Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
26. máj 2013

@pipka No takú veľkú nerezovú misku veru nemám 😒 ☹ To chcem mojej mladšej piecť a musí sa ujsť min. 12 ľuďom.... Aký priemer použiješ Ty?
Formu mám 38 x 25 x 7 cm. Robila som v nej naposledy čokokorpus tuším od dadky a nepamätám si z koľkých vajec.. Sa mi zdá, že z 8....

pristela
26. máj 2013

@zz134 ja robievam mramorak zvacsa zo 6 vajec/ nieked z 8 / do 28 , plnim 2 x a vysoke pak mavam tak 10cm , zalezi aky ti narastie korpus , ja teda nelubim ked je v torte plnky veeela , ciže hrubsia plnka nez cesto, ale zas nemoze jej byt ani malo 😀 😀 😀 - to som ti poradila, že ? 😀 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@pristela šalamúnska rada 😀 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@sticker ja mam tie nerezove misky z IKEA a mam vsetky velkosti...tak predpokladam, ze v tej 20 cm, alebo to mozem spravit v jenskej mise okruhlej, ta ma 24 priemer, to by bolo idealne, ta ma tiez take gulate dno...taku nemas? 😉

sticker
26. máj 2013

@pipka Jesnku mám..... to sa mi zdá byť nízke, ale tak zase pri mojom pečení, keď sa nič poriadne nedvihne 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@sticker no na rozmer obdlznik 38 x 25 podla mna urcite musis dat minimalne mramorak z 12 vajec..ak nie viac, to je vlastne velky plech, nie? ked chces aby ti dost narastol, tak radsej viac ako menej , aspon ja davam vzdy radsej viac a vrch ak zrovnam a zrezem, tak maju decka na ranajky ku kakavku 😉

pristela
26. máj 2013

@pipka sa snažím , né ? 😀 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@sticker ja mam taku jensku, co je vysoka presne ako tortova forma 😉 a ked sa to este dvihne mierne a rozkrojim, tak je to naplnene vysoke riadne 😉

pipka
26. máj 2013

@pristela na 1* 😀 😀 😀 to jak v tej rozpravke..ani oblecena ani nahá, ani hladna ani sýta... 😀 😀 😀

nika1985
26. máj 2013

baby kolko tak beriete za muffiny ozdobene jedna baba chce aby som jej spravila 30 do skolky a ja teda vobec neviem co pytat.

ikula2
26. máj 2013

Krasne torticky ste pridali, obdobie svateho prijimania je plodne 😀 tak pridam aj ja na prijimanie a jedna zumba, Tom a Jerry

gabina275s
26. máj 2013

moja narodeninová pre mňa

zz134
26. máj 2013

@pipka hej mramorak...recept mam ten co robite vy

ollako
26. máj 2013

Ahojte moja vcerajsia rychlovka , ostala mi plnka, aj potah, tak som svagrovcom spravila taku malu rychlovku. Ale ta odstata MMF uz bola naprd uz sa zacala drobit... skusala som aj kliestiky, ale nie je to pekne 😒 A zistila som , ze take stvorcove vysoke torty sa naprd potahu fuj ako to robite? povodne to malo byt naopak ako skatula s vrchnakom, ale naspodu sa mi to totalne zvlnilo, takze to co malo ist navrch islo na spodok 😝

zz134
26. máj 2013

@pristela no po statniciach idem piect hromadne cvicne torty🙂a musim sa dopracovat na vysku 10cm🙂

sticker
26. máj 2013

@gabina275s Krásnu tortičku si si spravila 🙂 A teda neviem či si už mala, alebo budeš mať, každopádne všetko naj 🙂

gabina275s
26. máj 2013

@sticker dakujem ,mám v pondelok ,ale oslavovali sme naraz, lebo sme mali včera ,birmovky 2 a aj švagriná mala 40ku a neter ešte 5 rokov, torty čo som robila som už sem dala okrem tejto mojej a tej pre 5 ročnú tu sem ešte dám, tak sme naraz všetko oslávili a bolo

bambula1307
26. máj 2013

@zz134 vies co sak to je parizska slahacka len s milka coko. Na 2 ks 250ml slahacky som dala 300g mliecnu milku..uvarila , vychladila ..uslahala a maplnila cokokorpus ..nemala som banany..tak som dala maliny..tiez som 2 x natrela korpus malinovym lekvarom 😉 😀

janula.h
26. máj 2013

zase ste krásne popiekli šikulky @pristela WAW!!! Máša je megabomba 🙂
@anibas zase si sa rozbehla?? kráásne

moje tohtovíkendové 🙂 fialová podľa želania dievčatko je podľa oslávenkyne 🙂 slniečko inspirated by @dadka212 zákazníci mi poslali foto 🙂

sticker
26. máj 2013

@janula.h No presne takéto slniečko chcem robiť na sobotu 😀 Robila si to teda v miske, či normálne vo forme?

janula.h
26. máj 2013

@sticker klasika forma a vytvarovala som okraje nožom 😉

brouzilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenja01
26. máj 2013

mne sa dnes voooobec nedarilo, na 3x som valkala hmotu na potahovanie, potom sa mi aj tak trhala a drobila, ozdobit sa mi ju nedarilo, no horor. keby mi takto isla prva torta, tak by bola aj moja posledna ☹ nastastie je to prekvapko pre synovca, takze neprekazim ziadne ocakavanie.
aj ked asi viem, kde bola chyba - spojila som mmf a k2, kedze z kazdej som mala 1/2, tak si asi nesadli 🙂
a hlavne si idem v pondelok kupit pismenka, lebo ten napis je hrozny 🙂 moja 6.tortusa

cwilinge77
26. máj 2013

@bambula1307 s kus dat bielu milku a potom platky kiwi, fantázia 🙂 po tejto plnke sa vsetci oblizuju, hlavne ja ked mi ostane 🙂

zz134
26. máj 2013

@bambula1307 jaj vsak ja som amater tam musim mat vsetko po lopate🙂 ani neviem co je to parizska slahacka🙂 takze tu prevarim s milkou a necham vychladnut a potom vyslaham? tak?

halienka
26. máj 2013

@janula.h kráásne všetky, ako si spravila takú krásnu fialovú? Ja mám gelovku tuším Violet a tá je taká smutnofialová, taká nevýrazná, vyšednutá či ako by som to nazvala, no o ničom...

ivkaivka
26. máj 2013

ahojte, pridávam moju 2. svadobnú tortu, bud. týždeň ma čaká ďalšia a 3 poschodová, takú som ešte nerobila, tak som zvedavá

eliska22
26. máj 2013

@janula.h tá fialová farba je nádherná, to si akú použila? aj tortičky sú samo krásne 🙂

1zaza
26. máj 2013

Ahojte pridávam moje posledné tortičky, opice už asi po 10 krát , absolútne nestíham, nejako sa mi toho navalilo.

mia1111
26. máj 2013

@anibas - tak ja som úspešne odolávala takmer všetkému, ale krajky ma dostali 😉. Nemám ani černice, ani žilkovače, ani barokové formy, ani airbrush 😀 . A si pamätám, ako veľmi som chcela takú tú silik.podložku,z ktorou sa vyvaľká poťahovka a urobí vzor na celej poťahovke. Keďže to bolo pre mňa furt zbytočne drahé,doteraz ju nemám 😀. A už ma to aj prešlo, páčia sa mi hladké tortuše 😉