Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. jún 2013

@muffinka8 víš co, vzal si nejhorší triko a nechtěl se převléct a co odmaturoval tak se snad neholil. 😒 Zítra jdeme na předávání maturitních vysvědčení, tak to ho snad přinutí a oholí se. 😒 😉 😀

luciahromadkova
18. jún 2013

@muffinka8 ja som robila teraz cez vikend jogurtovu straciatela- dala som 2 slahacky, velky 500g jogurt biely holandia, 1 vanilka cukor a 1 PL praskoveho cukru a creme ole vanilka 1,5 bal. chut super a do hotoveho som zamiesala nastruhanu coko z lidla 52% a 1 coko ladove gastany- plnka bola vyborna

horalocka
18. jún 2013

@lamps a davas pod nu aj papier na pecenie?

muffinka8
18. jún 2013

@lamps so želatínou som ešte nikdy nerobila a mám z toho ešte väčší strach ako z toho stužovača 😀

lamps
18. jún 2013

@horalocka áno, dávam papier na pečenie ale len na spodok, nie na boky plechu

@muffinka8 ja som už s ňou robila a dávala som ju aj do plnky na zákusok, urobíš si ju podľa návodu a po vychaladnutí vmiešaš do plnky, bolo to super a krásne držala

muffinka8
18. jún 2013

@luciahromadkova 🙂 tak som to aj ja myslela, a chutilo to stále jogurtovo? či to nebolo veľmi vanilkové.

@jakelina tričko má super 😉 vieš čo, môj muž si minule zobral tričko, ale že aké: mal ho zamastené od masla, a ja som ho omylom hodila do práčky a nevyčistila škvrny, tak boli aj po opratí. No ale dala som ho do skrine na spodok kôpky, že reku kým sa k nemu dostane tak mu poviem, že nie je dobre oprané, že nech si ho dá len tak na doma, šak ešte zašpiní 😀 ale nestihla som. Potom kukám do skrine, že kde je to tričko a on mi píše z roboty, že ho má na sebe 😀 😀 od hora dole fľaky a on to nevidel. Tak som mu vravela, nech si ho ešte niečím zašpiní, aby aj tie staré škvrny boli akože aktuálne 😀 😅

horalocka
18. jún 2013

@lamps dakujem moc 🙂

lamps
18. jún 2013

dievčence moje sladké 😅 😅 😅 akú tortu ja mám robiť na sobotu - tortu s trúbkou 😀 😀 😀 😀 netuším, ako trúbku vymodelujem v tomto teple, pomooooc

aduskatt
18. jún 2013

@lamps pekne🙂 ja zirafkovu...v tom teple sa bojim dlheho krku...

lamps
18. jún 2013

@aduskatt ja mám tento týždeň tri torty 😝 😝 😝 - s traktorom, s macom (uvidím, či bude sedieť) a túto s trúbkou 😝 😝 😝

aduskatt
18. jún 2013

@lamps ja som tie dvojicky chcela povodne nechat sediet, ale nedalo sa, museli lezat.........tak Ti drzim palce🙂

lussy23
18. jún 2013

@katarina51 úekné písmo. to je z formy alebo vlastnoručne ušúlané?
@muffinka8 krásna @jakelina krásna
@mamina1978 krásna
@levandulka3 krásnučké

pralinka25
18. jún 2013

@aduskatt jeeeeezis to musel byt sok. 😲

lussy23
18. jún 2013

@luciahromadkova krásne
@zklimekova krásnučká je
@broucek2 krásne tortičky @nicolka21 krásnučké

lussy23
18. jún 2013

@sarah00 krásna

aduskatt
18. jún 2013

@pralinka25 no to bol, aj Pato sa zlakol, chrbat trochu boli, je tam odrenina a modrina ale myslim, ze inak som v pohode 🙂

jankaferancova
18. jún 2013

ahojte šikuľky moje,pridávam svoje amatérske prácičky 🙂

lamps
18. jún 2013

dievčence, keď objdenávate jedlé obrázky tak odkiaľ? niekde som čítala, že už tlačia obrázky aj na hmotu, viete o tom niečo? Mám robiť takúto trubku a som sa práve rozhodla, že to nehrozí, torta má mať 3 - 3,5 kg a ja sa nebudem s tou trubkou mordovať

aduskatt
18. jún 2013

@lamps myslim, ze www.natortu.sk tlacia aj na fondan

wera.g
18. jún 2013

@lamps @aduskatt baby, a z čoho modelujete? to fakt nedržia tie postavičky v takomto teple? nerobte mi stresyyy, ja chcem vejár spraviť a ešte aj my little pony koňoooov veľa, to musí stááááť 😕 😕 😅

aduskatt
18. jún 2013

@wera.g ja z Flowerky, ale ta postavicka bola velka, krpate asi v pohode, ale ja som mala v 33 stupnoch 15 cm postavicku

jakelina
18. jún 2013

@wera.g já teď ze SMF flower 😒 a drží to, ale v lednici se to šíleně rosí, musím mít pořád puštěný ventilátor, aby to uschlo, když zdobím a vyndávám ven, tak za chvilku je to jak polité vodou. 😒

wera.g
18. jún 2013

nieeeeeee babyyy nieeeee, ja mám tortu na zajtra, akurát som ju šupla vychladiť sa, doma máme 26 stupňov, ja nechcem lepkavú tortuuuu ☹((( ja chcem septembeeeeer

lamps
18. jún 2013

@wera.g ja ešte nemodelujem 😀 😀 😀 len sa chystám 😀 😀 😀 😀 ale asi by som mala. Ten môj maco má mať aspoň 15 cm 😨 😨 😨 😨 či sa mu bude chcieť sedieť to ešte neviem 😝 😝 😝 teraz hľadám, kde dám vytlačiť takúto trúbku 😀 😀 😀 😀 aby som ju nemusela modelovať. Len asi dám vytlačiť čierno biely obrázok, aby torta nepôsobila gýčovo

jakelina
18. jún 2013

@lamps já jsem taková trubka, nechceš mě na dort??? 😀 😀 😀

lamps
18. jún 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 Majka, to by som si na tú tortu mohla sadnúť aj ja 😀 😀 😀 😀 mňa z tých ľudí rachne, normálne sa asi dávam na hudobné nástroje 😀 😀 😀 minulý týždeň klavír a tento trúbka 😝

wera.g
18. jún 2013

😀 😀 keď tu zbierate trubky, tiež sa hlásim baby, len poriadne tú tortu vystuž, aby tú váhu vydržala 😀 😀 fíííha 15cm, no pekne... a zákerná otázka - ak nebude držať čo potom? pýtam sa čo mám robiť keď by sa mi nedarilo 😀 @lamps

wera.g
18. jún 2013

babyyyy prosííím prosíííím o pomooooc, nejakú bielu tortu s jednoduchými farebnýými kvetmi nemáááte uloženú? torta na zajtra a ja netuším čo s ňou ☹(((((

lamps
18. jún 2013

@wera.g 😀 😀 😀 no asi sa nebudeme smiať 😀 😀 😀 😀 minulý rok som robila bicykel, veď vieš a nechcel stáť tak musel ležať, čo urobím s macom .... netuším

wera.g
18. jún 2013

nooooo to teda veru nie 😀 brďo, taak mňa picne, kone budú ležať tiež, čo už s nimi potvorami 😀 😀 už sa nad nimi rozčulujem a to som ešte ani nezačala 😀 😀 hmmm prípadne ho spravíš pupkom dole, rozplešteného na torte, že spadol z oblakov 😀 😀 @lamps