Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
25. júl 2013

@sanym ja chcem robiť torty a chcem robiť Nocahoc koráb a budem ho robiť! a psotavičky tiež. keď dokáže robiť psotavičky @mysiatko, dokžáem to aj ja!

muffinka8 . ja budem robiť Noachovú archu a hotovo! ja to zvladnem nebudem robiť nič jednoduchšie, len Noachovu archu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ve2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
25. júl 2013

@sanym ale toto je tema o pečení tort, a sem patrím. Ja len chcem dokázať, že viem peicť. a že cchem robiť archu.

muffinka8
25. júl 2013

@lussy23 rob si čo chceš ... s tebou je to už len strata času 🙄 🤐

lussy23
25. júl 2013

@muffinka8 prečo?

ve2
25. júl 2013

Pardon ....omylom som cez telefon poklikala mimo a uz mi to nejde zmazat :(

muffinka8
25. júl 2013

@pristela chcela by som ťa pýtať na to topenie cukríkov Bon pari. Potrebovala by som niečo také, ale aby to bolo v závere nie placka ale oblé. Keď dám cukríky na papier na pečenie a potom aj s tým papierom na niečo oblé aby to malo tvar aký chcem, nestečie to? Nevieš kde by som o tom niečo našla, nejaký postup, alebo obrázky nech som trochu múdrejšia 😅 alebo aspoň čo mám zadať do uja gúúgla 😀

ajka82
25. júl 2013

@lussy23 aaach jo...ja som myslela, ze ta pridem navstivit a ze ti aj co to povysvetlujem a ukazam ak budes chciet... no ale neviem ci by to malo zmysel ked to tu tak citam 😔

reruna
25. júl 2013

@mia114 nádherný dortík, u nás tahle pohádka nešla už věky, ale já si ji pamatuju z dětství, jak se ti zbojníci jmenují? ondráš a ??? a tvému malému přeju hodně zdraví! to je fakt to nejdůležitější
@vlada111 nádhera, moc se ti povedla!

adrika202
25. júl 2013

@mamina1978 dakujeeem 🙂

sanym
25. júl 2013

@lussy23 na toto sa dá povedať jediné:"Komu niet rady, tomu niet pomoci." Podľa mňa tu tieto super žienky s tebou len strácajú čas a s takýmto prístupom skutočne upečieš len Nocahoc koráb a Noachovú archu ako sama píšeš. 😀

aduskatt
25. júl 2013

@lussy23 z akeho dovodu zhadzujes @mysiatkoo?

sanym
25. júl 2013

@aduskatt ale ona zhadzuje mysiatko s jedným "o", aj keď už bola vyzvaná aby písala dvojité "o". 😀 Myslím, že ona žije vo svojom svete a vôbec nechápe o čo vám ide. Ozaj len ignorovať. 😉

mia1111
25. júl 2013

@lussy23 - kľudne peč a rob torty, zdokonaľuj sa, to Ti nikto neberie. Len sa prosím neporovnávaj s niekým, kto má zdobenie a modelovanie naozaj vycibrené, ako napr. toľko Tebou spomínaná @mysiatkoo. Porovnávaš totiž neporovnateľné. Ani len to si si neprečítala, že jej nick píšeš stále chybne! Nechcela som sa zapojiť do tejto debaty, ale toto mi už naozaj nedalo. Chcela by som mať Tvoje sebavedomie, alebo vlastne vieš čo? Radšej ani nechcela! Nerobím dokonalé torty a ani si to našťastie o sebe nemyslím....

kittynagy5
25. júl 2013

Ahoj dievčence, poradte mi prosím. Pre moju malú by som chcela upiect tortu dobu ladovú, ale neviem ako na postavičky. Kde by som mohla najst postup postavičiek?

aduskatt
25. júl 2013

@sanym ona zhadzuje mysiatkoo, len to blbo pise...

lussy23
25. júl 2013

@sanym hadma ma nechcete vyhnať aj odtialto?
@mamavera čo som urobila? Okej, tak nedokážme nič robiť, som retardovane nemehlo, gramblavá a všetko... nechápem prečo ma maju vlastne ľudia radi! Končím s touto témou, i s pečením tort!!!!!!!!!!!!!!!!!! jediná torta ktoru urobím bude tá archa, lebo to bude pre ľudí, ktorých zbožňujem, jedna torta na výročie mojej priateľky a to bude všetko! končím!

lussy23
25. júl 2013

@mia1111 ani ja si to nemyslím. ale nechápem prečo mi nadávate, ked chcem robiť Noemovu archu!

ikula2
25. júl 2013

Pozdravujem vseeetky sikulky pridavam svoje posledne

lussy23
25. júl 2013

@ajka82 malo. ved ja sa chcem ucit, ale preco m inadávate ked chcem robit tu archu?

sanym
25. júl 2013

@aduskatt ja viem, tak som to myslela 😉

mia1111
25. júl 2013

@lussy23 - nespomínam si, že by Ti tu niekto nadával. Upeč čokoľvek, naozaj, veď výber je na Tebe. Ale naozaj trošku sebakritiky nezaškodí, nemôžeš sa porovnávať s niekým, kto má zdobenie na úplne inej úrovni, ako je to Tvoje.

mia114
25. júl 2013

@reruna dakujeme, a volaju sa matko a kubko

reruna
25. júl 2013

@lussy23 ty se tu pořád ptáš na názor, jak se máš zlepšit, ale když ti to holky napíšou, tak se nafoukneš a hned končíš - a co prosím tě budeš dělat, když jsi vyučená cukrářka? raději bys měla poslouchat rady zkušených dortařek, které ač jsou amatérky, tak se vypracovaly na skutečné profesionálky a trénovat a trénovat a zdokonalovat se

reruna
25. júl 2013

@mia114 díky, tak to jsem si pamatovala úplně špatně ta jména 😅

sanym
25. júl 2013

@lussy bože, dievča, už sa preber, ja ťa predsa odnikadiaľ nevyháňam, ja sa sem chodím len inšpirovať. Ale skús si spätne prečítať čo ti kto písal a zamyslieť sa nad sebou. Predsa ti tu nikto nenadáva, ale ty si len hudieš svoje a urážaš sa ako malé decko. A zrejme ním aj stále si. 😝

jakelina
25. júl 2013

@mia114 ten dort je úžasný, krásně vypracovaný

muffinka8
25. júl 2013

@lussy23 nikto ti nenadáva, ale vyzerá to tak, že naše rady ani nečítaš 🙄 urážaš sa tu a ofukuješ ... nám je úplne jedno či budeš ďalej piecť, alebo či prestaneš ... toto je jediná normálna téma tu na MK ... tak ju prosím ťa nekaz. Mnohé z nás ti tu radili ... a už naozaj je škoda ti odpisovať ... Rob si čo chceš ... keď nevieš normálne debatovať, prijať radu aj kritiku, tak sa choď hádať, utešovať a ľutovať inam 😠

mia1111
25. júl 2013

@lussy23 - nikdy, naozaj nikdy sme sa tu nehádali a budem rada, ak si túto tradíciu táto úžasná téma zachová. Tie výkričníky nie sú preto na mieste, ako hovorím, peč si čo len chceš, ale nevnášaj tu zlú náladu. Rady, ktoré Ti tu baby vždy ochotne dávali, si si aj tak nevzala k srdcu, tak načo toto všetko?

mia114
25. júl 2013

Dakujem babulky, som sa sem bala aj dat fotku ked som tu tak dlho nebola. Ale som rada ze stale mozem prispievat aj oed nechodim casto. V lete mame vela prace aj v rpbote tak som stale tam. Ale obdivujem vas ze peciettev tomto teple, mne dnes staacilo, a to ma cakaju dve v sobotu a nedelu ked ma byt najteplejsie.