Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

salonka1981
7. júl 2013

A ešte včerajšia 🙂 Moj manžel povedal že je ako od začiatočníka a to som ja taká spokojná s touto tortou 😉

rapunzel1
7. júl 2013

Baby pomooooc, viem, že túto tortu robil niekto odtiaľto, prosím kto? A ako je robený ten vrchnák... moja torta má mať veľkosť 40x40 a celá punčová a má byť navlas rovnaká...hm... aké farby sú tam použíté???? ďakujem

pipka
7. júl 2013

@rapunzel1 to je jasnyyyyy obrus od @simasa ak sa nemyyylim 😀 😀 😀 😉

eliska22
7. júl 2013

moje nešťastné bmw, už má aj patričný komentár na fb, že je po havárke, no tak čo už 😝 ja som ich varovala dopredu 😀 objednávateľovi sa páčilo, tak to je hlavné , dávam sem len jednu foto, lebo je to otrasné monštrum skoro sedem kilové 😅 jediné čo sa mi podarilo bola tá podložka, že je to auto ako keby na kolesách 😀 😀 😀

levandulka3
7. júl 2013

babenky prosím akou vykrajovačkou robíte pivonku 😝 😝 a kde ju dostanem kúpiť? Ďakujem 😉

timuss
7. júl 2013

@orygynal prekrásna torta 🙂

tinamk
7. júl 2013

@mamina1978 @jakelina jaaaj dakujem dievcata to som mala zadanie, ze ujec ma rad tv a sex.. 🙂)) tak som dumala az vydumala totok🙂) a vecer mi volali uz v bujarej nalade, ze mala velky uspech...tak som sa vytesovala🙂)))

lussy23
7. júl 2013

@ady033 krásne tortičky
@tinamk krásne tortičky
@monikad1 krásne tortičky
@ady033 nádherná

macamac
7. júl 2013

@salonka1981 manžel zrejme ešte nerobil tortu, že? 😀 😀 😉

lussy23
7. júl 2013

@eliska22 krasne auto
@salonka1981 krásna tortička

lussy23
7. júl 2013

@mysiatkoo nádherné
@florentina nádherná rybka
@sanym krásna tortička a mužík je šikovný, krásne postavičky urobil
@mamina1978 krásne

lussy23
7. júl 2013

@vlada111 nádherné
@halienka krásne tortičky
@mimusa94 je krásna... a tiež zložitý tvar na prvýkrát... veľmi sa vám podarila 🙂
@akzuzs krásne tortičky

lussy23
7. júl 2013
levandulka3
7. júl 2013

@jakelina to si jej povedala málo ja beriem euro a vraj aj to je málo ☹

lussy23
7. júl 2013

ja teraz robím košík.... to je niečo hrozné to vypletať... som zvedavá, dokedy pritom budem....

levandulka3
7. júl 2013

@maya30 tie svadobné sú prekrásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a ako si robila tú nevestu?

levandulka3
7. júl 2013

@ajka82 bohovský 😵 😵 😵 😵 ako z amerických tort

ajka82
7. júl 2013

@levandulka3 dakujem 😀 ale az na to ze tam nemam vopchatu burizonku a nemam 5cm korpusu a 0,4cm kremu 😅 😝
a pridal mi 30 sedivych vlasov 😅

mamina1978
7. júl 2013

@jakelina No macher nie som 😀 , Bola to len tretia cokoladova, ma este kopec chyb, ale ucim sa 🙂 A teda u nas je tiez teplo, a bola som potom tiez s detmi v bazene........ 😵 😵 😵

mamina1978
7. júl 2013

@vlada111 dokonaleeeeee obe 😵 😵 😵 akoby z flickru 😵 😵 😵 nadherne skvosty 😵 😵 😵

mamina1978
7. júl 2013

@halienka dakujem, no ma este chybicky krasy 😀 😀 😀 😀 hore sa mi to vzdy trosku tak zvlni, preto neviem , ci to len pri takychto väcsich priemerov , alebo ja sa musim este posnazit to nejako upravit pred zatuhnutim..... 😕

luciahromadkova
7. júl 2013

@mysiatkoo nadherne 😵 😵 😵

luciahromadkova
7. júl 2013

@levandulka3 ja robim pivoniu s tymto https://www.modrykonik.sk/shopy/latky-nastroje-..., kupila som to u cinana.

rapunzel1
7. júl 2013

Tento víkend dobojovaný... šašková bola objednaná o 13tej vo štvrtok hodne a o 18tej mi už manželov kamarát podupkával za zadkom, pri lepení posledných hviezdičiek, takže super rýchlovka,preto aj to fotenie na linke, stihla som až dve fotky a už frčal preč :D.... taktiež o 13tej objednaných 20 sŕdc ako znaku obce,/17 cm / som im urobila 22 pre istotu, týmto ďakujem mooooc Danke- Dm1, že na mňa myslela a poslala mi recept a v sobotu ráno odovzdané.. a nakoniec tortička ako dar pre kamošku, ktorý sme niesli na oslavu... ufff sranda dve torty a 22 perníkov za 33 hodín

vlada111
7. júl 2013

@mamina1978 ale neblázni. Daj mi zadanie čokoládová torta 😀 😀 😀

ajka82
8. júl 2013

a este jedna doboska 5,2kg...myslim, ze tu bola podobna foto co mi pani poslala, tak sa ospravedlnujem a prosili si rovnaku, alebo vazne len minimum zmeny, kedze nie kazdy ma rovnake silikonky 😉 😝

halienka
8. júl 2013

@mamina1978 tak vieš ako to je, na vlastnej torte nájdeme chybičky vždy, ale neboj, tí ostatní ich nevidia 😉 🙂 Ma napadlo, či to zvlnenie nemôže byť niečím takým, že či nemáš ten plát čokolády príliš tenký. Alebo či ju nedávaš príliš skoro keď ešte nie je tak nejak dostatočne vytuhnutá... Ja som teda tieto mantinely čokoládové robila len 2x tak si myslím, že to bolo zatiaľ len šťastie začiatočníka, že sa mi to dáko nepolámalo, nepovlnilo alebo tak 😀 Túto druhú som normálne zázrakom asi vystihla správny moment, bo som len tak tak stíhala dorobiť krém a naplniť a už som sa bála, že bude stuhnutá čokoláda až príliš, ale nakoniec to vyšlo, ale bála som sa riadne 😝 😀 takže to považujem skôr za šťastie že to tak vyšlo ako za dáke moje umenie 😅 😀

levandulka3
8. júl 2013

@luciahromadkova super dakujem skočím pozrieť či majú

levandulka3
8. júl 2013

@ajka82 haha 😀 😀 😀 😀 😀 to je jasné tak som to nemyslela, ešte si zabudla na polystyrén syporex a konštrukciu z trubiek 😀 😀 😀 😀

ajka82
8. júl 2013

@levandulka3 jasne 😀 pouzila som az 4 bambusove cinske palicky a jednu kartonovu podlozku...konstrukciu z trubiek a syporex nevediem doma 😝 ale polystyren uz som veru pouzila 2x jednu na mickeyho clubhouse na hlavu na domceku, lebo uz aj tak som presvihla danu vahu a jednu na rodinke uzasnych na toho superrobota...ale inak sa mi nedalo 😎