Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
21. apr 2013

@vlada111 tak ma napada, ked Ta tu vidim.zastavis sa? lebo sa mina🙂)

aduskatt
21. apr 2013

@vlada111 ja som utekala v piatok dokupit, bo som zistila, ze nemam uz ani do kremu a dnes mi to tak dobre padlo v tom tescu, ze som sa zasobila🙂

vlada111
21. apr 2013

@aduskatt no to čo som si objednala mi drž 😕 Smartflexu budem potrebovať 5kg - vanilka. Zastavím sa asi aj zajtra. Ešte ti zavolám. Ďakujem moc 🙂

aduskatt
21. apr 2013

@vlada111 OK, mas to odlozene🙂

zz134
21. apr 2013

@reruna no ja som ten korpus aj pomacala tak asi preto bol taky pochlastany:( no a s tym maslocukrom som to tiez nepomazala:( obcapala som ju tym pribinakom....
A potahovku som mala asi 2mm hrubku. je to malo?

ajka82
22. apr 2013

tak som sa este teraz pohrala so zajtrajsou bezlaktozovou-cokopribinak s bananmi(popucenymi, lebo vraj mlady pan vybera vsetko co vidi, tak sa bali aby maliny a podobne nevytahoval a ze banany by asi boli lepsie pre neho 🙂 ), vsetcia zaspali skor ako ja, tak som vyuzila situaciu a zajtra doobeda mozme ist niekam von na ihrisko s mladsou 🙂 sice chceli do 4 kg, ale ma 4,3kg 😅

mimcak
22. apr 2013

@ajka82 pekne si to urobila to dookola torty naspodu,vyzer to zaujímavo. 😵

aduskatt
22. apr 2013

@zz134 ten pribinak Ti netopil potahovku?

mimcak
22. apr 2013

Kočky také pekné tortušky ste napiekli za víkend,že som len ukladala a ukladala a môj PC mi už vypisuje niečo ako nedostatok miesta. 😝 😀 a,asi budem musieť ho vyčistiť od blbosti ktoré nepouživam ,aby som mala miesto na tortušky. 😀 😝

mimcak
22. apr 2013

@aduskatt juj ozaj včera som skúšala čokotransfer,ale ešte to chce prax.Bola len pre nás k nedelnej kávičke.

aduskatt
22. apr 2013

@mimcak paradna tortuska🙂 celkom dobre vyzera ten transfer, aj sa Ti pekne otlacil🙂

mimcak
22. apr 2013

@aduskatt no áno otlačil sa super všade. Len by ma zaujímalo ako mám nadpájať kusy? Najprv dať jeden nechať stuhnuť stiahnuť a potom nadpojiť druhý kus? Lebo ja som to capla obe naraz a potom som nevedela dať dole tu foliu a tým pádom mi ti spoje trošku ušli.

aduskatt
22. apr 2013

@mimcak aj ja zvyknem davat naraz.......na koncom ta folia sa mi prekryva asi 1 mm, zatial sa mi podarilo to vybrat, ale vzdy mam nervy pri tom🙂

maya30
22. apr 2013

@vlada111 dakujem 🙂 postavicky mi sli celkom od ruky az na mickeyho, tomu som prerabala hlavu 3x a aj tak to nie je ono... najhorsie je robit to co kazdy pozna ako to ma vyzerat 😝

ajka82
22. apr 2013

jaaaj a nasla som 3 pismenka zo stratenych ako Danka pisala, ze mala nieco zapadnute, ja som to mala zapadnute, tak aj ja som nasla zapadnute za policami...este najst pismenko E a zas budu komplet 😅 😵

jenie123
22. apr 2013

Ahojte baby.. pridam sem moje vikendovky a idem vas docitat.. 🙂))

ajka82
22. apr 2013

@mimcak dakujem 🙂

kobrtko
22. apr 2013

No, dlho som sa odhodlávala sem prispieť, keď vidím tie vaša diela, baby, no dám tu svoju prvú...pre syna k 4. narodkám.
Mamča robila to podstatné, t. j. vnútro- 4 pláty (kakao, biela, orech, kakao) z 20 vajec- na skoro každý plát rum 😅 , varený krém (biely, kakao, orech), medzi vrstvy domáci lekvár (asi správne džem)- čerešňovo- červenoríbezľový a z čier. ríbezlí)- taká stará dobrá klasika. Jasné, že som sa inšpirovala vašimi radami a pod poťahovku som dala krém z masla a nutely- mňam- ten mi chutil iba taký aký bol, no musela som aj na tortu nechať.
Ja som robila tú plastelínu na vrchu, lebo ešte nie som taká zručná, aby som zvládla vnútro torty, no chcem sa to naučiť 😀
A teda až sa divím, že sa mi to roztrhlo len na jednom mieste, lebo prpľačka je to riadna 😵 ...na ďalšom som mala poťahovku hrubú asi až pol cm, no, vyzeralo to po prekrojení zaujímavo.
Kvietky na zelenej ploche sú kupované, kvietky na bielej sa mi podarilo spraviť samej za výdatnej pomoci syna, aj na lístky a kamienky som sa zmohla ja.
Ale poviem, na to že je to moja prvá (tak napoly moja), tak to mohlo dopadnúť aj horšie...

mizulienka
22. apr 2013

@jakelina ja som zabudla odpovedat na tu tvoju otazku ohladom mojej prace 😀
prvy den som bola uplne hotova, ja som si pripadala ako z inej planety 😕 a najtazsie sa mi zvykalo na myslienku, ze do prace sa chodi kazdy den 😀 mne to prislo, ze dobre, prisla som vas pozriet a pridem vas znova pozriet za taky tyzden dva 😀 😀
ale inac ok, vyzera, ze kolegovci su mili, praca tiez ok, tak snad to nebude take zle...teaz uz len modlit sa, aby deti neboli tak casto chore...Katka nastupila do skolky 3.4. a uz bola 3x chora 😕 😕

ludkas31
22. apr 2013

ahojte, poradi mi niekto???? robila som parizsku slahacku uz po x krat, a dnes sa mi cela zgrcla a to som ju ani minutu neslahala...cim to je? da sa s tym este nieco urobit? ci uz len vyhodit?

pristela
22. apr 2013

@ludkas31 znova rozpustit , dat riadne zachladit /slahacka sa odporuca slahat na 4 stupnoch celzia/ dat do chladnicky už v miske v ktorej to budes aj slahat , ako vyberies z chladnicky hned slahat ! nenechat polozene ani 5minut a az pak zacat slahat !! . Odporuca sa nechat chladit v chladnicke cez noc 12hodin , ale jasne da sa aj menej no musi byt riadne vychladenaaaa, aj spolu s miskou !

ludkas31
22. apr 2013

@pristela dakujem tak idem skusit....🙂 snad z toho nieco bude

ludkas31
22. apr 2013

@pristela a prosim ta vies mi povedat , preco sa mi to zgrclo? moze to byt tym, ze som to preliala do nevychladenej misky?

pristela
22. apr 2013

@ludkas31 ano , môže , holkam sa to stavalo aj preto , ja davam do chladnicky v hrnci v ktorom to "varím" a v nom pak hned aj slaham

jakelina
22. apr 2013

@mizulienka tak to je asi všude stejné, já nesnáším pondělí, normálně mám v neděli večer už bolení hlavy jak to bude a jak to stihnu atd... 😉
A je fajn, že se ti tam líbí a držím palečky, ať jsou děti zdravé. 😉

jenie123
22. apr 2013

@ludkas31 mne sa to minule stalo a u mna problem bol, ze som ju nemala dostatocne vychladenu.. :( teraz si radsej davam pozor a necham poriadne vychladit..

mojmacik
22. apr 2013

nie sice torticky ale svadobne pernicky 🙂

ludkas31
22. apr 2013

@jenie123 no ja som ju mala v chadnicke celu noc...

aduskatt
22. apr 2013

@mojmacik nadhera

mimcak
22. apr 2013

@ludkas31 mne sa to stalo už 2x a to som mala dostatočne vychladenu cez noc aj metličky som mala v chlade aj v tej istej mise som šlahala. No dala som na cvilku nad paru a šlahala pokial sa nerozpustilo zrazené,ozaj to bola chvíločka a potom som dala dole a hned šlahala dalej už som nedávala späť do chladu a bola ok.