Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ollako
31. júl 2013

Baby poradte mi na drotikovanie kvietkov, ake drotiky objednat a treba aj floristicku pasku, kde a aku si mam objednat, pre zaciaatok chcem skusit ruzicky s listkami, dakujem za radu, som to pozerala maju nejake sady a rozne hrubky, tak neviem, prosim poradtte, co pouzivate??

jaja555
31. júl 2013

@mamina1978 krásnučkééé ... 🙂 😉 🙂

jakelina
31. júl 2013

@ollako na stonek růže 20 to je tlustý drátek, aby ti to tu růži udrželo a ten můžeš použít i na různé zápichy do dortu - hvězdičky, srdíčka a tak. A na listy 26 nebo 28, to jsou tenké. Pásku si vezmi zelenou, ty drátky jsou opředené, ale pak s tou páskou k sobě spojuješ listy a stonky.

mia1111
31. júl 2013

@mamina1978 - krááááásne vymodelované 😵 😵 😵
Mňa čaká čoskoro tiež modelovanie - kámoška chce Mášu a medveďa, no asi začnem čím skôr, snáď sa aspoň na 5ty pokus budú na seba podobať 😅 😅 😅

jaja555
31. júl 2013

@mamina1978 pokladík ... vďaka Zdeni 😉 🙂 😉

ajka82
31. júl 2013

@sisix ja neviem presne cas, peciem tak ako vsetky ostatne, ked sa mi zda ze je ok, tak pichne spajdlu a zistim...ale asi tak dlho som piekla ako mramorak, aj preto, lebo ak nahradis iba muku bezlepkovou, tak tu mi zuzka poradila, ze treba pridat trosicku viac vody...mne sa krajal dobre, nerozpadaval sa, aj ked som mala najskor pocit, ze by bolo lepsie piect ho po platoch, ale ked s nim opatrne manipuulujes tak sa da 🙂 no a PDT-pasta dama top WI-white icing...hadam som to dobre napisala

florentina
31. júl 2013

@sikag jdu na to, děkuji za rady a těším se na tvojí 😉
@jakelina neva, i tak děkuji 😉
@pristela nááádherné, děkuji za krásné inspirace!! 😵

lamps
31. júl 2013

@florentina ale nič sa neboj, ty to dáš a budú krásne 😵

jenie123
31. júl 2013

@pralinka25 dakujem.. 🙂) tak som dala na radu a tiez tak upiekla.. 🙂))
@vlada111 po dvoch som tuzila.. na tretie sa asi uz nezmozeme.. i ked, ak by sa podarilo.. 🙂)))) mne sa zda, ze pri jednom uz vobec nestiham a teraz pri druhom.. no bude to vesele.. 🙂))

lamps
31. júl 2013

@pristela jáááj, to je tá krásna tortuša, ktorá zachránila moja tortovú kariéru 😀 😀 😀 😀

pristela
31. júl 2013

@lamps no to by bola že akaaa škoda!!!!

lamps
31. júl 2013

@pristela no veď si ma zachránila 😵 😵 😵 😵 vidíš aká si ty dôležitá

pristela
31. júl 2013

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
31. júl 2013

tak pridavam aj ja svoju este minulotyzdnovu torticku minnie a zaroven aj na najblizsi mesiac poslednu. mam prazdniny 😀

zsuzsu
1. aug 2013

Tak vcerajsia pred pracou 😀

ollako
1. aug 2013

Ahojte pridavam moju poslednu 17. tortu robila som ju pred mesiacom, ale nesiel mi PC, tak pridavam az teraz 😉 Farby boli podla zelania, aj maslicka okolo

mimcak
1. aug 2013

AHOJTe kočky .Pozrite sa čo odomňa chcu akú tortu a vraj na svadbu. 😖 http://www.geekoftheday.com/predator-alien-cake/ No ako slušne som odmietla,ja na toto určite nemám a že na svadbu BLEEEEE

zsuzsu
1. aug 2013

@mimcak na svadbu ??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 amen tma 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
1. aug 2013

@mimcak 😲 😲 😲 ty bláho, já teda ani nevím co to je, ale vypadá to šíleně 😠 😠

iwuska7
1. aug 2013

Ake ovocie sa hodi ku parizskemu kremu...banany viem ale co este???

zsuzsu
1. aug 2013

@iwuska7 jahody, maliny 😉

zsuzsu
1. aug 2013

BAby ze plnka :ovocie a zele to je ake??? ako viem co je ovocie aj zele 😀 ale dat to len ako plnku?????

boubelka0021
1. aug 2013

Baby poprosim vas o linky na Dlhu krstinovu tortu pre dievcatko.....

lamps
1. aug 2013

@mimcak ľudia asi nie sú úplne v poriadku, veď to je otrasné a nechutné 😒

mamina1978
1. aug 2013

Tak moj vcerajsi ulovok 51 kusov 😵 , a prave som citala, ze tych 11 zvysnych kusov chcete tiez a este o niekolko viacej by sa zislo 😅 😅 😅
Ja som tu v blizkom okoli vykupila naozaj vsetky 😅 😅 😅 No zajtra pride konecne ku mne maminka so sestrou..... juuuuuuuuuj tesiiiiiim sa 😵 😵 😵 😵 😵 a urcite budeme spolu chodit po viacerych mesteckach a veeeeeela obchodikoch , tak budem na vas mysliet 😉 🙂
Ale potrebovala by som od vas ( @mia1111 , @miciatko , @mamcas ) vediet , ktora este kolko kusov by chcela, aby som vedela este kolko mam dokupit , ak by teda este niekde mali 😅 😅 😅 😅 😅

mimcak
1. aug 2013

@zsuzsu ,

@jakelina

@lamps No už nevedia asi čo od rozkoše vymyslieť. 😀 ,že to chcú vraj pre kamarátov na svadbu. Písali mi len na FB,vraj je to nejaký predátor ,kde nato prišli neviem,ale je to ozaj hnus. Moje deti to zahliadli keď som to otvorila a že fuuuuj to čo je a ja ,že torta. A oni no mami ty také nemôžeš robiť,lebo to je škaredé hnusné.

mamcas
1. aug 2013

@mimcak pane boze ☹ tak toto je asi najhorsie co som kedy videla... to co sa beru satanisti alebo co, ze chcu taku ostaru? Hroza a des...

mamcas
1. aug 2013

@mamina1978 tak ja som ta uz nechcela zatazovat behanim po dalsich obchodoch, takze kvoli mne nezhanaj 🙂 ak nahodou aj tak budes tak 5 kuskov by som vzala 🙂 ale naozaj iba ak budes hladat aj kvoli niekomuinemu, sak kvoli 5 kuskom sa neoplati 🙂 dakujem

lamps
1. aug 2013

@mimcak ľudia sú divní 😒 😒 😒 často bez kúska citu, vkusu ☹ ☹ ☹ veď svadobný deň by mal byť jedným z najkrajších dní (teda aspoň ja si to myslím lebo pre mňa bol, aj keď to je už dáááávno, tak si naň rada spomínam) a hentaké ohavnosti si myslím, že vôbec do takého dňa nepatria

mimcak
1. aug 2013

@mamcas 🙂 ja ti neviem,ani ich nepoznám .