Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
14. apr 2013

Holky byla jsem včera na srazíku, dělaly jsme šikmý dort, tak to je naše společná práce. Zase jsme si to hezky užily, byla spousta dobrůtek. 😀 😀 Pa pa dieto. 😝 😝 😝

pakin
14. apr 2013

@alionuska ahoj, čítala som tvoj príspevok ešte úplne na začiatku a písala si, že keď nechceme ružovú hmotu tak jednoducho máme pod tečúcou vodou umyť tie marshmallowky. No ja som to skúsila a neide to ☹ Kúpila som to v Lidl sú to: Jojo marshmallow. Tie sa nedá, radšej mi rozišla celá hmota ☹ S tými nemôžem urobiť nič? Sú to bielo-ružové a ja potrebujem biele a zelené. Mám farbu ale obávam sa, že ružovú časť ako zafarbí tá tekutina ☹ 😖 . Vieš mi poradiť prosím?

aduskatt
14. apr 2013

@pakin nie vsetky cukriky sa daju umyt.ak mas bielo ruzove, a chces bielu, treba zobrat noznice a rozstrihat ich zvlast na ruzove a biele a robit len z bielych a nasledne hmotu zafarbit, pripadne dat uz k rozpustenym cukrikom a budes mat hmotu farebnu

martuli
14. apr 2013

Prosim.jsem slepa,kde najdu recept na chvalenou roladu?Uz jsem ho jednou ulozila do PC,ten udelal papa a nemam nic ☹ moc dekuju

aduskatt
14. apr 2013

@pakin obavam sa, ze ked das do ruzovej zelenu, pojde ti to skor do hneda a nie do zelena, ale mozno sa mylim, yskusaj na malickom mnozstve a uvidis

mysiatkoo
14. apr 2013

krasne tortuse zase pribudli... mne sa presunula autickova, ale korpus uz bol upeceny, tak z toho vzniklo toto - sice to na fotke vyzera ako robene cukrovou polevou a pritom je to cele fondant.. tak mame ku kave neplanovanu 😉

lucula73
14. apr 2013

@zsuzsu Zizi a ako si robila tie trubičky?ja sa to tiež chystám skúsiť 🙂

@vlada111 ten shrek je bombový.a všetky sú krásne 😉

lucula73
14. apr 2013

@mariann2 ďakujem za odpoveď.... 😉

reruna
14. apr 2013

@broucek2 asi je už dneska pozdě, ale pro příště vyzkoušej třeba pařížák s mascarpone místo s máslem, já teď poslední dobou dělám už jenom ten, hrozně mi chutná - dřív jsem dělala taky ten s máslem nebo i bez másla, jen čokoládu a šlehačku, teď si udělám čokoládu z Lidla se šlehačkou, na noc do lednice, ráno vyšlehám a zašlehám do toho mascarpone - je to výborné a mám vyzkoušené, že to vydrží ty 4 dny v lednici určitě, máslový asi vydrží déle, ale my to vždy sníme.

reruna
14. apr 2013

@jakelina super jste si to užili, já jsem momentálně nemocná, tak tady akorát prohlížím vaše výtvory a nic jiného nejsem schopná dělat, mám letos už asi potřetí střevní chřipku ☹ ale těch 5 kg, co bych potřebovala dát dolů pořád ne a ne zhubnout

levandulka3
14. apr 2013

@1zaza prekrásne a tá 50tka super nápad 🙂

pakin
14. apr 2013

@aduskatt ešte niečo, pozrela som videá a neviem, čím natierajú aby tie ozdoby tam zostali?

levandulka3
14. apr 2013

Dievčatá mám na vás prosbu mám upiecť klasickú okrúhlu tortu 3 kg , ale celú obsypanú kvetmi, koľko by ste si rátali za tie kvety , ja to predsa len veľa modelovačky 😝 ďakujem 🙂

aduskatt
14. apr 2013

@pakin voda, biely alkhol, jedle lepidlo, piping gel.cokolvek z tohot sa pouziva na lepenie

aduskatt
14. apr 2013

@levandulka3 asi by som to neratala za kus, ale hromadne komplet za kvety nejaku sumu..... pri ratani na ks by sa asi nedoplatili🙂)

mariann2
14. apr 2013

@vlada111 krástne tortičky, shrek je neskutočný

levandulka3
14. apr 2013

@florentina ďakujem je to originál svetelná húkačka na autíčka bruder kupila som ju na nete a je len vložená do jamky na streche auta 😀 😀 😀

eeffka
14. apr 2013

@pakin ahoj ja som umyvala tiez a prd som umyla... 😢 tiez som mala z torty neplanovane karamelovu aj ked povodne mala byt biela kava... ta co uz, ale ja peciem len pre nas takze co vyjde to mame 😀 Lebo tie cukriky hodili daku do oranzova farbu, som myslela ze to hneda prebije ale nejak sa pobili

a este cukrarky poprosim o info: torta sicko super akurat ze na 2.den sa mi vzadu "spotila" ci ako to nazvat ( nie voda ale akoby cukrovy gel) - hmota bola domaca z MML, ta zadna cast co bola blizsie k zadnej casti ladnicky ( nedotykala sa) len som ju utierala vreckovkou nech to nejak vyzera

PS: fotene v noci na chodbe s mobilom zato taka "kvalita"

jakelina
14. apr 2013

@reruna tak to je mi líto, kup si nějaké probiotika, když tě to tak trápí. 😒

pakin
14. apr 2013

@aduskatt díky moc 🙂 dúfam, že posledná otázka 😅 meno. Ako napíšem na tortičku meno. Nemám vykrajovač, tak len nožom?

eeffka
14. apr 2013

@pakin no mozes usulat pismenka a vytocit, napisat kremom, vyrezat... podla toho na co sa citis 😀

aduskatt
14. apr 2013

@pakin z hmoty usulat, alebo sy vytlacit z tlaciarne, ropzstrihat a podla toho vyrezat, napisat kremom, cokoladou.na co sa citis🙂

levandulka3
14. apr 2013

@vlada111 prenádherný shrek úplne strašidelný som si ho musela uložiť, ale ja by som ho asi nezvládla ☹

florentina
14. apr 2013

Pěknou neděli všem...nemáte nějaké pěkné inspirace na dort s tématem golf?

broucek2
14. apr 2013

@reruna tak na příští dortu zkusím. U nás nejvíc jede pribiňáčkový nebo čokoládový s máslem.Tady jsem trochu udělala chybu a dala kolegům vybrat korpus a krém, tak si vybrali. Budu totiž dělat dort pro šéfa k 50. narozeninám

mimcak
14. apr 2013

@martuli ja som si ho tiež uložila,ale už budem musieť aj vyskúšať,lebo baby robia chuťky.
Cesto na roládu
5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa nebo ořechů
když chceš světlou verzi, tak dáš 7 lžic polohrubé mouky
špetka soli do bílků

Ušlehat bílky, žloutky ušlehat s cukrem a postupně po lžičích zašlehat mouku a když děláš kakaovou nebo ořechovou ty ořechy. Nalít na pečící papír.Peče se do růžova při 170 stupních, nepřesušit, ještě dojde na plechu. Nemotat

mimcak
14. apr 2013

@pakin môžeš dať aj hmotu do striekačky,trošku ohriať v mikrovlnke a píšeš.

mimcak
14. apr 2013

@jakelina juj aké dobroty.Mňam 😝 😝 😝

lucula73
14. apr 2013

@reruna ak sa možem spýtať,to mascarpone dávaš až do úplne vyšľahanej šľahačky?to len zamiešaš,či ešte šľaháš?a koľko ho dávaš na tú jednu šľahačku?

zsuzsu
14. apr 2013

@lucula73 Vyrezala som take stvorce z tvrdej folie (mam to z prace :D) a natrela s cokoladou do 3/4 a potom zrolovala a prelepila lepiacou paskou a nechala stvrdnut. Potom som len dala dole foliu.