Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alexandrakocikova
9. máj 2013

@dajna11 šak sú uplne najkrajšie, sú krásne

pristela
9. máj 2013

@zozo111 čože ? ved tam sa ani neda co pokazit ja ked chcem hnedu tak jedine coko mmf , ale robievam niekedy aj s bielou coko ked nemam smart a potrebujem mmf zafarbit na sytu farbu, na tychto tortickach vsetko to hnede je coko mmf .
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020067...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020067...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4093321...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3347311...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2919670...
este som isto nejake robila ale nechce sa mi hladat , isto skus, a uvidis ak si zvyknuta na mmf tak ti to pojde isto bo to uz sama budes vediet coho mas popri mieseni pridat aby bola akurat

florentina
9. máj 2013

@sticker já půl másla tak na max průměr 20cm. Na 25cm už dávám celé...

dajna11
9. máj 2013

@alexandrakocikova fakt???prvý krát som to robila....hádam budu spokojní 😀

79zuzana
9. máj 2013

@mimcak ja som to bola s tym mrazenym Mascarpone 😎 hm....tak asi rovno z mraznicky poleti rovno do kosa 🙂 tak uz nevadi. Aj tak by som ho vyhodia, lebo uz som ho nestihala pouzit 😢

viera6
9. máj 2013

Ahojte,prosim vas nejaký postup na červenú čiapočku nemate?

maya30
9. máj 2013

@dajna11 prosim ta ako si robila kridelká ? Ja mam zvonilku buduci tyzden a dumam ze z coho to spravit 🙂

dajna11
9. máj 2013

@maya30 no z plátkovej želatýny som vystrihla a malovala

maya30
9. máj 2013

@dajna11 a to nenavlhne ? a este ako si to pripevnila na chrbát ? Dííík 🙂

muffinka8
9. máj 2013

Ráno som sa pýtala kde je akcia na Milku, tak v Hypernove je za 0,69€ a dostali sme k tomu aj Milka hrnček 🙂
Inak sa chcem ešte opýtať, taká tá bábätkovská pekná modrá, to je Sky blu? Alebo aká? 😕

lucula73
9. máj 2013

@muffinka8 ak možem,ja akurát teraz robím krstinovú,bledomodrú a farbila som tou sky blue 🙂

aduskatt
9. máj 2013

@muffinka8 ano, Sky blue 🙂

alexandrakocikova
9. máj 2013

@dajna11 určite budú. My to berieme už moc kriticky🙂

alexandrakocikova
9. máj 2013

baby, ako savolá tá stránka,kde píšete tie všelijaké slová ? napr. lego písmo?

dajna11
9. máj 2013

@maya30 no zatial je to ok,robila som to pred mesiacom na skúšku a nenavlhlo to. pripevnila som to tak že som to zapichla do bábiky,ten plátok je tenký a ostrý takže to šlo super do chrbátika

dajna11
9. máj 2013

@alexandrakocikova no dúfam,ved na torte to bude ešte aj lepšie vyzerať🙂

lucula73
9. máj 2013

@alexandrakocikova pár strán dozadu bol link na tú stránku s tým lego písmom.........fakt,týždeň to neni,skús popozerať 🙂

mamcas
9. máj 2013

Zienky mozem sa opytat z coho presne sa robi ta pribinakova plnka? Totiz by som chcela.vyskusat nejaku novu a tuto tu casto spominate ako oblubenu. Dakujem za odpoved

mamcas
9. máj 2013

@pristela ahoj,prosim ta mozem si Tvoje neskutocne vytvory pozriet niekde pokope? Nie som konkurencia,len obdivovatelka sikovnych ruk 🙂

jakelina
9. máj 2013

@79zuzana já bych z toho mascarpone udělala třeba ovocnou zmrzlinu nebo něco takového, abys to nemusela vyhodit, je to škoda.

bambula1307
9. máj 2013

Dievcence jedna na PSP, sice sa nemam cim chvalit, ale uz zo zvyku pridavam
Informacie k peceniu.
Vajcia 10ks, vaha upeceneho korpusu 2,3kg, plnka parizska slahacka 4 slahacky, 4 cokiny, banany 0,5kg plnena 3x. Vaha naplneneho korpusu 3,2kg. Potah mliecna modelovacia hmota, biela masla a kvietky MMF..prvy x som ho skusala. No a hotova torta . mala 4,2kg material vysiel na 24e.
Pouzila som prvy x nove silikonky ako lano, perlicky krajku.., tak neviem ci som to neprehnala..ci neieje preplacana..

Plus pripajam pripravy na likerove spice..buflere som si piekla 😉

lucula73
9. máj 2013

@jakelina ja som to ale nehľadala,len som napísala alexandre,že to tu bolo 🙂 .ale si uložím aj ja,dík 🙂

jakelina
9. máj 2013

@lucula73 😀 😀

marcelino12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1111
9. máj 2013

babyyyyyyyyyyyyyyyy, je to tuuuuuuuuuuuuuuuu, dnes mi prišla krajka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , juuuuuuuuuuuuuuuuuj, sa tešííííííím, mala prísť až zajtra, lebo som nevedela, či ma kuriér dnes zastihne, ale on už ma pozná, tak mi zavolal, ešte sa mi ospravedlnil, že vie, že má prísť s balíkom až zajtra, ja som až podskočila od radosti, lebo sme prišli domov len 2 minúty predtým 😀 😀 😀 . Tak sa teším, furt ju hladím, neviem, čo s ňou, či ju nejako umyť pred použitím, alebo čo vlastne, tak šup-šup s radami 🙂, zajtra idem skúšať 😉

jakelina
9. máj 2013

@mia1111 když nevíš co s ní, tak ti píšu adresu a můžeš mi ji poslat 😀 😀

lamps
9. máj 2013

@mia1111 Miška sa teším s tebou, ja som dnes skúšala strana dozadu je aj foto môjho výtvoru, treba ju priebežne kontrolovať, keď ju budeš "piecť" v rúre, aby si ju nepresušila ako ja. Takže umyť formu, zarobiť hmotu a šup šup na to

lamps
9. máj 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 Majka, ti sa aká šikovná?

mia1111
9. máj 2013

@lamps - viem, už som ju obdivovala aj lajkla 😵 , tak formu umyjem teraz, nech do zajtra pekne vyschne a zajtra idem na tooooooo, juuuuuuuuuuuuj, na nebudem ani spať, ráno rýchlo vyšikujem krpca do škôlky a budem sa realizovať 😀 . A prišiel mi aj višňový frutafil, ja som ho musela spratať, lebo by som zjedla polovicu na posedenie 😕 😀 , strašná mňamkaaaaaa 😵