Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
8. jún 2013

@mariann2
@evicaka
@artepf
@maya30
dievčence že WAAAAAU 😵
náááádhera 🙂
ďakujem za krásne pozeranie na vaše výtvory 😉 🙂 🙂

fakt,ste tu všetky šikulky 🙂 🙂 🙂

macamac
8. jún 2013

@denisak77 😉 nie je zač 🙂
nádherne robíš, naozaj 🙂 veľká šikulka z teba 🙂 🙂

cwilinge77
8. jún 2013

@pralinka25 tu je lepsia fotka, len som ich nevedela najst kde som ich polozila 🙂 . toto uplne na kraji je take kovove

pristela
8. jún 2013

jaaj holciny moje , neviem ako u vas ale ja tu mam uplne vsetko mokre , a to tak ze az tecie ☹ ☹
absolut netusim ako odvezu v aute vyse pol hodiny cesty , tortu ☹ ☹ ☹ ☹
ved im bude tiect ako divá pračka a to tam este taka tankodromova cesta same jamy normal mam strach ☹

anibas
8. jún 2013

Dievčatá POZOR - POZOR !!!!!!!! Keď už máme všetky rovnaké krajky, tak by sme tu na MK mali vyhlásiť súťaž o naj- krajkovú tortu !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
8. jún 2013

@anibas ale ja mam inu ako vy 😝

zuzka7512
8. jún 2013

@cwilinge77 tú sadu si kde kúpila???

zz134
8. jún 2013

@pralinka25 fuha to musim vyskusat ...ked krpec zaspi tak to skusim a odfotim ....

vlasta80
8. jún 2013

po tejto skusenosti mam opat o jeden sivy vlas viac 😝 😝 trosku ho taha do prava, ale drzi...

drobec33
8. jún 2013

Ahojte kočky, prosím potrebujem od vás opäť poradiť!!!!!
Idem dnes piecť tortu, ale som zúfala so zdobenia. Torta bude pre otcovu manželku k 60tke, pre otca k meninám a pre moju mladšiu sestru k 25tke. Vykrajovačov mám iba pár, hlavne kvety a lístky, nemám ozdobné lišty. Mám však doma tú ozdobnú zlatú a striebornú mriežku (nejedlú) Také umelé ozdobné flitre-pás. To by som mohla dať na spodok okolo torty. Rozmýšľam nad zlatou. Nemám ani farby na kreslenie. Aký motív by ste mi navrhli? Farby mám: ružovú, žltú, čiernu, fialovú a zelenú. Myslíte, že kvetinové zdobenie by bolo vhodné? Je to na poslednú chvíľu, nemám šancu nič dokúpiť 😒
Ďakujem veľmi pekne.

drobec33
8. jún 2013

Včera som robila svoju prvú tortičku s modelovanou postavičkou. Bolo to na detskú oslavu pre našu malú kamarátku. Prvá moja torta pre "cudzieho". Na fotke sú fúzy ešte dlhé, pred odchodom dostali letný strih 😀 Vyzeralo to pred skrátením fakt desivo 😒
Korpus je bezlepkový mrkváčik a gaštanová plnka.

ajka82
8. jún 2013

Moja nocna sichta a doslova, lebo mladsia mi zaspala az 0:18 🙄
ta akoze vcielka na torte je robena podla oblubenej hracky, co mi poslali foto a este mi potom zmenili farbu na ruzovu, tak hadam to dobre dopadlo 😅

stupacik
8. jún 2013

toto je môj dnešný výtvor

ajka82
8. jún 2013

@pristela 😒 no dufam, ze vydrzi... ja ked som robila dnes uz som ahi smart nemusela nahrievat a nie ze po kuskoch som musela krajat, uz isli uvalit velke hrudy a ked som lepila kvetinky, ani vodu som nepouzila, co bili take vlhke torticky 🙄 😖

ajka82
8. jún 2013

@mia114 ja sugarveil kupujem osobne na dlhych dieloch 😉

sticker
8. jún 2013

Juj, teda sa zapotím, kým vás dočítam 🙂 Pridávam moju "nepoťahovanú" tortu. Mramorák, pribináčkový krém, jahody....

lucula73
8. jún 2013

pekný víkendík dievčatá 🙂
som to dobojovala,síce také rýchlovky,ale spať som šla o tretej a o pol 6 bol budík...........muž mi ráno vynadal,že tri torty,či som neni normálna,ale asi má pravdu 😠 😝 🙂 🙂

tá hnedá je potiahnutá pasta dama chocolate...........je super tá hmota,trošku tuhšia,ale po nahriatí v pohode a aj chuťovo je celkom fajn 😉

ajka82
8. jún 2013

@lucula73 takyto komentar som mala aj ja doma dnes doma 😅 o pol 5 isla spat a o 7 vstavala 🤐

lucula73
8. jún 2013

@ajka82 no pekne,len ja som šla spať po polnoci tretí deň a bola som v práci ešte aj...... 🙂

pristela
8. jún 2013

@ajka82 inak mne sa to lepenie kvetiniek na mokry potah paci 😀 len nemozem ziaden iny kvet ako ruzu ☹ co by ma netrapilo ale mam tam jedlu oplatku a ona sa mi normalne zvlnila , odula atd ☹ vsak ani sa jej nedivím, no neviem ci sa im aj cela nezroluje pokial to na obed v naj dusnu dopravia na oslavu ☹

ajka82
8. jún 2013

@lucula73 no ja pravidelne zaspavam po 1 v noci, lebo chcem mat svoj klud aj pre seba 🤐 a sem tam raz za 2-3 tyzdne ma odvali uz s babami, ked musim pri nich lezat v posteli kym zaspia 😅

adrika202
8. jún 2013

@ajka82 ja som predvcerom odspala s detmi pri uspávaní,o polnoci ma prebralo ,tak som sa musela vytrepat s postele a plnit tortu 🙂 tiež nechodim spavat skor ako pred polnocou 🙂

lucula73
8. jún 2013

@ajka82 no to si dobrá,ak ťa odvalí iba raz za tri týždne 😀 ,ja kým som bola doma,tak som spala skoro zakaždým s malým.........ak som teda dlho nocovala... 😉

ollako
8. jún 2013

Ahojte , idem robit husenicu odpiekla som si v tych ikeackych miskach korpus, lenze je to nizke, jedno vajce jedna miska, vobec sa mi to nezodvihlo...slak ma ide trafit, tak som dopiekla, obyc piskotu universal urobila som z troch vajcec, dufala, som ze to bude mat vyskuu aspon dva cm, dala som to do stvorcovej formy s tym, ze si vykrohim koliecka, recept som si nasla v tej teme s receeptami..., lenze to sa mi tie vobec nezdvihlo a je to tak nizucke, ze to mozze rovno slahnu do kosa...nervy mam v tahu, tak som sa tesila , ze spravim husenicku...a teraz mam chut sa akurat tak nato vys..t 😠 ...musim odpiect teda znova nejaky korpus,ale nervy mam v kybli

lucula73
8. jún 2013

@ollako 😕 😕 .ja robievam mramorák zo 4 vajec a vyjdú mi 4 kopčeky..............dala si prášok do pečiva?lebo minule mi ešte aj ostalo trochu,sa mi nezmestilo do misky 😒

ajka82
8. jún 2013

@ollako 😕 tiez som na tom podobne ako lucula73, mne zo 4 dokonca vzdy zostane, tak som zacala robit z 3 vajec mramorak do nich na 4 kopce, len mna este napadlo ze nemam z ikei ale inde som kupovala priemer 10cm

dadulka271
8. jún 2013

@ollako ja som robila pred tyzdnom husenicu v miskach z ikei a tiež som robila zo 4 vajec a v pohode mi to vyslo 😉

elamaslakova
8. jún 2013

A ešte jedna dnešná na obzeračky

ollako
8. jún 2013

no robila som kakaovy oleovy korpus, mam ho overeny, vzdy sa mi krasne zdvihol, aj bez prdopecu..a teraz nie 😒 ....tak ked som dopekala ten universal piskotovy, tam so dala a hovby vobec sa mi to nezdvihlo, no nic, idem sa ukludnit, spravim detom hranolky a idem do toho znova, ale zistila som , ze uz nemam kakao...a inak mramorak sa mi tiez malokedy zdvihne 😒 ja neviem asi som nejaka zakliata, ja mam furt s tymito korpusmi problem..ten kakovy olejovy sa mi zatial vzdy vydaril, je to taka moja istota a dnes prd...no vsak ,ked som uz prve vajce rozbijala, tak sa mi nakrivo a ledva som to rozdelila, tak to hned na zaciatku islo naprd 😝

ollako
8. jún 2013

@dadulka271 aky korpus si robila? tiez mramorak?