Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
24. apr 2013

@jakelina Maji, děkuji moc, jsi mě hrozně zvedla náladu. Já na sebe byla trošku naštvaná, nepovedlo se mi to, jak jsem si představovala. Dnes čekám reakci zákaznice, tak jsem dost zvědavá, co řekne.

florentina
24. apr 2013

Jinak jsem holky slíbila, že napíšu, jaké to bylo "tenkrát poprvé" 😀 s mazlíkem Kenwoodem....no jak to říct...nemám slov...takhle příjemný to ještě nikdy nebylo 😎 ...myslím samozřejmě pečení. No ale vážně, zkoušla jsem nejméně šlehat tři vejce a pak jsem dělala těsto z dvanácti vajec a pribiňák z trojité dávky a vše šlo tak dobře. Robot s tím neměl žádnou práci...velikost mísy úplně s přehledem, vešlo by se určitě ještě o půlku více, výkon neuvěřitelný...vše jsem dělala téměř na minimum a úplně krásně se to vyšlehalo. Obsluha jednoduchá, ty metly se tam mění opravdu jednoduše. Použila jsem i vrchní kryt, aby nic nestříkalo a otvorem se to tam dalo dobře sypat. Jinak snad se nepletu, ale tuším s @lokalistin jsme řešily, že má nějaký starší model a zůstávají jí na stěně mísy nerozmíchané suroviny. Tak za mě planetární systém míchání funguje dokonale. Vše se krásně promíchá, nikde nic nezůstává...Teda samozřejmě stěny mísy jsou zaflákané těstem, povrch je nerezový né nepřilnavý, ale stačí po dodělání seškrábnout stěrkou dovnitř. Ale to co seškrábnu je už promíchané, není potřeba to nějak dodatečně míchat. I ta stěrka co je k tomu dodávaná je super. jako samozřejmě stěrku silikonovou jsem měla již doma taky, ale tahle má ten vršek takový ohebný, takže se s tím ještě lépe dostanu do různých zákoutí. Jinak jsem nevěděla jak s hlukem, čekala jsem od takového monstra víc, i při té zátěži byl mnohem méně hlučnější než ten ruční šlehač, co jsem používala do té doby. ALe tak zase očekávám, že časem bude hlučnější, jak to tak u spotřebičů bývá, že po nějaké době začnou trošku víc řvát. Za mě shrnutí, robota jsem chtěla hlavně na dorty a v tom stoprocentně splnil má očekávání. Mínus jsem nenašla žádné. Jen při oplachování té mísy se mi vejde hůř do dřezu, ale to neberu jako mínus, prostě jsem chtěla takhle velkou mísu, tak s tím jsem počítala a naopak jsem ocenila, že tvarem je relativně úzká /na tu velikost/ a je tedy o to vyšší, ale tím nezabírá tolik místa v lednici a ani případně v myčce, kam jsem ji ale zatím nedala, přijde mi to škoda...Ostatní věci jsem zatím nezkoušela. Ten skleněný mixér vypadá taky dobře, chystám se zkusit dnes. Mlýnek na maso asi zatím používat nebudu, nevím zda ho nezkusit prodat a koupit místo něj to struhadlo. Ale všichni v rodině mi říkají, jak je to super, že to má mlýnek na maso a že ho mám používat, tak to ještě zvažuji...

blcha
24. apr 2013

babulky eest raz vas chcem poprosit o neake inspiracie horolezec na skale alebo teda skor horolezec na vrchu kopci potrebuejm upiect lomnicky stit 😀 😀 😀

pristela
24. apr 2013

@florentina jeeeeeeeeeeej , paraaaada , bože ako ti zavidím , no fuj že sa nehanbím 😀 😀 😀 😀 ale v dobrom andelička neboj, hlavne nech ti vydrzi aspon 100rokov 😀 😀 parada uz len citat to 😵

dada2007
24. apr 2013

@florentina krááááááááááásne si to napísala 😵 😵 😵 😵 😵 prajem vela krásnych spoločných chvíľ 😀 😀 😉

pipka
24. apr 2013

@florentina normalne som to s tebou prezivala 😵 😵 😵 kuchynsky sex 😅 😀 😀

jakelina
24. apr 2013

@pipka 😀 😀 čtu to a chvilku jsem uvažovala jaký sex??? Co jsem to otevřela za diskusi???

@florentina přeji ať dobře slouží a jsi spokojená i dál. 😉

aduskatt
24. apr 2013

@jakelina ja som miesto slouzi teraz precitala soulozi🙂 lebo najskor mi padlo do oka slovicko sex 😀 😀 😀 dnes nam ide, nie je nahodou streda?🙂

pipka
24. apr 2013

@jakelina no mne ten katkin prispevok hned padol do oka...ja uz podla dlzky prispevku viem, ze to ona pisala 😀 😀 😀

a uuuplne som sa videla ako sa s tym robotom mazlim 😅 😀
a teda samozrejme jej to na 100% prajem 😎 😵 😵 😵

pipka
24. apr 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 veru stredaaaaa 😀 😀 😀

a inak akurat dorazili sablonky, dakujeeeeeeem 😵 😵 😵

aduskatt
24. apr 2013

@pipka za malicko🙂 tak to si posta svihla🙂 nech sa ti dobre robi🙂

muffinka8
24. apr 2013

@jakelina prosím, keď chcem robiť karamelovú šľahačku na spôsob parížskej, koľko cukru potrebujem na jednu šľahačku? 😕 Raz som to už robila, ale dala som veľa a ani to nešlo vyšľahať a ty si mi poradila, koľko stačí. Len nikde nemám poznačené tie čísla 😅

cetera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
24. apr 2013

@muffinka8 zlato já to dávám na lžíce, už nevážím. Na 100 ml šlehačky jednu vrchovatou lžíci cukru krupice. Tak na 250 ml dám necelé tři lžíce. 😉

muffinka8
24. apr 2013

@jakelina aha 😅 no ja si nepamätám 😕 tuším som dala 300g až na jednu 😨 no tak nejak skúsim 🙂

lokalistin
24. apr 2013

@florentina no vodis super kupa ano ja mam starsi model,ale tak skusim zaobstarat ten silikonovy K hak ja nepouzivam ten dekel mozno aj v tom je problem sypem to z boku a tym padom to mam vsetko na boku,ale tak ja to vzdy zosupnem dole a premiesam este raz a az taky problem v tom nevidim,no a moj je teda dost hlucny a ked peciem v noci tak musim pouzivat rucny,aby nahodou susedia nenadavali,moj rucny je velmi tichucky,gratulujem

jakelina
24. apr 2013

@muffinka8 jestli to chceš sladší, tak dej 10 deka na jednu šlehačku 😉

zsuzsu
24. apr 2013

@muffinka8 ja robim ako na veterniky a na dve slahacky dam 10 lyzic cukru . 😀 😨 🤐 mozno vela ale mne to chuti ale uz ked to zmiesam dajme tomu z mascarpone, tak to uz nesladim. 😉

zuzana92101
24. apr 2013

@nanima ja osobne by som tam krem asi nedavala...neviem, ako by to bolo v tomto pocasi...skor asi cokoladu, alebo nutelu, no ale ako to chyti na to...neviem. Nechcem, aby mi maslo vytekalo zo spojov. Ja totiz mam robit biely laptop a nechcem to mat upatlane, predsa len, na bielom je vsetko vidiet a nemam to ani cim maskovat 🙂.
No netusim, ja to budem riesit za pochodu, ako vzdy 😀, ked nepojde cokolada, skusim ine.
Fakt som to este nerobila, takze neviem poradit, to je len moj plan, ako to skusim ja. Ale urcite su tu baby, co to uz robili...len neviem ktore 😅 😅 😅
Rozhodne monitor si chcem spravit dopredu, aby bol aj vytuhnuty riadne...takze aj ked sa prvy pokus nepodari, stale bude cas na opravu. 😉

muffinka8
24. apr 2013

@zsuzsu no ja to chcem do torty, kde bude čoko korpus. A plánujem 2 šľahačky a k tomu aj mascarpone. Tých 10 lyžíc dá dobrú hustotu? Ja všade dávam aj stužovať Smeta fix, ale keď je niečo veľmi riedke tak ani toto niekedy nepomôže.

zsuzsu
24. apr 2013

@muffinka8 ja to robievam aj do rolady sice tam iba jedna slahacka a 5 lyzic cukru. Tu v UK su slahacky ked ich vyslahas ako beton 😀 a ja stuzovac nikam nedavam. Ja si uz ani nepamatam ake su nase slahacky po vyslahani 😀 Ale ja osobne nemenim a mne to takto chuti. Ked karamel tak sladkyyyyyyyyy 🙂

trinixy
24. apr 2013

prosim baby poradte mi dobry lacny internetovy obchod s cukrarenskymi potrebami...popripade kde nakupujete vy,,,,dakujem pekne

timotejkabrejkova
24. apr 2013

Žienky mám to potvrdené 7 týždeň. Ďakujem za zázrak aj za vás že ste nám držali prsty 😉

mimcak
24. apr 2013

@timotejkabrejkova supeeer blahoželám krásne si užívaj tie nádherné chvíle ked miminko rastie v brušku. 🙂 😵

pralinka25
24. apr 2013

@timotejkabrejkova jeeeeeeeeeej gratulujem to je krasny zazrak. drzim palce nech ide vsetko ako po masle 😵

pipka
24. apr 2013

@timotejkabrejkova to je kraaaaasa, moooc gratulujeeeem a drzim palceky, nech ide vsetko tak, ako ma az do zdarneho konca 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pralinka25
24. apr 2013

dievcata mam taku otazku.
kamoska chce odomna svadobnu tortu. 3 poschodovu. svadobka je moja prva a neviem ake mam dat podlozky medzi tie poschodia. ake pouzivate podlozky na to vystuzenie? a dolu asi bude treba nejaky maslovy krem ze? tam asi pribinak nevydrzi. svadbu maju zaciatkom juna. ja som ani taku klasicku maslovu plnku este nerobila. vsetci chcu lahke slahackove, tvarohove a tak. hodi sa do maslovej klasiky aj nejake ovocie? 😕 dakujem

aduskatt
24. apr 2013

@pralinka25 ja davam obaleny karton🙂 a na spodok pribinak mi drzal v pohode
a prepaaaac, ze som sa Ti nemohla venovat dnes, nabuduce sa polepsim 🙂

pralinka25
24. apr 2013

@aduskatt dakujem 🙂

😀 to je pohodicka sak ja sa zas ukazem 😉