Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
22. máj 2013

Prosím vás, idem robiť tortu na sobotu, predpokladám, že v sobotu sa aj celá zje. Plnka bude zo šľahačky, mascarpone a mliečnej a bielej čoko, k tomu maliny. Môžem si už dnes tie plnky "uvariť" a zajtra cez deň tortu plniť? Či je to skoro? 😨

pralinka25
22. máj 2013

ahojte dievcence.
ak robite viac poschodove torty z coho pouzivate tu stredovu vystuz co ide cez vsetky tri poschodia?

111safary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karmenta
22. máj 2013

@jakelina tak to bude asi leda jen tak, aby se cestou nepokrčila, nebo nevím. Je to takový tvrdší papír. Používala jsem bez toho a šlo to, tak asi je to tam jen na cestu jako obal.. Asi..

viera6
22. máj 2013

baby prosím vas oplatí sa kupit tato pištoľ?ak ju mate je tam aj širší nadstavec ako je z nurofenu /detsky/...dakujem

aduskatt
22. máj 2013

@pralinka25 na trojku som zatial nedavala, ale to bola narodeninova pre kamosku, keby to bola vazna svadobna asi by som dala

aduskatt
22. máj 2013

@muffinka8 mozes

lussy23
22. máj 2013

@pristela nádhera. Aj ja by so msi to chcela niekedy vyskúšať. @njonja nádherná. Aj keď Noachová archa nie je len o zvieratách, ale i o ľuďoch, teda by tam mal byť i človek - Noe🙂 Ale to je nepodstatné. Torta je nádher 🙂 ná @ajka82
@mamina1978 @florentina @evvina @adrika202 @viera6 @katkak23 @svetlo55 @janula.h krásne dielka

anibas
22. máj 2013

@florentina Katuška klídek - práca je prednejšia 😉 😉 😉 A že pôjde malá do škôlky ? Ja som v predškolských zariadeniach bola od 6 mesiacov - a myslím, že ma to nepoznačilo 😀 😀 😀 Len nech ste zdraví !!!

anibas
22. máj 2013

@pristela napríklad:

dida38
22. máj 2013

ahojte baby....nemate poukladane nejake inspiracie na "piratsku" tortu?? nieco som ponachadzala, ale este by som cosi uvitala....diiiiiiiiik

luciahromadkova
22. máj 2013

Dievcata, nejaka rada, typ, som pozvana na oslavu 40. vyrocia materskej skoly, bude to pravdepodobne stretnutie dospelých, bývalých kolegýn a ucitelov, aku tortu by ste urobili- ako darcek.
Mna napadlo, dat urobit z foto starsich a novsích oplatky a obstrihnut, polepit na tortu, na vrch 40. Torta 2-3 poschodia, mozno nejaky kvet. Najprv ma napadlo, ze budova..., ale to je typicka kvadrova budova, podla mna nic moc, tak naco..Este ma napadlo, ze by tie oplatky mohli byt aj foto detských kresieb. Za napad vopred dakujem. 🙂

pralinka25
22. máj 2013

@aduskatt no ved to ze ta svadobna :D mna to furt mata hehe. len neviem aku palicu pouzit. co sa tam dava kde to zoberem? nevies?

lifinka
22. máj 2013

holky, kukněte na tento dort!ten je rozkošný 😵

luciahromadkova
22. máj 2013

@lifinka je ale urcite by som ho nemohla krajat

macamac
22. máj 2013

ahojte babulky,
je moja druhá poťahovka zo soboty pre dcérku
moc sa mi nechcelo,už na mňa čosi liezlo, aj na malú
takže moja práca-žiadna sláva 😅 😉
ale tak, oslávili sme a teraz celý týždeň maródime 😝

njonja
22. máj 2013

@lussy23 nas zakaznik nas pan- zakaznicka chcela zvierata, nie NOeho. Mne je sumafuk, co mam urobit, kym je zakaznicka spokojna.

njonja
22. máj 2013

@viera6 ja ju mam, je super a urcite sa ju oplati kupit. Ten najsirsi nadstavec je sirsi ako z nurofenu. Apson toho, co je t u v nmecku.

njonja
22. máj 2013

@pristela srdienko, mam len tie svoje....(toho kona hore si odmysli, chceli miesto holubice kona).

aduskatt
22. máj 2013

@pralinka25 bambusova vystuz trebars....aku vysoku tortu budes mat?

aduskatt
22. máj 2013

@pralinka25 dojdi si ku mne zobrat, Ti jednu povenujem:.-)

vecernicci
22. máj 2013

@lifinka a zkus do něj říznout 😝

njonja
22. máj 2013

@lifinka je krasny, ale ja by som do neho nemohla zakrojit noz🙂

karmenta
22. máj 2013

@lifinka krásný dort, ale neukrojila bych ho ani omylem

florentina
22. máj 2013

@dada2007 no lidi jsou, co se dortů a zisku z nich týká, dost mimo. Tak přeji synkovi, ať se mu ve školce líbí a tobě držím palečky při hledání nové práce.

florentina
22. máj 2013

@pipka ty jsi učitelka ve školce, nepletu se? Kéž by mohla Johča chodit k tobě 😎 ...děkuji za rady, zítra se jdeme podívat do první školky. Určitě je nejdůležitější paní učitelka, jen je otázka, zda ji za takovou chvilku prokouknu. Protože přece jen sympatie/nesympatie mé k ní, ještě nemusí nic vypovídat o jejích učitelských schopnostech a oblíbenosti u dětí.

@eliska22 děkuji za povzbuzení, je to fain číst. Jsem ráda, že to malá zvládla dobře. Třeba se bojím zbytečně a taky to Johanka zvládne "dobře".

@mysiatkoo @sisix děkuji holky, moc.

florentina
22. máj 2013

@anibas jseš si tím tak jistá 😀 😀 😀 😀 ...né, dělám si legraci...vím, jak to myslíš. Asi je to spíš o mě, že se s tím musím srovnat. Nějak jsem to doteď vůbec neřešila a ta včerejší zpráva mě asi zaskočila nepřipravenou. Asi mi nejvíc vadí, že bude většinu dne beze mě, ale když se jí tam bude líbit, asi jí to bude jedno. Takže je to o mě, napadlo mě...to to rychle skončilo, odteď už na ní hlavní vliv bude mít do konce života někdo jiný, když většinu dne bude s někým jiným....

njonja
22. máj 2013

@pralinka25 ja kupujem v Baumarkte tie drevene palicky. Maju ich tam v oddeleni pre hobby v roznych sirkach. Apson u nas.