Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. máj 2013

@pristela suprové jsou všechny a ten karamel podepřený je úžasný. 😉

mysiatkoo
25. máj 2013

@lokalistin heh, dik... no ked som tam rvala ten kalix, tak mi vlasy dupkom vstavali...ale co uz... @pristela vzdyxam tu pri kazdej jednej... a ten karamelovy povrx jazierka ma dostal... a este sa bavim na tej oplatke pri spomienke na story o jej vzniku 😀

pristela
25. máj 2013

@halienka jee, dakujeeeem , no zalezi ci sa mi do toho chce alebo nie, modelovat masu a medveda sa mi moc nechcelo tak som zacala neskoro asi o polnoci som zacala 🙄 😝 , pokial som prisla na to ze medvedi xsicht je vlastne mickey mouse 😀 tak som mu dva krat hlavu usekla 😀 😀 ked ma osvietilo uz to slo lahko a rychlo

lokalistin
25. máj 2013

@pristela wau ta masa a medved uuuuuuuuzasnaaaa co ty este nevymyslis? vsetky su super

pristela
25. máj 2013

@mysiatkoo 😀 😀 my nieco hovor o oplatke 😠 😠 😠 ale vramci mojej lenivosti som radsej vzala rozum do hrste a vymyšlala ako ju pouzit aj tak aby som nemusela x hodin vyrezávať znak 😝 😝

eliska22
25. máj 2013

@pristela no čo k tým tvojim tortám dodať, neviem sa vynadívať .... 😵

jakelina
25. máj 2013

@pristela no doufám, že na nějakém příštím stretku uvalíš xicht mně a neuděláš nějaký lepší. 😀 😀

dada2007
25. máj 2013

@lokalistin aaa......ved som videla, že ste tam ,,pristavili" 😵
...torty boli........pekné........to je všetko čo k tomu poviem 😀
a zákusok....bola to zvláštna snehovo šlahačková roláda preliata jahodovým toppingom(doma robeným)

mrka2
25. máj 2013

@pristela jeminenky.. nieco uzasne. z tej farmy by som sa asi rozplakala od stastia,kebyze taku dostanem ako dieta.. fakt 🙂

dada2007
25. máj 2013

@pristela perfektné všetky.....ale ozaj...kolko ti trvá potiahnuť+odzobiť tortu? napr. tá máša alebo farma?
a ten karamel......odpadnem z teba....mám robiť mášu v auguste 😀

pipka
25. máj 2013

@pristela tak moja Hanka ta zdravi a ze Masu a medveda by si aj ona prosila 😀 😀 😀 ja som ju totiz ako dobra mama zrusila a poslala za tebou 😅 😀 😀 😀

jakelina
25. máj 2013

Holky já bych si už tak udělala nějaký dort, normálně mě svrbí ruce. Ale kdybyste viděly, jak mi tu už třetí týden žijeme. 😝 😝 Ani do postele se nedostanu jak jsem zvyklá, ale musím přelézt přes manžela, všude nádobí, bedny s talířema, hrnkama, koberec z jídelny máme za sedačkou v obýváku, troubu mám provizorně zapojenou na sušičce. Už mi z toho tečou nervy, nádobí myju v misce desetkrát za den a pořád tu není k hnutí. Vařím na jednoplotýnkovém vařiči od 6 od rána, abych to postpně stihla uvařit. Jíme na etapy, první tři a pak se vystřídají další tři.
Ale příští pondělí už začínají montovat kuchyň, tak ještě musíme týden vydržet.
Vůbec netuším, kdy to nastěhujeme nazpět. Ve všem je prachu až hrůza, jak se sekala omítka a brousila se podlaha. Všude kam se podívám je vrstva prachu, obří knihovna v obýváku je zaprášená až hrůza. Budu muset každou knihu vzít a oprášit.
Není lepší se odstěhovat někam jinam?? Já o tom silně uvažuju

anibas
25. máj 2013

@jakelina Majka - ale uvidíš ako o pár dní pri pohári červeného budete spomínať na ten bordel 😉 😉 😉 len si všetko pofoť PRED a PO prerábke 😀 😀 😀

anibas
25. máj 2013

@pristela Fantázia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bambula1307
25. máj 2013

@jakelina jooj veru citim s tebou..ja neznasam haldy veci polozenych kade tade.. 😒 a ten prach..uf tiez sme robili kupelnu kuchynu..vsetky miestnost az na spajzku..ta je zatial v hroznom stave..brachovi sa dako do nej nechce.
Tu knihovnu nezavidim...jooj drzim palce a pevne nervy... No budes to potom mat krasneee a to sa ti bude vypekat jedna radost... 😀

jakelina
25. máj 2013

@anibas fotila jsem, ale teď už jsem na to alergická a tím jak je venku hnusně a prší a všichni se tu motáme na pár čtverečních metrech.Moje nervy a to v pondělí maturuje Jakub, tak se chce učit a my nemáme ani dveře, protože jsou natřené futra, tak chudák moc klidu nemá. 😝 😝 Dnes už snad půjdou pověsit a bude si moci zavřít do pokoje.

evicaka
25. máj 2013

@pristela nemôžem sa vynadívať... 😨 😨 😨 niečo úžasné... vidím že mám čo robiť. Skvelá práca!!!!

jakelina
25. máj 2013

@bambula1307 no právě, já jsem na pořádek dost ras a teď takový bordel, nejvíc ten prach mi vadí. Jak brousili sádrokartony, tak ten jemný sádrový prach můžu utřít pětkrát za den a pořád všude bílo. Hodně větráme, aby vyschl beton na podlaze, jsou vyvěšené dveře, tak to lítá tam a zpátky a to jsme si půjčili průmyslový vysavač a vše vysáli a stejně to je všude. 😝 😝

janula.h
25. máj 2013

@jakelina neboj o chvíľku to bude a nad týmto sa iba zasmeješ 😉 ver mi prerábali sme pred 2 rokmi 😉

stupacik
25. máj 2013

toto sú moje výtvory

pristela
25. máj 2013

@dada2007 oo to ma zaujima asi ti zajtra crn 😀 😀 😀 ...krásna...

@lokalistin ja som to s tym jazierkom videla na nete a prosto som musela aj ja urobiť, už len pre spomienku a "česť" fúkača , este tak nejaku jahodkovu urobit 😀 😀 😀 😀 😀

@dada2007 ja neviem , ved som ti vravela ze pri tom kukam telku a aj zabudnem ze mam tortu vytiahnutu ☹ fakt to nemam odmerané 😝 ale máša bola nejak rychlo, nemodelovala som si dopredu nic/som sa bala tej masi a medveda/
@pipka pcha , Hanka ma doma sikovnu maminku!!! ze jej odkazujem , ze ty vies urobit Mášu ešte aj aby mrkala !!! 😀

@dada2007 ja mam zas Rapunzel ☹ ☹ ☹ a to fakt neviem ako ju urobit, aj som odhovarala ale idu si po nu z ďalšej a práve kvôli nej ☹ aaaa neuveris co mi teraz doniesli domov 😀 😀 skoro som umrela , ten rozdelovač pre hasica 😀 😀 😀 😀 normalne kovove tazke monštrum 😀 😀 😀 jaj milujem mojich čo si u mna davaju piecť 😀 😀 😀 už tie telefony vcera čo mi volali a ja nevedela kto je kto a co chce stáli za to 😀 😀 😀 a ked volaju tak sa tak ticho milo pýtaju, ci nahodou nespím a nebudia ma 😵 😵 😀 😀 😀

anibas
25. máj 2013

No dievčatá - a ja vďaka svojmu Bacilonosičovi - Filipovi som takto využila OČR-ku, aj keď posledné 2 torty som mlela z posledného 😝 😝 Taký to bol skoro cirkevný víkend

pristela
25. máj 2013

@anibas och milujem tvoje tortusky 😵 😵 tie kvety na prvych dvoch su uuuuuuzasneeeeeeeeeee, aj ostatne torticky jasna vec ale tie prve si musim ulozit, ci chces ci nie 😀 😀 😀

anibas
25. máj 2013

eštek jedna stratená 😀 😀

jakelina
25. máj 2013

@anibas všechyn jsou tak krásné, jemné. Šikulka jsi

anibas
25. máj 2013

@pristela srandistka - ja mám uložené tvoje skoro všetky 😀 😀 😀 😀

lokalistin
25. máj 2013

@pristela no pekne,ze este nanho myslis 😀 aj si fukala? vyzera to bozsky

janula.h
25. máj 2013

@anibas WAW!! paráááááááááááááááda nádherné torty

dm1
25. máj 2013

@pristela
@pristela uzasne tortuchy a tie zabky su sladke a masa s medvedom a jazierkom genialne! tie motyle mna tak isto napadli s tou zelatinou lrn nanej je to mriezkovanie tak kto vie ako by to bolo vidiet

eliska22
25. máj 2013

@anibas tie kvietky sú nádherné a tá prvá oranžová 😵 😵 😵 😵 😵