Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
20. máj 2013

prosím o radu
Keď robím tortu na rýchlo klasiku potiahnem a chcem ozdobiť len mašľou ako som to naposledy robila tak za pár hodin mi tá mašľa neuschla a sa mi krútila. Ako to mám robiť. Lebo podľa návodu keď robím mašľu musí byť po bokoch pri tom kým nevytvrdne nejaká výplň aby držala tvar. No ale po za 3-4 hodiny mi tak neurobila ako náhle som ju potom pripevnila na tortu a vytiahla von rýchlo navlhla a stratila tvar(ešte že som ju robila ocovi len tak k posedeniu)Robila som ju z poťahovej hmoty smart flex velvet. Potom ma napadlo že som ju mohla dať sušiť do trúby alebo použiť inú hmotu na tvarovanie. Alebo keď chcem robiť figurky aby boli hneď tvrde a neohýbali sa mi .Neviem poradte mi.

ikula2
20. máj 2013

@mysiatkoo ano nieco podobne som pozerala a tuto som si nevsimla dakujem idem to este pozriet 🙂

ikula2
20. máj 2013

@akzuzs kup si smartflex flower ten rychlo vytvrdne 🙂

aduskatt
20. máj 2013

@akzuzs Velvetka mi nikdy problemy nerobila, masla mi sice schla tiez niekolko hodin, lebo bola velka, ale nelamala sa potom ani v chladnicke

ikula2
20. máj 2013

@dm1 prosim ta ty si robila uz vela svadobnych tort, hladam nejaky pekny podnos musi byt biely a aby udrzal nejakych 12,13kg potrebujem ho na svadbu ale nic poriadne neviem najst, pozerala som polystyrenove ale tych sa bojim lebo netusim ako sa to sprava ked do toho zarezu. Nevies mi poradit? Dakujem krasne

artepf
20. máj 2013

ahoj holky, díky za další krásné dortíky, zase mám plno nových inspirací 🙂 a přidávám i já

akzuzs
20. máj 2013

@aduskatt no mne sa nelámala ale sa mi deformovala a som v tom len začiatočník a neviem. A aké je na nmodelovanie K2? Je lepšia alebo nie?

dm1
20. máj 2013

@ajka82 no len ja som kupovala prave casak aj ostatne v jednom stanku tak ich to mohlo trnut 😝. no neva pouzijem nabuduce len teraz sme ozaj dost platili tak skoda

ajka82
20. máj 2013

@zsuzsu no na Borata mi napadlo len jedno, chlapske torzo v plavockaaach 😀

ajka82
20. máj 2013

@dm1 jaaaj ja ze oddelene, tak to aj mohlo, ak boli medzi vyvolenimi

aduskatt
20. máj 2013

@akzuzs s K2 nemam skusenosti, ja robim vsetko zo Smartflexu Velvet alebo Flower

jakelina
20. máj 2013

@akzuzs nejlílp nechat vyschnout tak jeden den a i dýl a pak už se ti nebude deformovat.

dm1
20. máj 2013

@ikula2 polystyren je aj tvrdeny je taky zeleny a pevny a ten sa da aj v pohode krajat vobec tie gulicky neodskakuju ani nic podobne. Ja mam taky na nozicke ale ten je priehladny tak to nie ale potom jedine mozno klasicke tie biele s krajkovym krajom ja som na to davala aj torty 10-12kg a v pohode drzalo len neviem aku to ma oficialne nostnost....
alebo potom tieto plata na grecke stlpky mam taky stvorcovy http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/plata-na-.... ale lepsie ked nemaju nozicky ja mam taky stvorec a sice som na nom mala uz aj 10kg ale nebolo to take 100% pevne tym nozickam som moc neverila

ikula2
20. máj 2013

@artepf kraasna praca, mozem sa ta spytat na tie podnosy?

ikula2
20. máj 2013

@dm1 nuz tie plata mam aj ja, ale velmi sa im nepacili, tak to by bola volba ak nic ine nezozeniem. A nevies ako je to s tym polystyrenom tvrdenym, vsade je napisane ze sa ma potiahnut az k okraju, ale ako potom zdvihnu tu tortu, ked je tazka, ked je potahovka az po okraj a tiez mi to pride divne aby korpus bol hned na polystyrene asi by sa tam malo nieco dat..

aduskatt
20. máj 2013

@ikula2 ja som potiahla cely polystyren tenunkou potahovkou a na to polozila tortu

ikula2
20. máj 2013

@aduskatt prosim ta a ako sa to kraja, nezakroja aj do polystyrenu? 🙂

dm1
20. máj 2013

@ikula2 ja som tak este nerobila tiez by mi to vadilo keby tortu chytam obalila by som to normalne bielym papierom a celofanom a hotovo 😝

aduskatt
20. máj 2013

@ikula2 zakrojit mozu, to snad vadit nebude, tortu predsa uvidiam teda jej spodok, tak si podoberu len korpus, bez spodnej potahovky🙂.neviem, ci pisem zrozumitelne. toto je tak robene, cize videli, ako to maju nakladat

dm1
20. máj 2013

@artepf kraaasne torticky

ikula2
20. máj 2013

@aduskatt @dm1 dakujem dievcata 😵

aduskatt
20. máj 2013

@ikula2 za malicko, snad som aspon trosku pomohla🙂

florentina
20. máj 2013

@simasa děkuji moc🙂

zz134
20. máj 2013

Babule tak tu je moja na PSP ...mala byt poschoodova ale krem vo vrchnom poschodi nestuhol tak skoncilo v smetiaku :(

pristela
20. máj 2013

@nika1985 @dada2007 @pristela @mysiatkoo @dm1 @lokalistin @rapunzel
Holky aj ja dakujem , bombovo bolo 😀 😀 😀 😀 😀 a ja zas žeriem @lokalistin 😀 😀 😀 @mysiatkoo je úžasna baba 😀 ale teda o objektíve sa mi bude este asi dlho snívat 😀 😀 @nika1985 ale fakt na tejto foto tu by som ta nepoznala ani keby lupou hladím !!!! vypadas tu o 20 rokov stasrie a pritom ty take male nežne dievcatko 😀

Ludanice super , ale len vsaka fúkačovi 😀 😀 a airbushu - ten bol uuuuuuuzasnyyyyy !!!! a zila formy ci ako sa to pise, krasa na pohlad, fakt oči jedia , ale ked som ochutnala tak fakt len oči jedli , chuť nie

pristela
20. máj 2013

@pristela ako som podakovala aj sama sebe ako vidim 😀 😀 😀

dm1
20. máj 2013

@pristela si kopirovala mena co? ja tiez len som sa pritom vymazala 😀

pristela
20. máj 2013

@dm1 no ja som ani nečitala kto tam je , ale len ze je ich tam vela 😀 😀 😀 😀

mia1111
20. máj 2013

Baby, ja neviem, asi by som sa mala nad sebou zamyslieť 😕 , no práve som odmietla tortuchu na stredu. Kámoška mi pred chvíľou písala na FB, že by potrebovala pre priateľa len takú malú, futbalové ihrisko a rukavicu, alebo niečo, čo vystihuje brankára a najlepšie tak do 15, max 20€. A mala by to byť marlenka, na oslavu pre kamarátov spoluhráčov, cca 20chalanov. No jasné, čo som Copperfield? 😅

aduskatt
20. máj 2013

@mia1111 nooo, tak ale to sa zamysli ryyychlo a hlboko🙂