Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kvojtanikova
12. máj 2013

caute po strasne dlhom case sa aj ja pridavam so svojou amaterskou tortickou, inspirovala som sa @daducha cca pred rokom-dvoma mi robila takuto pol-na pol tortu pre manzelov-oslavencov ale samozrejme ta jej bola vacsia a ovela krajsia 🙂 Ona mala na jednej polovici znak Renault a na druhej zahradku, ja som to skusila s bednou na naradie a mini.zahradkou, mala som celkom uspech tak to sem pridam na inspiraciu. Uz dlho som sem nenakukla a urcite ste popridavali krasne torticky, mam tuto temu velmi rada a strasne vas vsetky obdivujem.

simasa
12. máj 2013

@vlada111 Díky, Vlaďa.

viera6
12. máj 2013

baby zas mam k vam prosbu zmenila sa mi objednávka čer.čiapočky na takýto zámok prosím vás ako urobiť ten zamok boky by som urobila z keksov disko, na vrch by išli kormutky ,ale ten stred vôbec neviem...

jakelina
12. máj 2013

@simasa krásný dortík a malinké vše nejlepší k narozeninám 😉

lokalistin
12. máj 2013

@mamina1978 inac kukam na tie ruze,ze mi na nich nieco nesedi a tie prve dva listky som dala zle 😀

jakelina
12. máj 2013

@lokalistin máš ty květy krásné 😉

sonkab
12. máj 2013

Maminy z Trnavy, ktora mi v juli upeciete torticku k tretim narodeninam ? 🙂

lokalistin
12. máj 2013

@jakelina oj dakujem no ruzicky az na tie prve dva listky sa mi pacia,prvy krat som skusala tri rozne odtiene ale rozdiel je minimalny,nazivo to vidiet trosku lepsie ako na fotkach,ale ostatne musim este skusat, skusat, skusat,ale som magor z tych drotikov-na jednej strane vidiet mi ich tam ale na druhej strane su na ten lupen moc tenke nechce mi to udrzat,ale buduci vikend idem na stretko tak budem ocumovat a dufam,ze sa na mna nieco nalepi 😀

lawli
12. máj 2013

@zuul ja mam takéto inšpirácie

florentina
12. máj 2013

@jakelina však jasně, jsi zlato...já i chápu, že nikdo netapetoval, není prostě vždy čas, možnost, nálada atd...a já samozřejmě na netě našla mnoho krásných inspirací, ale prostě je fakt, že je to o probírání mnoha mnoha dortů a tady, když někdo nahodí svoje uložené, tak už jsou to většinou prostě ty nej skvosty, protože logicky si každý ukládáme to co se nám opravdu líbí. Já toho mám sama uloženého už docela dost, ale znáš to, když je najednou možnost udělat si to jakkoli, ale má to být wauvvvv, tak pak hlava jede na plné obrátky a nastupuje až zoufalost, že nevím co vybrat 😀 A já sama nemám moc velkou fantazii, musím vidět xxx inspirací a pak vždy najdu na něco, co mě konečně sedne a už dál nehledám a vím, že je to ono. Ty svatební dorty mám dělat dva, tak v jednom už mám naštěstí jasno a ten druhý ještě hledám, ale ono se mi to nějak rozleží...snad 😀

aduskatt
12. máj 2013

@lawli podarene obrazky🙂

jakelina
12. máj 2013

@lokalistin a na čem vykrajuješ ty lupeny?? Je na to super ta podložka, kde ti to udělá už ten střed silnější a do něj dáš ten drátek. Já bych ji taky chtěla, ale je dost drahá. Já vykrojím lístek, položím ze zadní strany drátek s lepidlem a přiložím kousek hmoty, takový malý váleček, kosticí přitlačím a dám do silikonového žilkovače a tam se to zmáčkne tak, že to není vůbec vidět. Ale některé květy dělám na drátkách a nemám na ně žilkovače, tak to pak je trochu vidět, že je to přilepené zvlášť a mně se to nelíbí. 😒

jakelina
12. máj 2013

@florentina přesně to znám, taky vždy hledám nějakou inspiraci a pak většinou zkombinuji dva nebo tři dorty a vznikne něco nového. Svatebáčky ti moc přeju. Obzvlášť, když budeš potahovat polystyren, který se nebude sesedat a topit v teple. To se můžeš s tím zdobením pohrát i dlouho a nic se ti neorosí a neroztaje. 😀 😀 😉

lokalistin
12. máj 2013

@jakelina no ta podlozka tu u nas stoji 20€ uz som ju mala par krat v kosiku,ale kedze som furt na mizine tak som ju zakazdym vyhodila,no to ma nenapadlo to robit ako ty nabuduce skusim ja to len strcim do hmoty a vyvalkam a na tej "pivonke" som si vyrezala tvar a len tak do toho strcila drot,ale sa mi niektore vysmykli-ale teraz ma napada, tie najmensie som nezilkovala a tie mi vypadli a tie väcsie som aj s drotom ozilkovala a tie drzali 😉 vidis dobry postreh,to ma nenapadlo-no ja mam zilkovac len na ruzu a tym som zilkovala aj pivonku ale je to len taky mooooc jemny vzor skoro nic nieje vidiet-tak to moze byt aj na ine kvety 😀

jakelina
12. máj 2013

@lokalistin právě tím žilkovačem se to utěsní, vytlačíš z toho vzduch a dobře to drží, ale musíš mít těch žilkovačů hodně. Vlastně na každý květ a list je jiný, ale já to nějak pytlíkuju a mám jenom dva. Na břečťan a na list růže a pak a takový univerzální, ale ten není silikonový, ale takový měkší plast. Ten už není tak dobrý. 😒

bambula1307
12. máj 2013

@sonkab aduskatt je z trnavy 😉

bambula1307
12. máj 2013

@viera6 ja by som stred robila tiez z torty bud kruh..oval alebo aj hranata moze bzt prilozis vezicky a je to... 😉

lokalistin
12. máj 2013

@jakelina no budem sa obzerat po zilkovacoch ja mam takyto http://tortenwelt-shop.com/de/Veiner/SK-Great-I... aky mas ty?

jenie123
12. máj 2013

Ahojte kocky.. ja vas snad ani nedocitam.. ako tak pozeram mam asi 40 stran co robit.. hodim vam sem moje vikendovky a pustim sa do vas.. 🙂)))
To lietadlo ma stalo kopec nervov.. ale malo uspech, tak som rada a hasicsku hadicu som robila uz 3 krat, tento krat isla od poziarnikov panovi fararovi.. 🙂))

simasa
12. máj 2013

@jakelina Velmi pekne dakujem, Majka 😵
@florentina - nejak som nepostrehla - ake inspiracie hladas? Na svadobnu tortu? Poschodovu? Ci?

levandulka3
12. máj 2013

@pristela som ti písala do správy na fb 😢 😢 a nič

dada2007
12. máj 2013

@levandulka3 moja, ona je OFF.....bola na víkend v BA @pristela ......neviem či je už doma.....

florentina
12. máj 2013

@simasa ano, na svatební dort, budu dělat dva na focení jedné nově vznikající svatební agentury. Už mám od nich aspoň určené tvary...jeden bude celý jedlý, hranatý, jakoby jednopatrový, ale vysoký s tématem čtyřlístek...ten už mám tak nějak v hlavě a druhý bude polystyrenový, třípatrový, jediná podmínka je, že musí být v bordó barvě + bílá, jinak je vše na mě...tak jsem se právě ptala, kdo má jaký svůj vysněný svatební dort /jako vysněný na výrobu/, neb jsem se ještě nějak nedokázala rozhodnout....

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin Dakujem za fotky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A nemohla si mi ohladne mekaca tych deklov povedat uz pred dvoma tyzdnami, boli sme tam s detmi na kave a sladkych mlsnotkach 😅 A mali sme aj 4 tie ladove napojovo zmrzlinove pohare vanilkove s tym deklom plnym slahacky, tak asi mas na mysli tie, ze .....? 😀 Nazov si vsak nepamätam 😅
Tie ruze mas krasne , take realisticke a pekne na drotiku, to ja viem len take polozene robit 😅 .......ja viem robit len take romantikos, ale s tymi som v celku spokojna, tu calu mas nadhernu, a ten tvoj vlci mak sa mne nahodou tiez velmi paci 😵
Ta moja pivonka tusim zacina tvrdnut, tak uz ju nejako dobojujem, a ak nie tak mozno ju podopriem nenapadne tymi drotikovymi malymi kvietkami. A ak ani to nie , skoci v kosiiiiii 😀 😀 😀 😀 Novu uz nestihnem, ale nevzdam to nabuduce, ked bude viac casu skusim znova. 😉 🙂

dida38
12. máj 2013

pre moju prvorodenu k dnesnym narodeninam....mramorovy korpus a pudingovo-tvarohova plnka s mandarinkami a ananasom ....

levandulka3
12. máj 2013

@dada2007 ahaaa ale ja som jej písala ešte cez týždeň

sonkab
12. máj 2013

@bambula1307 dakujem za tip 🙂

lokalistin
12. máj 2013

@mamina1978 ja nerobim ruze na drotiku,to len ten kuzel mam na sparatku a ostatne len na tom nalepene ja ked sa da tak radsej bez drotov,tiez to moc neviem s tymi drotikmi.A ano tie ladove napoje su tie Frape a presne tie dekle som myslela,ja mam tiez len jeden,ale musim si corknut viacej ten strcim do pohara a susim 😀

dada2007
12. máj 2013

@levandulka3 tak to na poslednú chvílku dokončovala torty......zbalila a zdekovala saaaaaaaa 😅 😉

mamina1978
12. máj 2013

@lokalistin no vidis, keby si mi o dekloch povedala o nieco skor, mohla som mat uz styriiiiiiii 😅 😅 😀 😀 😀 😉 🙂
A ja tie ruze musim dole skracovat, takze mne ani ten kuzel na drotiku nevyjde 😝 😀 Jedine , ze by som potom dodatocne tu ruzu na ten drotik napichla 😀 😀