Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
19. aug 2013

ja som robila takúto žabu a celá torta mala priemer 16 cm

pipka
19. aug 2013

@lamps tu mam uz daaavno ulozenu, ta je bombovaaaa 😵 len neviem, ci by som stihala do zajtra taku nadheru vymodelovat 😅 lebo dnes tu mamm frmooooooool a poobede ideme prec, tak musim len ozaj nieco sup sup rychlo 😉

sisix
19. aug 2013

Holky, když dam linecke na mrazak, bude pak k jidlu?

pipka
19. aug 2013

@sisix uplne v pohode 😉

aadulik2110
19. aug 2013

ahojte, chcela by som robiť mini tortu..... len tak upiecť v plechovke.... z koľkých vajíčok si mám spraviť cesto? stačia 2?

jakelina
19. aug 2013

@aadulik2110 já myslím že ano, nevím jak máš velkou plechovku

aadulik2110
19. aug 2013

@jakelina je od ananásu (taká väčšia)

timonko
19. aug 2013
jakelina
19. aug 2013

@aadulik2110 ze dvou

mamcas
19. aug 2013

tortickarky prosim Vas nemate niektora ulozene 2D hasicske auto poziarnika Sama? A ak aj nejake inspiracie, pripadne postup na postavicku, budem mooooc rada 😅 dakujeeeeem 😅

katkak23
19. aug 2013

moja včerajšia nočná 😀 @pristela dakujem za inspi obr z netu 😉

mamcas
19. aug 2013

@katkak23 jejda ta parna lokomotiva je uzasna 🙂 velmi sa Ti podarila, moj krpan by bol z nej nadseny 🙂

mamcas
19. aug 2013

kocky taka prakticka otazocka - ked chcem dat kvietky z vykrajovacky na ruze (ale len jedna vrstva, prejdena kosticou) na bok torticky, treba mi do nich pchat sparatko a nim do torty, ci budu troskou vody drzat? dakovala za odpoved 😅

lamps
19. aug 2013

@mamcas ja dávam vždy na ruže špáratko, lebo sú dosť ťažké

mamcas
19. aug 2013

@lamps no len to nebude ruza... iba jednoduchy pat oblucikovy kvietok 🙂 len ho robim z tej vykrajovacky na ruze 😝

lamps
19. aug 2013

@mamcas ak nie je veľký tak ho daj aj bez špáratka, ak je väčší dala by som pre istotu špáratko, aby kvietok nespadol

mamcas
19. aug 2013

@lamps a mozem ta este pootravovat? 😝 inspirovala si ma tou malovanou travickou a mam taku predstavu, ze potiahnem zelenou, kde tu dam trs cez extruder akoze trava a medzitym namalujem praskovou farbou (ale obycajnou, dostala som) dalsiu travicku... a chcem z travy vytiahnut akoze stonky a na to dat tie kvety vacsie a dole do tej travy malinke... myslis ze to bude ok? a teda treba na to malovanie vediet nieco speci? lebo ja kreslit teda neviem, len trava mi pride, ze to by som zvladnut mohla 😝

lamps
19. aug 2013

@mamcas to zvládneš, ja neviem o ničom špeci pri maľovaní trávy 😀

mamcas
19. aug 2013

@lamps speci sikovne rucicky 😝

lamps
19. aug 2013

@mamcas veď tie máš až dve 😉

luciahromadkova
19. aug 2013

@mamcas zial fotopostup som ziadny nenasla 😠 , tiez by mi bodol 😀, auto nerobim, ale to urcite postup najdes a postavicku budem modelovat podla poslednej foto...
snad ti pomoze
iank ak najdes nahodou fotopostup na Sama tak bodne aj mne a vopred dakujem za vlozenie sem... 😉

mamcas
19. aug 2013

@luciahromadkova jeeeeej dakujem moc za inspi 🙂 ja auto tiez nerobim, teda ked tak len to 2D, uvidim ako sa mi bude chciet... sa mi nahodou lubia tie prve kde auto nie je 🙂 postup som tiez este nenasla, ale tak myslim ze podobny ako Bob stavitel...

luciahromadkova
19. aug 2013

@pipka asi uz neskoro, ale tu su z kopcekov rozne nielen zvieratka

http://www.studiocake.com/#!wee-cakes/c10e2

januska2511
19. aug 2013

Ahojte baby potrebujem poradit moja dcerka bude mat 28.8 rok chcem jej spravit tortu ale neviem sa rozhodnut aku viete mi daco poradit a este sa chcem spytat ci ste uz niektore rebila aj tortu minie vsetko spravim ale figurku minie som este nerobila viete mi niektora poradit postup najlepsie aj foto vopred dakujem za rady baby 😀 tuto tortu pod prispevkomk co mam by som jej chcela spravit

zuuzuu
19. aug 2013

Ahojte šikulky, robila prosím niektorá z Vás makovú panenku a motýľa Emanuela z marcipánu?j Ak hej, boli by ste také láskavé a poslali mi do IP, či zverejnili foto? ďakujem

dajna11
19. aug 2013

kočky prosím vás nejaku tortičku pre pani na 50 ale je zlatnička,neviem nič nájsť...nemáte inšpiro?rada by som podla témy niečo vymyslela

elamaslakova
19. aug 2013

@asianflower Nádherná tortička

zsuzsu
19. aug 2013

Tak moje pekne a nepekne 😀 co mam robit ked stale take objednavaju 😀 😝 a este prosba co ste roboli 3D thomas vlacika aka bola velka myslim cm, aby som vedela na aky plech to robit. myslim taky priemerny. Dakujem 🙂

euka210
19. aug 2013

@timuss a vydrzi to potahovku? Lebo niekde citam ze ano a niekde ze potom do toho maslo s cukrom, aby sa to neroztieklo.

timuss
19. aug 2013

@euka210 ja robievam tak, že parížsky krém do torty (šľahačka s čokoládou, vychladiť a potom vyšľahať) a potom pod poťahovku dávam mantinely z masla a cukru alebo teraz som skúšala maslo s čokoládou a je to ešte lepšie ako s cukrom...pomer 1:1...parížsky krém bude hustejší, ak budeš mať šľahačku s vyšším percentom...ja používam Rajo smotanu na šlahanie 33%-nú, ale raz som mala nejakú 35%-nú neviem akú značku a ten krém bol oveľa tuhší...