Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
24. jún 2013

@lokalistin ale vieš že oni zaplatia aj za takéto obyčajne vyzerajúce torty veľa peňazí .... nedávno brala odo mňa tortu kámoška, ktorá už dlhé roky žije v Nemecku a povedala mi, že mali len klasika okrúhlu dobošovú tortu, na vrchu oliata čokoládou a že za ňu dali 60€ .... žiadne náročné zdobenie, ale že to bola ručne robená, nie z nejakej veľkovýrobne, tak že preto taká cena ...

maca77
24. jún 2013

@lenuliatko ja poťahujem prevažne s MMF ..... ak potrebujem sýtejšie farby tak používam PDT špeciál, z nej robím aj väčšinu ozdôb, aj niektoré postavičky .... ale veľakrát si urobím základ na postavičku alebo väčšiu ozdobu z mmf a dozdobujem PDT špeciál .... kvety zo Smartflexu floral (to najmenšie 700g balenie mi vydrží na dlho) 😉
... a ešte na mmf používam len považský práškový cukor v tmavomodrom obale... v núdzi som použila aj iný, ale bol nanič 😝

dm1
24. jún 2013

@lenuliatko podla mna nedostatocne premiesena hmota natriet cerou ruky a miesit dalej a dalej aby sa to krasne spojilo a bolo hladke ak treba tak podsypat trosku solamylom

janula.h
24. jún 2013

konečne som sa dostala k pridanie fotiek 🙂 boli sme cez víkend kusčičko oddýchnuť 🙂 jednu nepridávam noťas ste už videli niekoľkokrát 😀

florentina
24. jún 2013

@mariann2 juj děvce, mě se ale bude po tvých tortách stýskat...doufám, že tu na nás úplně nezanevřeš 😉

viera6
24. jún 2013

baby asi ma .......trošku mimo témy..aha čo som našla dnes na mojom ani nie 8mesačnom mixére..myslite ,že to zreklamuju?šnúra sa mi lame..

elienka
24. jún 2013

@viera6 ja mám doma presne ten istý a tá šnúra je rovnako vylámaná- ja som to reklamciou neriešila, manžel mi to omotal izolačnou páskou a je. nechcelo sa mi s tým otravovať. ale myslím, že by to mohli vyreklamovať

ludkas31
24. jún 2013

dobre ranko, zienky neviete kde by som zohnala take to radielko na krajanie pasikov - myslim naraz viacej pasikov - aby som ich mala rovnako siroke... vdaka

viera6
24. jún 2013

@elienka ved aj ja som to už obmotala izolačkou.. lebo teraz ho nemôžem dat reklamovať potrebujem ho...len ma zaujíma,či to vôbec takéto niečo vyreklamuju..

florentina
24. jún 2013

@luciahromadkova hm a já myslela, že Tylo je CMC...?

elienka
24. jún 2013

@viera6 akože ja ho mám takto obmotaný už 4 roky. neviem kedy budeš mať 30 dní takých, že ho nepotrebuješ. a ak to nevyreklamujú, tak aj tak tam bude tých 30 dní a nakoniec nič. tak preto som sa s tým nechcela zaoberať

mamina1978
24. jún 2013

@lokalistin Jeeej dakujem za info 😵 😵 😵 Si zlataaaa 😵 😵 😵 a nevies aka znacka je v Aldi, lebo ja som najpokojnejsia s flintstones marshmallow Barbecue ,tie su bomboveeee 😵 😵 😵 z Edeka sice 1,49 € 300g balik , ale perfektne MMF mam z nich 😵 😵 😵 ........ alebo tie v akcii za 0,99 € co ma Netto taky zlty obal, neviem ako sa volaju ........ No a z Penny ,co ma na obale taky oranzovy ohnik, tak z nich je mmf tak tvrde , ze ich pouzivam , len na modelovanie, potahovat eeeee. 😝 😝 Tak idem teda vyskusat tie z Aldi som este nemala 😕 😕, mozno budu dobre 😵 😵 😵 😵 No fakt doteraz najkrajsiu hmotu som mala z tych flintstones marshmallow Barbecue z Edeka a tie cca raz za 3 mes. tiez v Akcii za 0,99 € ale ja ich beriem aj bez akcie bo su fantasticke 😵 😵 😵 😵

mamina1978
24. jún 2013

@ajka82 Ten smajlik je chutnuckyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Perfektne si to vyriesila. Maju to , co chceli 😉 a okrem toho aj ked je to take jednoduche , je to fakt paradne. urcite sa potesia . Ulozim si ak ti to nevadi , ked budem potrebovat nieco rychle a neutralne 😵 😵

eliska22
24. jún 2013

@lenuliatko smartflex určite 🙂

wera.g
24. jún 2013

babuleeeee, prosím prosím... akú tortu spraviť od učiteľky pre jej 8ročných žiakov na rozlúčku, lebo odchádzaa na MD? Môže byť aj 2p, ale mám to na zajtra a ja netušííííím vôbec že akú mám spraviť ☹(((

florentina
24. jún 2013

@wera.g no určitě nějakou veselou a barevnou a to tobě půjde bez problémů...tvoje dortíky jsou vždy krásně barevné. Myslím, že děti mají rády, když se jich to týká nějak osobně, tak já bych zvolila nějaký patrový dortík a na něj buď jména a nebo pro úsporu místa iniciály každého dítěte, barevným písmem a k tomu na doplnění nějaké motýlky pro holčičky a třeba bonbony pro kluky...jakože k každému iniciálu jednu malou marcipánovou ozdůbku a to jen tak rozházet po nějaké jednobarevné potahovce,...jakože každý si může vzít tu jednu malou ozdůbku od paní učitelky pro sebe a dort snědí společně....

blcha
24. jún 2013

@wera.g mna sa strasne pacia take tie s ceruzkami farebnymi a farbami neake take pisacie potreby a tak podla mna to by sa aj hodilo 😉

lamps
24. jún 2013

@wera.g a čo niečo z týchto ...

florentina
24. jún 2013

@lamps krásné inspirace

mamina1978
24. jún 2013

@jenie123 mas krasne torticky, a gratulujem tvojej dcerke k 3. rocikom 🙂 a aj k rocnemu vyrociu pecenia a k 140 krasnym tortickam 😵 😵 😵 😵 😵
Ale neber to prosim v zlom, 😔 no nemyslis si, ze to je prilis vela torticiek na jeden vikend 😕 😕 😕 Ako v 25. tyzdni by si sa mala trosku uz setrit 😔 Vela dievcat oddtialto ma tiez tolko tyzdennych torticiek ako ty a su aj bez tehotenstva total v koncoch..... 😝 😝 😝 ja nezvladnem viac ako 2 torty naraz 😅 😅 😅 fakt ta obdivujem a nemyslim to v zlom no mala by si trosku zmiernit tempo a mysliet na babätko, 😵 😵 😵 😵 😵 Setri sa trosicku, tortuj pre zabavku 1 - 2 torty 😉 a nie ako na maraton 😅 , aspon teraz v tehu nie tolkooooo 😔 prosim , neber to v zlom, nechcela by som ta urazit .......... Len mi to neda nereagovat na to 😉 A uz, vies, co to bude 😕 chlapcek, dievcatko ??? 😵 😵 😵 😵 tvoja dcerka ma krasne meno Stella .... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak sa drzkaj 😉 🙂

ajka82
24. jún 2013

@mamina1978 dakujem 😵 kludne si uloz, ja len rada som, ed si niekto ulozi aj moje nieco 😉 ....uz som tu videla aj niekedy v tapetkach na inspiraciu aj moju tortu, tak ma to potesiloooo 😵

wera.g
24. jún 2013

tysi poklad, ďakujem moc 😉 hmmm, znie to super, skúsim jej zavolať čo ona na to 😉 @florentina
@blcha aj mne sa tieto páčia, ale také nechcela, že niečo iné... 🙂
@lamps oooooooooooooooo tak tie sú dokonaléééé, hneď všetky ukladám 😀 ďakujeeeeeeeeem moooooc 😵 😵 😵 sovičky sú tiež svelý nápad 😉

a vidíte baby čo tak takú tortu čo vyzerá ako torta? to by mohlo byť také neutrálne aj pre chlapcov aj dievčatá, hmmmm?

halienka
24. jún 2013

@wera.g no kým ja dačo vyšmátram už ti tu babky podobné hodili, presne ma napadli také tie veselé, bláznivé z lízatkami a somarinkami, niečo na tento štýl, vo vrchnom poschodí môže byť vyhĺbená jamka a v nej cukríky nasypané, lízatká môžu byť aj kúpené alebo z hmoty, už ako stíhaš a na každom meno alebo tak 🙂 som takéto približne našla...

zuzzuli
24. jún 2013

@elienka
@mamcas
dakujem krasne za pomoc 🙂 tak idem kupit hotovu hmotu a gelovky 😉 snad z toho nieco vytvorim

wera.g
24. jún 2013

jeeeeeeej tie sú úúžasné, ďakujem moooc 😉 @halienka

lokalistin
24. jún 2013

@mamina1978 u nas ich nemaju maju iba take montains alebo take nieco a stoja 2,49€ ja som robila teraz vela s tymi z penny a dobre bolo,ale iba s cerstvym co zostalo sa nenormalne trusilo.v aldi maju taketo http://www.google.de/imgres?um=1&client=firefox...

casperko07
24. jún 2013

ahojte chcem sa opytat budem robit tortu svadobnu stvorcovu 3-poschodovu a okruhlu 4-poschodovu a cchela somvediet ci mi na ne bude stacit 6 kg modelovacej hmoty?este som take velke nerobila tak neviem...poradte mi dakujem...a este sa chcem opytat mam formu na tortu obdlznik 30cm z kolkych vajicok treba spravit korpus?

mamina1978
24. jún 2013

@lokalistin Tie z Aldi som este nemala, vyskusam 😉 🙂 Ale fakt, ak sa ti podaria tieto zohnat..... su najlepsie, vyskusaj ich , super sa z nich modeluje aj potahuje 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Zatial moj favorit 😉 🙂

benjik
24. jún 2013

Ahoj, @eliska22 krásný dort - jen tam nevidm Anglii a Nový Zeland

jakelina
24. jún 2013

Holky nemáte některá takovýto obrázek???? Potřebovala bych tu postavičku vidět z víc úhlů a nic nemůžu najít. 😝