Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. sep 2013

@milada2 nejlíp je číst pár stran od začátku diskuse, tam jsou takové základní rady a když něco nebudeš vědět, tak se ptej.

pralinka25
19. sep 2013

@milada2 tyzden je velmi kratka doba na pripravu. nechcem podcenovat to v ziadnom pripade nie pretoze tu su kocky ktore spravili aj prvu tortu ako dokonale dielo ale myslim ze vsetky dlho studovali predtym nez sa do toho pustili. existuje velmi vela roznych materialov kazdej sedi nieco ine treba citat skusat trenovat napozerat videa o tom ako sa vlastne potahuje. poskusat recepty ktore by sedeli. ak chces modelovat tak to uz by si pomaly aj mala mat hotove. skor doporucujem upiect k tretim narodeninam a dovtedy si v lude vsetko premysliet nastudovat poprecitovat poskusat aby si sa vyhla drine a potom mozno aj sklamaniu ze ti to vyteka topi potah a podobne.
to sa ani neda napisat do jedineho prispevku co vsetko na to treba.
a co sa tyka setrenia asi ta sklamem ale prakticky na tom neusetris takmer nic. suroviny su drahe a ked si mas kvoli kedinej torte nakupit farby hmotu a mozno nejake vykrajovacky pomocky tak na tom este aj prerobis. a nevie mako rychlo ti to odbuda ale ja som upiekla zatial 46 torticiek a stale sa s jednou piplem aj dva dni. a zo zaciatku mi to trvalo aj dlhsie.

milada2
19. sep 2013

@pralinka25 No ja si rikala, ze to tak bude... prace plno a usetreni zadne 😉 Tak holt bud marcipanovy zas objednam nebo upecu obycejny 😉 Diky

pralinka25
19. sep 2013

@milada2 nechcem odradzat len on to vsetko chladenie a rovnanie a trenovanie ptiahnutia fakt zabera cas. ako hovorim kludne sa k nam pridaj a na rok upecies super tortu bez problemov sama ale za tyzden to je strasne malino casu

pralinka25
19. sep 2013

900 ecok za 18 kg tortu ktora trvala 8 dni hm http://www.topky.sk/cl/100313/1362077/Vittekove...

katy1979
19. sep 2013

co dali do tej torty zavazie ze 18kg vazila?

lucula73
19. sep 2013

@pralinka25 no ale nedržia ju tí dvaja tak,že by vážila až 18kg 😕 😕 😀

muffinka8
19. sep 2013

@katy1979 asi veľa masla v plnke 😅 😀 hrubý poťah 😅 a podložka ťažká 😀 ... ešte tak 10kg by som verila, ale toto sa mi zdá nejak moc 😕

akzuzs
19. sep 2013

@pristela neboj aj ja mám všetko cez net, celú obývačku, ledkový TV, pračku umývačku, sporák , sklokeramický vrch, odšťavovač, ..... Všetko a ušetrila som na tom spúúúúústu eur. A prišlo všetko OK . Ale vždy si to najprv pozirem. Najviac išlo poraziť kuriéra keď nám došla obývačka a že si chcem pozrieť sklo. Kým to našiel, kým prerezal a vyniesol ku výťahu. Tak nebol nadšený 😅

aduskatt
19. sep 2013

no tak ja neviem, okruhla, nie prilis vysoka, fakt ma zaujima, co je to za tortu, ze vazi 18 kg.nechceli napisat 8?

akzuzs
19. sep 2013

@katy1979 ak hantá torta má 18 kíl tak ja mám modrú krv a v kapse miliardy. To nemá alebo je to len jedná časť. Možno sú dve alebo tri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Juj ale som sa dobre pobavila. Viete čo som sa dozvedela???? Jedna známa má v USA dcéru a keď bola za ňou lebo už sa jej narodili aj detičky tak jej tam tá znám objednala tortu pre vnučku. Povedala že úžasná krááááásna, škoda zarezať ale tá chuť 🤐 😨 😖 Ale asi netreba všetkych hádzať do jedného vreca, že? 😀 😀 😀

mamina1978
19. sep 2013

@pralinka25 moja, napriek tvojmu skvelemu popisu som tu tortu celu dokafrala !!!!! 😢 😢 😢 😢 😢
Upecene , potiahnute a ozdobene bolo ok ,ale v momente, ked som tam zacala davat tu penu , zacalo mi to cele tiect ☹ az do placu mi bolo, 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Zachranovala som...... servitkami utierala , co tieklo fotila a rychlo zagratulovala synovi. No a potom kozmickou rychlostou vsetku penu dala dole. Takze moj syn krajal hybrida a moc si s nou neuzil. ☹ Len par minut pri foteni a utierani ......a foteni a utierani. No hruza. Vobec neviem , kde som urobila chybu. Ci vela cukru, ci som malo slahala nad parou. Ale ved vyzerala ta pena ok, tak neviem preco zacala po par minutach padat 😢
Ale tak stihli sme par foto so synom a aj pre moj album, tak aspon , ze bude mat pamiatku.Uffff .......ale po tejto tortuche mam urcite aspon o 10 sedivych vlasov viac 😝 😀

meo
19. sep 2013

@sticker možná tam máš moc toho ovoce, nevím. Jestli to je pro někoho z rodiny, tak bych jí klidně udělala naležato, určitě se nebudou zlobit. Ale jestli je to pro někoho cizího, tak to udělej znovu. Já bych to teda rozřízla nastojáka a sestavila a ořezala to. Přijde mi to teda víc stabilní.

sticker
19. sep 2013

@meo Si zlatá 🙂 Je to pre kamarátkinu dcéru. Im to asi ani vadiť nebude, ale mňa to ohromne škrie. Nechala som ju zatiaľ na ležato a idem ju potiahnuť a dozdobiť. Ale teda vzalo mi to dosť energie ☹

pralinka25
19. sep 2013

@mamina1978 fuuuu to mi je luto. mne tu radila vtedy tusim DM. ono by to malo byt uuuuplne pevne. ja ked som to tam dala tak to prakticky uplne stvrdlo skoro ako pusinky len to nebolo zapecene. ae slahala som to dlho mozno v tom bola chyba urcite aj pol hodinu. ja som sa skor bala ze to cele zlomia pri rozkrojeni. ak si zachovala pomer tak to fakt mohlo byt len v tom ze sa to kratko slahalo inak si to nevie mvysvetlit :( mrzi ma to

pralinka25
19. sep 2013

@sticker a keby si ju proste nechala lezat? ona ba sa mala krajat podla mna nie ako kruh ale odkrojit spodok z kruhu a krajakt priecne a stavat na seba. ja osobne by som to dobila tak. neplnila by som na lezato a neprevracala a ked takyto postup tak asi len s maslovym kremom nejakym ozaj pevnym.

mimcak
19. sep 2013

@sticker ja ked som robila kabelu tak som dávala platy na seba ,vlastne hne do výšky nie ležmo. Neviem si prestaviť ako ti to bude potom stáť. 😒

mimcak
19. sep 2013

@kvietocek7 s tým autíčkom ti neporadím ešte som v takej forme nepiekla,ale myslím,že tak ako už písali dievčatá,lepšie by bolo ho piecť v tortovej forme a dotvarovať punčovinou. Napr.ako ti tu už neviem teraz kto dal link na jednoduchý postup.myslím,že tan je celkom fajn a ľahký. 😉

akapulko
19. sep 2013

@pralinka25 🙂)))a co na nej robili tri dni?🙂)))))))))))))ňtiez som sa pobavila🙂))

pipka
19. sep 2013

@pralinka25 a aj keby vazila 18 kil...dobre si zarobila celebritka, ze? 😅 😅 😅 🙄

kks...kolko by sme si my pytali za 18kg tortu? 😕 😒 😝
nebudem komentovat tento celebritny biznis 😠

a ze nevyzera, ze by ju osem hodin zdobili...to nemusim ani pisat 😝 😀

pralinka25
19. sep 2013

@akapulko :D netusim ked tu holky daju na vikend 8 tort z toho aj dvoj troj poschodove niekedy plne kvetov tak fakt netusim. mozno chcela povedat 3 hodinky, 8 kil a 90 eur 😀 tete nejdu podla mna pocty a tam je pes zakopany 😀

mamina1978
19. sep 2013

@pralinka25 jeeezinku to nech ta nemrzi 😉 , to urcite ja som spravila chybu, 😔 lebo pevne a stvrdnute to nebolo 😒 Som to asi velmi malo slahala nad parou. Ja som totiz nemala na tu tortuchu vela casu , lebo mam este stale krpcou chorych a som sa velmi ponahlala. Urcite to potom keby som dlhsie nad parou slahala, tak by to bolo ok.
Fakt nechcem moja , aby si mala vycitky, to bola 100 percent chyba vo mne. Este raz ti velmi pekne dakujem, urcite to niekedy vyskusam len tak a dam ti vediet ako sa zadarilo. 😵 Torticka sa synovi aj tak velmi pacila , akurat , ze bola hotova len par minut a potom bolo po nej. Nevadi...... 😉 🙂

luciahromadkova
19. sep 2013

@pipka, @pralinka25 no hold celebritky a celebritne ceny... ved aj jej handry nieco stoja 😀 a hadam
nebude piect tortu za 200 E, ked moze mat 900 E. A tie ozdoby ma mozno z nejakeho dobreho zn. obchodu zo sperkami 😀 😀 a vaha... tak 18 kg neviem ci by 1 chlap tak drzal, odvazili to z podlozkou, ked to bolo hotove...

pralinka25
19. sep 2013

@mamina1978 🙂 inak pamatam si ze som si k tomu ja sadla lebo to bolo nekonecne dlho teda aspon mi to tak prislo tak asi to bude v tom. pridaj aspon fotecku. ja som to mala vtedy pre kolegynu do prace na oslavu 50 tak som to mozno so slahanim asi aj vtedy prehnala kedze to bol take tvrde lebo som sa bala stekania :D tak tiez mozno som ja zas mala menej 😀 to asi treba len cvik a odhad. len ked to robi clovek malokedy

aduskatt
19. sep 2013

Sladke zienky, nemate nahodou prehlad a cene mrazeneho ovocia v Tescu? dikyyyyy

pipka
19. sep 2013

@luciahromadkova no ved a u koho asi tak ten sperk skoncil? 😅 😅 😅 🙄 hadam to len nedarovali nejakej obycajnej zienke? 😅 😠

sak to pouzije este niekolkokrat a vzdy sa na tom pekne nabali 😠 😀 😀
aach, nebudem sa rozculovat 😝

za tu pohodu, ked deti spia a ja mam byt upratany mi to nestoji 😀 😀 😀 😅

pralinka25
19. sep 2013

tu tortu treba ukazovat zakaznikom spolu s cenovkou ked budu pytat tortu za 20 eur 😀

katkak23
19. sep 2013

@luciahromadkova ale na jednej foto vidno ze ta brosna s modrym stredom je akoby len plast hrackarsky ze namiesto kamienkou su len priehlbinky ako na detskych korunkach 😀

katkak23
19. sep 2013

baby nejaku inspi potrebujem na 2 posch na 1 rok pre dievcatko a nejaku peknu ale jednoduchu v zdobeni nemam na nu moc casu a nejako ma nic nevie oslovit 😖

mamina1978
19. sep 2013

@pralinka25 tak potom je to tak, ze som to fakt velmi malicko slahala nad parou 😝 🙄 🙄 😅 😅 😅 Idem pridat foto, tam som utierala a zachranovala aspon na chvilku, aby to nebolo moc vidno .....