Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
20. jún 2013

@pipka stastnu cestu a prijemnu dovolenku

pipka
20. jún 2013

@ajka82 dakujeme 😉

mysiatkoo
20. jún 2013

baby karamelove salko treba tiez varit ci nie? vdaka...

florentina
20. jún 2013

@mysiatkoo ne, to se nevaří....

simasa
21. jún 2013

@florentina nádhera 😵

dajna11
21. jún 2013

@wera.g dakujem,ja potrebujem len nejaký vzor lebo to idemmalovať šálku s tanierikom ktoré su vytvrdnuté a ide to na vrch torty. takže to niečo len maličké

mizulienka
21. jún 2013

ahojte dievcata, poradite mi prosim? co roibte do skolky, ked maju nejaku skolkarsku akciu, dnes mame gulas z prilezitosti dna otcov, je to vonku, tortiu nechcem robit, lebo sa bojim, aby sa to nejak nepokazilo, co okrem muffinov?

dajna11
21. jún 2013

@pristela zle som sa asi vyjadrila 😀 😀 na vrch torty ide vymodelovaná šálka s podšálkou a to chcem namalovať.nejako,nejaký vzor ked mna okrem cibuláku nič nenapadá,alebo jedine to nejakopráškovými pomalovať na jemno?neviem 😀

katkak23
21. jún 2013

No tak dokonane ale bola to sranda v tomto pocasi 😀

elamaslakova
21. jún 2013

pridávam moju jedinú tento týždeň a som rada že som nemala viac

florentina
21. jún 2013

@simasa děkuji 😉

jenie123
21. jún 2013

Kocky prosím Vás, ktoré ste robili už tu krajku kvietkovu, koľko si mam namiešať prasku na ten jeden pas?

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 ja som na jemno prachom malovala na tanierik, salku som tusim ani nemalovala, idem to pozriet🙂.......

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 veru tak, iba tanierik som prachovymi trosku
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/aduskatt/alb...

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt dakujem,ona mi poslala obrázok asi ako by tá torta mala byť a tam je tá šálka pomalovaná celá,ach jaj no opakovať nebudem takže chcem nejaká kvietky na to dať alebo čo🙂

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 no, v tomto telpe celu salku pomalovat, veru Ti to nezavidim☹ ale tesim sa na fotecku🙂

florentina
21. jún 2013

Holčičky, viděl jste někdo pěkný dort s tématem geocaching? Jako google našel nějaké inspirace, ale nic z toho mě nějak neohromilo...případně děkuji.

pristela
21. jún 2013

@dajna11 😀 no nevadi ze len salku ktora je uz vymodelovana a polozi sa na tortu, ked ju das do chladnicky spolu s tortou tak isto bude tiecť ako divá, jedine , ze daj im ju potom zvlast nech si ju daju na tortu až na mieste , nie do chladnicky, drzim moooc palcoky a tesiiiim na fotoskuuuuu 😵 😵 😵

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt
@pristela jaj kočky ma plašíte sakriš 😀 😀 😀 😀 sa nahnevám tam otalčím čokotransfer🙂....ale nie,ja som ju nechcela dávať do chladničky,presne som myslela že ju dám spolu s tortou ked si pre nu prídu,je to pre kamošku takže pohoda. len či to vobec uschne v tomto teple. a inak ja robím teraz na terase,tralala...mám krásnych 24 a vietor v pätách 😀 😀 😀

erika_rika
21. jún 2013

Ahojte potrebujem poradit: Ked chcem mat rozne odtiene napr. zelenej farby, tak sa to robi podla monozstva pridanej farby? alebo si musim objednat farby roznych odtienov...dakujem

mamcas
21. jún 2013

@pristela no to je asi pravda, ale myslela som skor na platenne, latkove rukavice, ale to by bolo asi to iste. Len teda ako robite to, ze ich ucapkane nemate? vobec sa ich nechytate a ked potahujete pouzivate len zehlicku? Fakt sorry za taketo otazky, ale chcela by som vychytat muchy ako sa hovori a bez poradenia to nejde 😝 kujeeeem

daniela09
21. jún 2013

@anibas ano taký ľadový, na schladenie do toho tepla. Dufam že sa neroztopil

daniela09
21. jún 2013

@dajna11 zapni si do kuchyne ventilátor, trošku to ofukne, netopí sa tak

daniela09
21. jún 2013

baby, sú dosť pevné tie zlaté kartonové podložky, akú váhu unesú?

florentina
21. jún 2013

@erika_rika jestli myslíš při barvení hmoty, tak přidáváním gelové barvy může mít různé odstíhny od světlejší po tmavší, jak píšeš. Ale vždy se držíš v dané škále té barvy. Některé odstíny vznikají i tak, že si sama namícháš různé gelovky.

@mamcas a od čeho máš ty fleky na té potahovce potom, jako jen matné, nebo od cukru aj? Já přenáším hmotu na dort na válečku, uhlazuji žehličkou, ale na hmotu i tak docela dost šahám...když vyrovnávám záhyby při potahování, uhlazuji atd... a žádné fleky na potahu od prstů nemám....

jakelina
21. jún 2013

@mamcas dělám bez rukavic a otisky nemám, čím potahuješ???

halienka
21. jún 2013

@erika_rika dá sa tak aj tak, môžeš skúsiť zmiešavať napr. zelenú s troškou žltej, výnde hráškovo zelená, s troškou modrej pôjde do tyrkysova, s troškou hnedej do kaki atď. Takisto keď dáš máličko zelenej bude bledozelená, keď dáš dosť tak by mala byť taká ako na fľaštičke, ale tmavozelenú nedosiahneš tým že tam dáš toho veľa, hranica tej tmavosti je vlastne udaná farba na fľaštičke, teda aspoň ja mám takú skúsenosť. Ak chceš tmavšiu už musíš primiešať nejakú inú alebo kúpiť originál tmavozelenú. Samozrejme to miešanie nesie v sebe aj riziko, že nevýnde tá farba ako by si chcela, dobré je si to na kúštičku hmoty skúsiť 🙂

halienka
21. jún 2013

Babky myslíte, že ani tieňovanie práškovou teraz nie je dobrý nápad? Že by aj to mohlo teraz v tom teple urobiť nejakú galibu?

erika_rika
21. jún 2013

@halienka
@florentina dakujem vam

mamcas
21. jún 2013

@jakelina smartflex velvet mandla