Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
14. apr 2013

babýýýý, pomoc prosím, nedávno na fb kolovala taká čokoládová tortička s prasiatkami, čo sa akože kúpu v tej čokoláde... nemáte ju niektorá prosím uloženú? ďakujem

florentina
14. apr 2013

@mariann2 prosím...

mariann2
14. apr 2013

@florentina juj zlato, ďakujem ti veľmi pekne, presne táto to bola, veľmi si mi pomohla 🙂

florentina
14. apr 2013

@levandulka3 super, děkuji za tu značku, já nic podobného nemohal původně najít...
je to něco takového?
http://auta-letadla-lode.heureka.cz/bruder-maja...
tam by to umístění do dortu bylo jednoduché, ale nevidím tam, jak je to velké....mě se to u tebe hrozně líbilo a kamarádky syn miluje hasiče, tak až bude mít narozky, myslím, že toto by ho dostalo....

florentina
14. apr 2013

@mariann2 to jsem ráda🙂

florentina
14. apr 2013

@levandulka3 jo a ještě mě napadá, izolovala jsi to něčím od dortu, já si říkám, zda třeba obalení do folie by stačilo, aby to nějak nenavlhlo a fungovalo to a navíc, aby ta baterka nevytekla do toho dortu....

florentina
14. apr 2013

@lucula73 jestli můžu odpovědět, já dělám na jednu šlehačku 100g čokolády, rozpustím, nechám vychladit, vyšlehám s jedním stužovačem a do toho pak zašlehám jedno mascarpone. teď ten sparťanský dort o pár stran dozadu byl přesně z toho. Byl to průměr 20cm a použila jsem dvojitou dávku....

luciahromadkova
14. apr 2013

@vlada111 prenádherné torty 😵 😵 😵 😵

florentina
14. apr 2013

@vlada111 krásné dortíky. Může se zeptat, na tom s tím garfieldem máš potahovku a na tom ještě něco...? Cukr? Nebo tam potahovka není? Vypadá to moc zajímavě....

@halienka s pipping gelem nic neděláš, tak jak je zabarvíš a dáš na dort. Já ho používám jako lepidlo...takže pozor bude to lepit.... 😉

florentina
14. apr 2013

@mysiatkoo jednoduché, ale efektní 😉

@reruna brzo se uzdrav! Dcerka mi dnes prozvracela noc, čtyřicítky horečky...chjo, soucítím s tebou....

halienka
14. apr 2013

@florentina @aduskatt moc vám ďakujem za radu, dúfam, že mi to pôjde, inak je dosť drahý potvora, chcela som ním natrieť skoro pol torty, ale teraz neviem či to nevymyslím inak 😀 a on potom stvrdne? Či stále zostane taký lepivý?

aduskatt
14. apr 2013

@halienka stale ostane taky🙂

halienka
14. apr 2013

@aduskatt no zbohom, už vidím, že to bude zábava 😀 😀 ešteže zatiaľ nelietajú muchy 😀

zandanem
14. apr 2013

Zdravím všechny pekařky, chtěla bych poprosit o nějaký recept na potahovou hmotu.. vždy kupuju, ale chtěla bych vyzkoušet, pač chci dceři udělat dort a tam by toho bylo spoustu potřeba....

https://www.youtube.com/watch?v=IxyiSmi_ubk
halienka
14. apr 2013

@aduskatt ešte sa spýtam, používate tu niektoré olej v spreji ? Napr. na bábovkovú formu, sa mi to nechce prácne vytierať 😀 je to dobrá vec? A dá sa kúpiť dakde v tescu alebo tak?

cwilinge77
14. apr 2013

@halienka ja som to mala z USA, a celkom to bolo super, ale nedá sa povedat zeby mi to akosi chybalo

evvina
14. apr 2013

další beruška do mojí sbírky

reruna
14. apr 2013

@florentina díky, a dcerka ať je taky brzo fit, já jen doufám, že to moji kluci ode mě nechytí☹

ajka82
14. apr 2013

baby prosiiim, vedeli by ste mi otapetkovat nejake torticky, naj. obdlznik-dvoj oslava s kvetinkami? neviem ake kvetinky by som skombinovala k sebe, nech ma nieco nakopne...dakujeeem
a este ak by ste mali nieco pekne s konikom na bielom podklade, kedze svagrina je tak trosku proti potravinarskym farbivam, tak neteri som chcela nabielo potiahnut torticku a konika si prosila ona

mrka2
14. apr 2013

ahojte,tak este sem supnem aj ja svoje a idem spat. spala som vcera 3 hodiny a dnes tiez 3 hodiny,tak som KO. 😅

aduskatt
14. apr 2013
zuzana92101
14. apr 2013

@mrka2 sladke sny a dobre si oddychni...😉

evala777
14. apr 2013

tento týždeň to boli tieto: jedna na výročie sobáša a jedna rýchlovka so zvieratkami, pridávam aj detail... 🙂

sticker
14. apr 2013

@evala777 Prosím ťa, z akej dávky cesta robíš do tej obdĺžnikovej formy? Ja mám formu 38x25x7 a teda netuším z koľkých vajec robiť cesto 😒

zuzana92101
14. apr 2013

@mysiatkoo krasna, to je aj skoda, ze ku kave... 😉

zuzana92101
14. apr 2013

@vlada111 Shrek je perfektnyyyy 🙂 🙂 🙂 , este aj chlpy v nose 😀

evala777
14. apr 2013

@sticker tu som robila z 10 vajec nadstavovaný korpus

dagmarmustafa
14. apr 2013

@vlada111 Waw páááni.Ty mas ine umelecke citenie!Ale to som vytušila uz davno 🙂 Nadhera!

sticker
14. apr 2013

@evala777 A to čo znamená nadstavovaný korpus 😅 Ber, že som začiatočník, mám len tri torty za sebou 😅

vlada111
14. apr 2013

@florentina ďakujem. To je naozaj rýchlovka a nechcela som, aby malá jedla toľko hmoty, tak som to len trochu obabrala maslom a posypala hnedým cukrom 😉