Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stanka79
1. jún 2013

@aduskatt fúha v alkohole? veď to potom nemôžu papať deti? 😀

dada200
1. jún 2013

@stanka79 ale ved to iba pár kvapiek alkoholu, nech sa to rozpustí 😀

stanka79
1. jún 2013

bože môj, žienky, ako to dokážete také úžasne krásne torty, veľmi vás obdivujem, ja rada pečiem, viac ako varenie, keď by som si mala vybrať, tak radšej upečiem koláč ako navarím obed 😀 ale toto čo vy dokážete, fakt klobúk dole, krásne torty, nápady, fakt úžasné, som zvedavá ako sa to mne podarí, korpus a krém toho sa nebojím, len ten vrch, budem musieť to zajtra vyskúšať, dnes už nemám na to čas, tak som zvedavá ako to dopadne
mám 80 g balenie cukríkov, 2 kusy, takže roztopím obidva a asi trochu odoberiem na tú čiernu farbu

aduskatt
1. jún 2013

@stanka79 alkohol predsa na vzduchu vyprcha

stanka79
1. jún 2013

ešte jedna otázka, niekde som čítala, že aj ceru tam treba použiť, to preto, aby sa mi tá hmota nelepila? čím je to najlepšie spracovávať? s rukami alebo vareškou? sú to možno pre vás blbé otázky, ale fakt to idem robiť prvý krát, tak sa ospravedlňujem ☹

svetlo55
1. jún 2013

@sticker po pravde najprv bola to pre mňa výzva, ale potom keď som robila, tak zrazu veľký strach 😖 ešte neviem ako bude im chutiť 😕 , ale dalo sa 🙂 Voda je piping gel. Celý som použila 283g, el tt mi vyšiel.

nika1985
1. jún 2013

@stanka79 zo zaciatku zapracuvavaj cukor vareskou a potom uz rokami ja davam ceru uz pri rozpustani do cukrikov trosku.

nika1985
1. jún 2013

baby ked robite parizsku slahacku z mliecnej coko aku pouzivate ja som to vcera varila len tak pre nas na skusku a nejako sa mi to zle slahalo z horkej to mam ako beton a z mliecnej take vselijake dala som tam pre istotu aj ole trosku nech sa mi to v rolade nerozleje.

ajka82
1. jún 2013

uzite si svoje deturence...krasny MDD 😵 torticky presne podla zelania...teda povodne chceli len jednu, ale sak jeden kopcek sa neoplati piect 😝

blcha
1. jún 2013

@stanka79 rozrabam ju v štave z citrona a potom je aj mmf chutovo lepsie nieje take sladke ale troska kyselkave 😉

halienka
1. jún 2013

@florentina ďakujem, no ja som si práve kúpila kvôli tej pyramíde to odtláčatko ale bolo mi naprd, bo som myslela, že to poodtláčam priamo na pyramíde keď ju potiahnem, ale nešlo to, hmota vlastne hneď tuhla, bolo to o ničom, takže pekne krásne ručne som robila tou jednou plastovou špachtličkou čiary a potom som to práškovou hnedou a štetcom trochu dotieňovala - vidíš, mohla som aj kakaom, to ma nenapadlo 😀 😀

florentina
1. jún 2013

@halienka no tak to jsi si pěkně mákla...no na marcipán to jde přímo na dort, ale i tak to většinou dělám před potažením přímo na hmotu, abych si pak nedeformovala dort....

halienka
1. jún 2013

@florentina No len tuto sa to nedalo, lebo tá pyramída má 4 steny, a odhadnúť to kde budú hrany a odkiaľ pokiaľ máísť to tehličkovanie aby vo výsledku bolo vodorovne s podložkou na torte nehrozilo... 😒 Jediná možnosť priamo na torte bola, ale nešlo to... No mákla som si, ale nebolo to až tak ťažké, určite viac času som strávila modelovaním tých medveďov a stromov a jabĺčok a tak 😀 tá mi trvala dlhšie ako pyramída, to bola vcelku rýchlovka 🙂 akurát také jednotvárne to robenie čiar 😀

levandulka3
1. jún 2013

ufff tentoraz osem, jedna bola taká čo som už pridávala tak tú nedávam a na pondelok ma ešte jedna čaká 😝 ... a ozaj vyskúšala som ten domáci pipingel a je parádny mám ho pri tej stíhačke akože mračná 😝

lussy23
1. jún 2013

@iwulka23 krásnučké
@lydik krásnučké
@mimcak krásne dielka
@katkak23 krásnučké výtvory @dm1 krásne
@florentina krásnučké
@miciatko krásne tortičky, až na tu eroticku, ta je teda nechutne. Ale náš zákazník náš pán. 😕
@denisak77 však to je všetko na prijimanie😀 krásna práca.
@pristela nádherné
@elamaslakova krásne @eliska22 krásnučká

lussy23
1. jún 2013
lucka_o
1. jún 2013

baby tak ja som to riskla a skusila....tu je ta svadobka, gulky drzali same bez spilkovania 🙂)))))))) len oni to chceli aj s postavickami, tak vrchne poschodie kus nepasuje, ale moze byt 🙂

lussy23
1. jún 2013

@vecernicci
@svetlo55
@sticker
@artepf
@brunila
@dada2007
@evicaka
krásne tortičky baby
@lawli haha tá svadobná je suprová

dm1
1. jún 2013

@lokalistin @pristela vsetko nahlepsie kocky k meninam 🙂

lussy23
1. jún 2013

@lucka_o krásna je.

Baby. Aké používate štetce? A kde ich kupujete?

a neviete čo s preajňou T-Formax? Nechce m,i zobraziť ich stránka.

lucka_o
1. jún 2013

otocenyyyy

lucka_o
1. jún 2013

dalsie:

maya30
1. jún 2013

@denisak77 mas ju navrchu na poslednych 4 tortach 😉

lucka_o
1. jún 2013

posledne 2 tyzdne prace🙂

dm1
1. jún 2013

@lussy23 mne stranka ide bez problemov. A stetce pouzivam rozne z papiernictva ale hlavne z lidla take sady tie su super. Dolezite je aby nepustali chlpky

lussy23
1. jún 2013

@dm1 a dáte mi prosím odkaz? asi mám teda nejaký zlý

halienka
1. jún 2013

@lucka_o tak ako si nakoniec robila tie guličky? 😅 ručne gúľala z hmoty?

elamaslakova
1. jún 2013

@levandulka3 Nádherné toritčky

lokalistin
1. jún 2013

@levandulka3 ako si robila ten vuitton vzor,je vymakany,vyzera ako tlac na potah a ako na ten domaci pipingel?
@lucka_o super a kolko vazila?len skoda,ze si ju peknejsie neodfotila,ale ja som na fotenie tiez blba,ale aspom to pozadie mohlo byt lepsie
@dm1 dakujem