Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. apr 2013

@dagmarmustafa gelovka ti neuschne, musíš malovat práškovou barvou

jakelina
12. apr 2013

@aduskatt nakoukla jsem, máš to hezké 😉

aduskatt
12. apr 2013

@jakelina dakujem🙂 si zlatucka

vlada111
12. apr 2013

@lamps nemôžem s tebou súhlasiť, tie ksichtíky sú veľmi milé.

vlada111
12. apr 2013

@jakelina no ja by som si šuchla nejakú tabletočku a bolo by. Bez nej by som bola súca akurát tak na objímanie wc misy a ležanie v tme 48 hodín ☹

rapunzel1
12. apr 2013

Baby moje, tak po dlhšom čase vás idem kuk, som nejak nestíhala nič, ani spať :D vidím, že ste toho hooodne krásneho napiekli a hooodne popísali, tak mám čo čítať 🙂 😝 pridávam svoju trošku do mlyna. To odhŕňacie auto som robila na rýchlo o 11 tej večer som musela začínať a o 6tej na druhý deň odovzdať a mal vyše 9 kg, tak som odskúšala ako rýchlo sa dá urobiť torta, keď sa musí 🙂 Koníková je robená bez formičky podľa koníka mojej malej 🙂

lamps
12. apr 2013

@vlada111 ja som pri bolesti hlavy bez tabletky odstavená úplne aj na viac dní. A musím si ju dať hneď keď ma začína bolieť hlava, inak mi tabletka nezaberie ☹ a ďakujem za pochvalu

pipka
12. apr 2013

@aduskatt super to mas, asi ta niekedy navstivim a objednam 😉 len musim najprv rodinne financie prekonzultovat 😝
tie stencils mas tie z papiernictva..ci? 🙂

nanima
12. apr 2013

ahojte chcela by som sa spitat davate do pribinacika aj zavarane ceresne? . alebo ine zavarane ovocie?ked tak ake je najlepsie do vanilkoveho a ake do cokoladoveho.? 😨 lebo tu citam ze davate mrazene .dakujem za odpoved.

aduskatt
12. apr 2013

@pipka dakujem pekne🙂) jasne, ten z papierka🙂) este zajtra tam popridavam dalsie foto a este iny druh objednam, ale tiez lepiaci............. a stale plati akciova konikovska cena na potahovku ina tu pre nas 🙂

aduskatt
12. apr 2013

@vlada111 Ked ta vidim moja.v pondelok pride tovar a podarilo sa mi zohnat aj ciernu prachovu aj tu sivu.takze budes mat vsetko, co si chcela🙂

pipka
12. apr 2013

@aduskatt parada 😎

aduskatt
12. apr 2013

@pipka 🙂 len mi treba potom pisnut mimo, ze cica pribal kyblik🙂) bud sem alebo na info@mnamuela.sk

pipka
12. apr 2013

@aduskatt jo, vykonam 😀 😎

aduskatt
12. apr 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sticker
12. apr 2013

@aduskatt Adi tak som si bola pre balík, bolo tam všetko, fuuuu 🙂 😉 Moc ďakujem a idem teraz mrk stránku 😵

vlada111
12. apr 2013

@lamps ja to isté, inak amen tma ☹

pristela
12. apr 2013

@rapunzel1 ta Tatrovka je najsamlepsia 😵 😵 koníkova tiež , ostatné ved vieš: ja a .... 😀 😀 a daj si pozor na podložky, hodne vela doplnaju obraz celkovej tortusky 😉

vlada111
12. apr 2013

@aduskatt supéééér, si poklad.

aduskatt
12. apr 2013

@sticker tak to si ma vcelku potesila a padol mi kamen zo srdca🙂

aduskatt
12. apr 2013

@vlada111 snad mi to do obeda dovezu, tak poobede by to uz mohlo byt hadam aj nachystane🙂 dokonca aj hnedaaaaa🙂

bambula1307
12. apr 2013

@florentina ja som len vsimla ze je slabsi ako ten moj premier..tento co si si vybrala ma 900 W a moj ma 1200 W..ale je pravda, ze ja slaham tak na 4..zo 7 moznsti, tak snad by to nevadilo. K struhadlam sa neviem vyadrit nemam ...

Ale suhlasim, je kovovy, velka nadoba pevne metly a ja tiez pocitam, ze ho budem mat pokial mozno cely zivot ako pomocnika 🙂

lamps
12. apr 2013

@vlada111 ☹ ☹ ☹

konvalininka
12. apr 2013

Omlouvám se za vstup do diskuze a pro vás asi hloupý dotaz.
Nejdřív tedy musím pochválit vaše skvosty, nad kterými mi padá čelist 😵
Jsem zcela marcipánový začátečník a mám před sebou první marcipánový dort. Poprvé jsem si to chtěla radši co nejvíce zjednodušit a koupila jsem si Smartflex velvet. Bohužel jsem nemohla nikde najít skladování- až dnes do 20 stupňů celsia. Měla jsem ho tedy 24 hodin v lednici, myslíte si prosím, že jsem ho tímto zničila nebo se vrátí po vyndání do původního stavu? Moc děkuji za odpověď. Hezký víkend.

aduskatt
12. apr 2013

@konvalininka ak bol v igelite a kybliku, tak by mal byt OK.....ale viac ho uz radsej do tej chladnicky nedavaj🙂

konvalininka
12. apr 2013

@aduskatt Děkuji moc za odpověď. Ano, byl zcela zavřený v igelitě a v kyblíku, ani balení jsem neotevřela. Do lednice už ho nikdy nedám. Když já to skladování fakt nemohla nikde najít.

aduskatt
12. apr 2013

@konvalininka 🙂 to sa stava🙂 ono by ti v chladnicke navlhol a mohol splesniviet☹

petka28
12. apr 2013

ahoj potřebovala bych poradit, chci detem udelat dort mickeyho, udelam kulaty korpus, a ty uši? vy normálně do trouby dávate skleněné malé misky?? to nepraskne???

vlada111
12. apr 2013

@aduskatt super, som sama doma s deťmi, tak sa dohodneme kedy dobehnem.

blcha
12. apr 2013

dobry vecer tak pridavam jednu malu tortusku pre synovca poslal mi obrazok podla coho to mam robit takze torta trollface a po bokoch nice a boss netusila som ze co to je take skarede ksichty no na com to dnesny pubisi ficia tak snad bude spokony 😉
no a najskor som mala v plane to krslit bielkovou hmotou lebo este som nemalovala na marcipan takto farbami ale nakoniec som to skusila a je to celkom v pohode a tak som sa toho bala 😉