Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
16. sep 2010

@winona24 ja ked mam objednavku napr. na sobotu rano ze si ju pridu zobrat, tak plnim v piatok rano, zatazim, poobede vyhladim, cize plnu nacapem komplet na vrch boky torty a do vecera necham chladit, vecer potahujem

vinka
16. sep 2010

@nikanika28 ja som ešte v nej nerobila.Ale mám silikonovú mašlu a tú vymastím ide mi to lepšie.A mne sa zdá,že somuž jednej radila vymastiť a tak aj urobila a dobre bolo.Skús olejom pomastiť. 😉

winona24
16. sep 2010

@bianca ja som nevedeláááááááááááááá 😅 😅 😀 😀 😀

bianca
16. sep 2010

@winona24 ja vieeeeeeeeeeeeeem 😀 ja som nedocitala do konca co ti Evka pisala.Daj ho dakde kde mas sucho nech uschne a bude ok.

evitkamalicka
16. sep 2010

ja prave rozmyslam, aku tortu urobit na spolocnu oslavu 2. rokov nasho drobca a 55. rokov mojej mamy, nechcem robit dve zvlast....poradte daco

evitkamalicka
16. sep 2010

alebo urobim 2 mensie, len take 20cm priemer, ale tiez netusim ake

bianca
16. sep 2010

@evitkamalicka urob dve.sak si to zasluzia nie?

evitkamalicka
16. sep 2010

@bianca ved hej nechcem velke, lebo to nebude mat kto jest, kedze budeme len my dvaja, nasi dvaja a Adam na to a to otec nebude moct tiez jest sladke, lebo ide akurat 2 dni potom na kontrolu, ma cukrovku

evitkamalicka
16. sep 2010

tyzden predtym budeme mat aj krstiny, takze 2 tyzdne po sebe sa prezierat tortou a kolacmi tiez nic moc, takze len nieco take symbolicke

bzucinka2
16. sep 2010

@evitkamalicka tak urob 2 slzicky 🙂

zlatat
16. sep 2010

Baby, pre boha, to koľko st toho popísali 😕
@bianca budem to musieť robiť tak. Ono dnes som piekla v 22 cm forme a dala som cesto z 3 vajec - asi nabudúce budem musieť robiť len z 2.

bianca
16. sep 2010

@evitkamalicka evka a co keby si urobila pre mamku dia tortu-teda aspon korpus aby mohol aj tatko?Urob take male krasne

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka kôli čomu zaťažuješ torty? Už som to aj na TOM čítala, že niektoré babenky tak robia.

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka toao aj mňa napadlo, že by si mohla spraviť dia tortu aby mohol aj tatko. Ja takto pekávam pre zmenu bezlepkové - všetky zákusky a torty pečiem len také, aby ich mohol papať aj náš drobec.

bianca
16. sep 2010

@zlatat ja uz tiez tak budem robit.Bude to raz dava akurat treba dvojmo formu a to tu zakladnu mam.Ja sa stale bojim ze vrch spalim a vnutri bude surovy.Tiez mam novu ruru tak ku nej pristupujem s respektom 😀

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat aby boli pekne rovne, mne sa to tak viac pozdava ako ked ju nezatazim a taktiez kvoli tomu aby bola aj plnka pekne rovnomerne vsade

bianca
16. sep 2010

@zlatat moja mama zatazuje kazdy zakusok a ja nie.Asi by som mala zacat

evitkamalicka
16. sep 2010

heh baby, len moj otec je iny expert, on by mi dia tortu nezjedol, on totiz vobec nedodrziava dia dietu, iba ked mu uz hori pod petami, tak tyzden pred kontrolou dietuje 😀

zlatat
16. sep 2010

@bianca no veď aj ja - po dvoch pokusoch pečenia hrubého korpusu som to práve dnes vzdala. Mne sa minule ani za 2 hodiny neprepiekol korpus - nakoniec to dopadlo tak, že kraje boli totál tvrdé suché a stred akurát. 😖 Tak poputoval do mrazničky a bude z neho punčovina - čo je horšie, tak je lepkový, takže ho nemôžem použiť pre nás. 😒

evitkamalicka
16. sep 2010

akurat kukam peceniehrou.sk a idem volaco poobjednavat, dnes mi doslo kocikove za krpca, tak treba troska pominat 😀

bianca
16. sep 2010

@evitkamalicka hej tak skoda ze som daleku bo ja by som mu prehovorila do duse neboj.Uz som takych expertov mala par na koberceku.

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka hihi presne ako môj svokor. 😠

evitkamalicka
16. sep 2010

kocky skoda reci, on si neda povedat

zlatat
16. sep 2010

@bianca ale kôli čomu sa to robí? Aby boli pekné rovné???

bianca
16. sep 2010

@zlatat juj to mi je luto maleho ☹ ale on si to zrejme asi ani neuvedomuje ci?

@evitkamalicka neprovokuje.Ja by som tak objednavala ze az

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka aha, už som si to prečítala. Ozaj a pred zaťažením vrch ešte nepotieraš krémom, že?

bianca
16. sep 2010

@zlatat ano.Aby sa pekne spojili a boli rovne.Ja som sa z nej stale smiala ze jej kupim vodovahu aby to mala dokonale no ked som sa teraz tak natrapila s cokopolevou tak som si povedala ze si ten kus dreva dakde splasim aj ja

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat nie nepotieram, az potom ked sa mi to par hodin zatazi

zlatat
16. sep 2010

@bianca Už si to začína uvedomovať - ešte pokiaľ je doma, tak je to celkom v pohode, horšie bude, keď začne chodiť do škôlky a potom do školy. Neviem, kto mi na neho dá pozor - on je totiž potvora. Akonáhle je na stole niečo zabudnuté, tak si to vezme, schová sa pod stôl a zje to.
No ale potom prídu také bolesti bruška, že až. A nepoučí sa. ☹

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka @bianca dík, tuším to nabudúce skúsim. 🙂