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
11. apr 2013

@dm1 tie preplatky veru potesia🙂)) ja som mala nedoplatok 40.tak teraz mam flasu od kavy prazdnu a z kazdej torty tam dam 2 EURa🙂

evuska32
11. apr 2013

@aduskatt taký obyčajský banánový...banánový puding zmiešaný s maslom...ten môžem? Robila som čokoládovo-banánovú tortu pre deti

luciahromadkova
11. apr 2013

ahoj dievcata nestiham vas citat 😒 malujeme 2 izby- robime drobcovi izbicku 😉 , dnes navyse som bola na skoleni (uz sa pomaly chystam do prace...), ale tak nakuknem ked mam cas a tesim sa ked vas docitam 😵

a kto by vedel poradit, na buduci tyzden by so chcela robit tortu pre kolegyne do skolky a rozhodla sa skor pre kvetinovu tortu, lebo na postavicky to chce moju pripravu a predpripravu /este si netrufam/ a vzhladom k domacemu vybuchu po malovke, radsej nieco jednoduchsie/ no co by som uz zvladla, co som uz robila/ ... a tiez torta je darcek odo mna... a kolegyne su aj starsie aj mladsie tak skor nieco decentne, jemne...

chcela by som nieco taketo mozno ina farebnost (zltozelena, fialkova...este neviem), myslite, ze tie pasy na vrchnom poschodi su malovane, alebo z potahovky? dakujem za radu

aduskatt
11. apr 2013

@evuska32 musis dat do kremu vyssi podiel masla ako pouzitej tekutiny, potom mozes....ciez ak si robila z pol litra mlieka, tak do kremu musi ist aspon 500 g masla, aby mohol ist pod potah........ najlepsie bude asi, ak si z kremu oddelis par lyzic bokom a do toho vmiesas maslo🙂

aduskatt
11. apr 2013

@luciahromadkova ako pozeram, tak pozeram, mne sa zdaju malovane

zsuzsu
11. apr 2013

@kvietocek7 Ahoj. Necitala som vsetky rady co Ti pisali, ale akurat dnes som o tom citala na nete do hmoty sa obali kockovy cukor ten vacsi. Ale zasa neviem ake velke chces ma tie kocky 🙂

zuzana92101
11. apr 2013

@mimcak supeer, aj ja robim prvu svadobku 😉

evuska32
11. apr 2013

@aduskatt jáááááj ďakujem 🙂 no to som neurobila...a teraz aké mám možnosti? čo dať pod ten mliečny marcipán? urobiť ešte z pudingu a mlieka 1/2 dávku v pomere 1:1 alebo stačí napríklad džem? ja som amatérka....ale akože úúúúúplnááááá 😀

sticker
11. apr 2013

@evuska32 No ak máš doma maslo tak ho vyšľahaj s cukrom a to daj... 🙂 To maslo je asi základ pod poťahovku....

evuska32
11. apr 2013

@sticker ďakujéééém...teraz si spomínam, že som to niekde čítala - teda že maslo vymiešané s cukrom - inak prečítať týchto cca 5000 strán je riadna fuška 😀

florentina
11. apr 2013

@luciahromadkova taky bych řekla, že je to malované, ale můžeš udělat i z hmoty.

@evuska32 pod potaho můžeš dát víc věcí, ale vždy musí ta převažující složka být máslo, neb šlehačka, pudink aj. potahovky rozpouští zevnitř. Většina z nás tu používá jen máslo s cukrem, případně s dorbky z korpusu. Můžeš dát i kakao aj... Jinak pod potah lze třeba i nutela, ale tou nevyrovnáš nikdy ten povrh, tím máslem ano, v lednici to necháš pěkně ztuhnout a pak potáhneš...

luciahromadkova
11. apr 2013

dievcata pozri niekedy sem.., nadherne inspiracie na torty
http://www.studiocake.com/

luciahromadkova
11. apr 2013

@florentina dakujem 😉

luciahromadkova
11. apr 2013

@aduskatt dakujem a tiez mame nedoplatok 70E ale mi mame vsetko na elektriku, kedze tu v BA 😠 nemame a ulici vobec plyn, tak aj kurime aj varime a pecieme a ohrievame vodu v bojleri na elektriku...., ale mame krb, tak potom este drevo, takze aspon tak menej elektriky... mesacne zaloha 150 E 😖,
tento rok to bude zas zaujimave...dlha zima...

luciahromadkova
11. apr 2013

@evuska32 a este tam mozes do toho masla s cukrom mrsknut nutelu.... 😉

florentina
11. apr 2013

@jakelina děkuji moc. A z těch 9 vajíček maximum jsi dělala, že se tam víc nevejde, nebo že jsi víc nepotřebovala? Já už jsem se pro ten Kenwood rozhodla. Líbila se mi ještě ta Eta Gratus, co dávala odkaz @pristela , ale našla jsem na ní opravdu hodně špatných referencí. Teda hlavně v tom smyslu, že zůstává při šlehání a hnětení na stěnách mísy krém a musí se ručně dávat zpět a že tak ten robot ztrácí v této, pro mě podstatné, funkci smysl. A četla jsem to na více portálech. Takže to jsem zavrhla. Na ten Kenwood jsem našla veskrze pozitivní reference. A vyhovuje mi zpracováním i funkcemi, samozřejmě až na tu cenu 😀 . Ostatní značky jsem zavrhla většinou kvůli malé míse či plastovým součástkám aj.
No tak jsem si říkala, hurá, mám vyhráno, tedy vybráno. No a to jsem se spletla, mají těch modelů na můj vkus nějak moc. Líbil se mi ten KMX, ale ten má malý výkon. Tak aspoň hurá, vybírám "jen" mezi tou řadou Chef a Major. Jen mě mate, že i tam je tolik typů...No a vzhledem k ceně teď řeším zda ten Chef s větší výbavou a nebo ten Major, který má hlavně tu větší mísu 6,7litrů, ale na ten bych cenově dosáhla jen v té zakladní verzi. Já sice na vše, mimo hnětení a šlehání, robota doma mám, tak právě zvažuji, zda to potřebuji či ne, že bych mohla ten původní zase dát pryč, ať tu nemám dva roboty, kam s tím pak....Vcelku by mi asi ten Chef stačil, jen stále řeším tu mísu...tak nevím, zda od toho robota nečekám nemožné, jakože třeba korpusy na těch 30cm stejně budu muset dělat v ruce, neb se do žádného nevejdou a já tu zbytečně blbnu...no nevím....

aduskatt
11. apr 2013

@evuska32 len obycajne maslo s praskovym cukrom staci.ja davam aj trochu omrviniek z korpusu a lyzicu nutely, ale to netreba nutne

aduskatt
11. apr 2013

@luciahromadkova no bez plynu Ti to nezavidim

dajna11
11. apr 2013

muffinky Monster High...lebky sa nevyhli ani mne....čo už 😀 😀

jakelina
11. apr 2013

@florentina víc se tam asi nevejde, to už mi vešlo tak tak. 😉

zuzka444
11. apr 2013

ahoj...prosim vas moze mi niekto napisat pribinacikovy krem.na tortu?

bambula1307
11. apr 2013

@florentina ahoj ja mam Major Premier Kenwood KMM 760, mam ho od 2008, misa je fakt velka a dobra..dam tam aj 20 bielkov..co mi v pohode vyjde na 4 platy ..teda rolady. Velmi dobre sa mi s nim slaha. Ja som k nemu dostala len nahradnu sadu metlu K-lopatku a hak v nereze. Nic ine v tedy nebolo, mm mi k nemu kupil mlyncek na maso. Ja som si dokupila jednu metlu s hrubymi drotmi na tuhe kremy ako je na likerove spice, alebo na venceky..tam sa vari taky husty pudingovy..a na tej prvej som si tak odpalila dva drotiky na metle..teraz ju pouzivam len na bielky..teda sneh a kremy maslove ..slahacku. No kedze mam 3 metly je to ok a..mozem si dokupt novu ak treba.
Je trosku hlucny,ale vykon ok..aj kysnute na knedle v pohode mi vymiesi...tak isto linecke cesto.
Tie nove modely su krasne a maju vselijake funkcie..ako zabudovanu vahu ohrev..a ja neviem co este.. ale mne tento zatial uplne staci 🙂. Ja som zan dala vtedy 530e v metre.

evuska32
11. apr 2013

@aduskatt ďakujem 🙂
@luciahromadkova ďakujem 🙂 inak tá nutela musí byť origoš či môže byť aj tá dvojfarebná náhrada napr. z Lidla?
@florentina ďakujem za radu 🙂

kočeny ste zlaté 😉 ak sa to, čo vytvorím bude podobať na poťahovanú tortu, pridám foto sem 😀 ak nie, nafotím zvieratká, čo to skonzumujú 😀 ak prežijú 😀
PS: toto bude moja prvá torta vôbec v živote!!! takže asi tak 😉

florentina
11. apr 2013

@bambula1307 jé, děkuji moc za reakci...a dá se i v této velké míse šlehat i v malém množství, třeba jen 4 vejce?

bambula1307
11. apr 2013

@florentina ano da jasne aj 4 bezproblemov 😉

jakelina
11. apr 2013

@florentina já jsem ho dostala jako překvapení, vybíral manžel a mám bez všech ostatních mlýnků atd. Jenom klasický mixér, mísu a tři nádstavce do ní. Mám právě doma taky ještě jeden robot, na tom strouhám zeleninu na saláty a melu maso, tak mám na skladování o jednu věc navíc, ale počítám s tím, že jak se mi ten starý robot pokazí, tak si pak dokoupím co budu chtít na ten Kenwood.
Mísu si klidně vem větší, já takové velké dorty moc nepeču a když už mám náhodou najednou dva nebo více dortů, tak snad pokaždé chtějí jiný korpus, tak stejně šlehám každý zvlášť a peču spolu dva málokdy. Větší než z 9 vajec jsem ještě nepekla. 😒

evuska32
11. apr 2013

kočky čo robíte s mliečnym poťahom, koľko ho budem potrebovať na potiahnutie torty obyčajnej o priemere 24 cm? mám recept 200g pr. cukru, 200 g suš. mlieka, 3 ČL oleja, 3 PL medu...to bude stačiť? či máte nejakú osvedčenú a odskúšanú dávku?

dagmarmustafa
11. apr 2013

@vlada111 Uuuuuuzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pristela
11. apr 2013

@florentina och moje nervy fakt ? ja som nan nenasla zle recenzie, porazi ma zas hladat iný ☹ ☹ som hned mrkala co si davala ty , ten jeden ee, a ten druhy ano ale vyse 500€ ja na mixer nemam a ani nedám , zas až tolko nepeciem a ani nebudem ☹