Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
7. jún 2013

@mia1111 si zlatá,ďakujem 😉 😉 ...........veru,je to veľa popri robote,chcela som pol dňa dovolenku,ale keďže robím na hygiene a o 9 nám zavolali,že decká majú ""seriál""v jednom zariadení,tak som nemohla odísť,do pol 4 v robote a čaká ma riadne dlhá nočná 😝 😝

denisak77
7. jún 2013

@mimcak super

mamcas
7. jún 2013

@brunila dakujem moc 🙂

mia1111
7. jún 2013

@lucula73 - no to nezávidím, ja robím bežne jednu tortu celý deň, takže fakt, klobúk dole 😉

mamcas
7. jún 2013

@mia1111 ja som mu vravela nech ju da na zem ale krabica v ktorej bola bola moc velka :( tie podlozky su super napad 🙂 vychytavocka 🙂 ja som bola taka v soku ked mi to mm vravel,ze mi ani nedoslo,ze chvalabohu,ze sa jemu nic nestalo...len torta mi po rozume chodila :P hruza so mnou 🙂 ale bude to tym ze to bola torticka po dlhej dobe 🙂

ajka82
7. jún 2013

babyy ked uz ste tu vytiahli dinosaurov? nenasli by sa nejaki "pekni" dinovia ale nie detski? myslim ze ma jeden bude cakat 7.7., nechcu len hlavu ako som robila ale celeho, a ze moze aj sediet, nemusi stat 😅

denisak77
7. jún 2013

Všetky Vás zdravím a pridávam tohotýždňovky.Neviem ako Vám ,ale mne tento týždeň nechcelo nič schnúť,strašné vlhko,studňa stojí len s božou pomocou,v chladničke to ešte lepšie zvlhne a aj smartflex sa mi zdal nejaký divný,možno tým vlhkom,zle sa robilo.Foťák nechce fialovú poriadne odfotiť,na fotke je škaredá celá torta ako v skutočnosti.No,dobre,už som sa dosť posťažovala.PSP na želanie ,taká istá ako som už robila.

bambula1307
7. jún 2013

@ajka82 ja som mala ulozeneho tohto 😉

cwilinge77
7. jún 2013

@pralinka25 hej stetce

elamaslakova
7. jún 2013

Pridávam moje dve dnešné

elamaslakova
7. jún 2013

@denisak77 krásne tortičky

mia1111
7. jún 2013

Taaaaaaaaak, krajky mám nastrihané, pokôpkované, označené, už len zajtra zbehnem kúpiť obálky a budem vypisovať adresy. Sa mi bude o tomto určite aj snívať 😀 . Ale sedí mi to, tak som rada 😅 . Tieto sú trošku ťažšie, ako mám doma tú jednu MagicDecor, jeden pás váži cca70-75g 😉. Ale kebyže teraz príde k nám nečakaná návšteva, tak má smolu, obývačka je zaplavená kôpkami silikóniek 😀 😀 😀

farmaceutka
7. jún 2013

baby,prosim vas,vedeli by ste mi poradit ako vymodelovat laliu?dakujem velmi pekne 🙂

elamaslakova
7. jún 2013

@mia114 Nádherné tortičky

mirinecka
7. jún 2013

baby, kedy dávate tortu na podložku už potiahnutú pred odovzdaním alebo pred potiahnutím, neviem ako ju tam dostanem a bojím sa či sa nerozmočí papier, kúpila som taký leský v tescu, vyzerá byť pevný ale aj tak sa bojím

mia1111
7. jún 2013

@mamcas - to Ti verím, že si v tej chvíli myslela iba na tortu - po toľkých hodinách trápenia by som reagovala tak isto 😉 .

aduskatt
7. jún 2013

@mirinecka ja uz plnim na podložke

mia1111
7. jún 2013

@mirinecka - no ideálne, keď obalíš papier ešte do priesvitného celofánu, predávajú ho v rolkách, tak sa nemusíš báť, žeby sa Ti papier rozmočil. Ja teda aj plním korpusy už rovno na podložke 😉 . Dávam niekedy (ak sa mi chce) ešte aj na ten celofán papier na pečenie (predelený na dva diely, aby sa mi ľahšie vyťahoval), aby som mala čo najmenej čistenia, potom len papier vytiahnem a hotovo, už len potiahnem a zdobím.

mia1111
7. jún 2013

ja že čo je tu dnes tak ticho a ono je už piatok 😅, takže všetky makáte, to len ja sa ulievam 😀 😀 😀

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 ja nemozem tortovat teraz🙂 tak vkladam nove videopostupy na web🙂

mirinecka
7. jún 2013

@mia1111 júúj celofán nemám a zajtra a torta už naplnená len nepotiahnutá :( myslíš že mi to ten papier nerozmočí

lamps
7. jún 2013

@mia1111 ja si tu sedím a treba mi modelovať vláčik 😅

mia1111
7. jún 2013

@mirinecka - neviem, podľa mňa by sa nemal rozmočiť, veď poťahovka sa dáva suchá a korpus zo spodu tiež, len nech sa nedotkne papier v chladničke zadnej steny, aby nenavlhol.

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - dala som, že sa mi to páči, ale jasné, že sa mi nepáči, že máte kiahne, verím, že krpcovi bude čím skôr lepšie a rýchlo sa z toho dostane 😉 . Dala som lajk na tie postupy 😉

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 som pochopila🙂) od vcera som dala tri drotikove kvietky do postupov🙂 a tie kiahne, no otras☹ ale uz sa zda byt lepsi

pralinka25
7. jún 2013

@cwilinge77 a aky je tam ten najtensi?

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - idem mrknúť 😉 , ja mám doma už viac ako pol roka drôtiky aj floristické pásky, ale ešte som sa veru neodvážila, keď ja by som to potrebovala vidieeeeeeeeeť naživo, ako sa to robí 😀

pipka
7. jún 2013

@mia1111 aj ja uz oddychujem, torty odovzdane, tak uz len rozmyslam, co s nacatym vecerom 😀 😀 😀 😅

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 podobne.-)) biela aj zelena paska, drotiky asi 4 velkosti v dvoch farbach a prd z toho🙂 aj vykrajovacku na laliu mam....uz len zacat🙂

mia1111
7. jún 2013

@pipka - ja už nerobím dnes nič 😀 , len budem kukať, čo pekné babulky popridávajú 😉