Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. júl 2013

@jakelina majka mooc dakujeme 😵

anibas
26. júl 2013

@jakelina @pipka @lamps Dievčatá torty všetky nááááááááááááááádherné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lamps
26. júl 2013

@pipka Hanke všetko najlepšie 😵 😵 😵 😵

anibas
26. júl 2013

Práve pečie korpus pre susedovie deti - dvojoslava - kombinácia gormiti a mačky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 netuším čo vznikne, ani sa mi nechce 😝

jakelina
26. júl 2013

@anibas gormiti hladící si kočky??? 😲 😲 😀 😀 😀

jakelina
26. júl 2013

@anibas děkuji moc

ajka82
26. júl 2013

baby, ja viem ze je piatok vecer, peciete...ale ak by sa niektorej z vas chcelo hodit tapetku na svadobne muffinky, tak by som bola velmi rada 😵 hned po dovolenke mam robit jednu torticku s muffinami, torticku viem aku, ale muffinky sa dohodli az teraz, ze by boli fajn, ci by som urobila- a naj farby bielo-cervene, keby aj nie tak neni problem farby pomenit.
dakujeeeem 🙂

ajka82
26. júl 2013

@anibas jak ja bezlepkove na dvojoslavu som robila ze gormiti a kitty...nakoniec som ale robila 2 ks 😎 no som zvedava ake by to bolo na jednej

jakelina
26. júl 2013
mamcas
26. júl 2013

Jaj asi ma porazi :( zrovna dnes ked mam robit tortu nevie moje babatko zaspat :( a tak tu lezim a cakam 😢 a vy vsetky makate a nie je co citat 😝 tak praci zdar a drzte palce nech skoro zaspi 🙂

ajka82
26. júl 2013

@mamcas drzim palce, ...toto inak poznam, je baby pravidelne zaspavali po 22 😉 mladsia ked spavala este poobede tak aj po 23 a ja az potom robila, lebo som musela byt pri nej, kym nezaspala

pipka
26. júl 2013

@anibas dakujemeeee 😵

pipka
26. júl 2013

@lamps dakujeme, pozdrav som odovzdala oslavenkyni a roztomilo sa zacervenala 😅 🙂 🙂

lamps
26. júl 2013

@pipka jááj, moja zlatá tak jej daj aj veľký boštek na líčko za mňa 😵 😵 😵 😵

pipka
26. júl 2013

@lamps odovzdane 😵 😵 😵

lamps
26. júl 2013

@pipka vidím, že si spoľahlivá 😀 😀 😀

žienky, unavená, upotená a ohučaná som ..... ani nehovorím ako veľmi a ani jedno z mojich 4 detí ešte nespí a ja tak veeeľmi potrebujem ticho a kľud. Tak by som potrebovala oddych a dovolenku a všetko z vymenovaného je v nedohľadne

pipka
26. júl 2013

@lamps naaaaaaapodobne 😀

a aj preto uz v auguste nepeciem 😉 kooooooonecne volno 😎 😎 uz to potrebujem ako sol 😉

aduskatt
26. júl 2013
lamps
26. júl 2013

@pipka to sme dopadli 😀 😀 😀 😀 mne by možno stačil aj jeden deň vypadnúť z domu a trošku sa predýchať, som stále doma s deťmi a keď niekam idem tak minimálne 2 deti idú so mnou. Pravdou je, že tortičky robím rada, neberiem si náročky veľa aby som stíhala, ale ... kľud by som brala tiež ale pokým nebudeme mať prerobený byt (a to vidím nadlho) tak asi budem musieť vydržať

mima595
26. júl 2013

no tak priebezne hlasim, ze moj "strasidelny byk" sa najprv skor podobal na traktor, potom na hlavu krokodila, teraz to nadobuda kontury diviaka..... 😎 😎

hadam do zajtra sa mi z neho pdari vykuzlit byka 😀 😀 😀

pipka
26. júl 2013

@lamps tak ale zas budes mat kraaasny novy bytik...a to sa potom bude pieeect 😉 😉 😉
a kolko izbovy to teraz mate? pomestite sa? 😵

jakelina
26. júl 2013

@lamps ani nemluv, já jsem sice měla jeden víkend volno, když jsem byla na Slovensku na tom srazu, ale jinak bych hned hlasovala za zkrácení prázdnin. Ani nemám kam děti poslat na prázdniny, máme jenom jednu babičku a ty už má sama se sebou co dělat a tak mi pořád lezou všichni na nervy doma. Někdy jsou hodní, ale pak mají den, že jsem večer ráda, že jsem se ovládla a nepřerazila je. 😒 😒

lamps
26. júl 2013

@pipka budeme mať 4-izbový 😵 😵 😵 😵 a doslova nám spadol z neba 😵 😵 😵 😵 nedarilo sa nám tento náš predať a keď sme to už nechali tak, že čo už ... ostaneme tu, tak prišlo toto. No piecť to sa mi bude, kuchyňu budem mať síce malú v podstate takú ako mám teraz, ale životného priestoru tam budeme mať dosť, normálne neviem, či sa tam aj hľadať jeden druhého nebudeme 😀 😀 😀 😀

lawli
26. júl 2013

ženušky ,má z vás nietorá túto krajku ??? http://www.google.sk/imgres?q=anglická+krajka&h... ...potrebujem vedieť priemer toho kvetu...ďakujeeeem 😵

lamps
26. júl 2013

@jakelina som na tom tak isto, deti budú celé prázdniny s nami, keďže starí rodičia .... to nebudem ani rozmazávať, tiež sa nemôžem sťažovať, že by boli zlí, ale nemám ani chvíľu pre seba ☹ ☹ ☹ ešte aj cikať keď idem počujem "mamiiiii" 😀 😀 😀 ešteže mám tortičky, to je taká moja radosť a potešenie. Cez školský rok som si hovorila, že nech sú už prázdniny lebo stále sa niekam ponáhľam a teraz zas len varím, pečiem a v kuse upratujem a aj tak je stále čo robiť, veď to poznáš

jakelina
26. júl 2013

@lawli mám trochu jiné, nemám tam uprostřed to kolečko mezi těmi pěti lístečky. A má 3 cm.

jakelina
26. júl 2013

@lamps přesně jsi to vystihla, oni mi i dost pomůžou, ale někdy mám chuť někam se zavřít a mít půl hodiny pro sebe. 😝 😝 😝

lamps
26. júl 2013

@jakelina no veď toto, mne sa baby snažia pomáhať, všetko mi trvá trikrát toľko ako keď to robím sama a ešte sa ma spýtajú, že mamina však si rada, že ti pomáhame, však? budeš to mať rýcheljšie 😀 😀 😀 😀. Ty počuj a nejdeme sa zavrieť niekam do ticha spolu? 😀 😀 😀 😀 😀 sľubujem, že budem ticho 😀 😀 😀 😀

lawli
26. júl 2013

@jakelina ďakujem...myslím ,že to bude asi ten istý priemer....ja chcem 6kvet so stredom....už ma to nebaví robiť napojovou slámkou 😝 😀 😀 🙄

timuss
26. júl 2013

ahojte...moja tretia torta pre dcéru k meninám 🙂
skúsila som si vyrezávanie a musím priznať, že ako jednoducho to vyzerá, také to je ťažké 😅 o to viac obdivujem vaše krásne diela 🙂 ale konečne sa mi podarilo spraviť celkom rovnú tortu, teda určite nie je 100%-ná, ale omnoho lepšia ako predchádzajúce, takže som rada 😀 😀 😀
čokoládový korpus, parížsky krém, banány...mňam 🙂 😀 😉