Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
23. sep 2013

@lucula73 ja kupujem pri nas v bioobchode, ale mlieko uz som videla vsade, v nasej najblizsej bille maju naj vyber bezlaktozovych-mlieko, maslo, jogurty, slahacka sem tam, na tvaroh ja nemam moc stastie ale viem od jednej znamej ze ked pride presne v nejaky den tak dostane aj ten... skus popozerat medzi mliecnymi vyrobkami 😉

jakelina
23. sep 2013

@sikag je to tady ta, tam kde jsem ji kupovala je vyprodaná. http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://i.mim...

lucula73
23. sep 2013

@mysiatkoo
@ajka82 dík kočky,no musím mesto obehnúť,nič iné mi neostáva.....pol roka kolegyňa pýta tortu s dnes mi zahlási,že bezlaktozy,no ako keby som doma držala tieto výrobky........a torta na štvrtok 😝

akapulko
23. sep 2013

@ajka82 dakovala inak ja by som to urcite hladala na pultoch 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
23. sep 2013

@adrika202 mne to robi ajbiela a zafarbene mam vzdy dopredu 😕 😕

katkak23
23. sep 2013

@mysiatkoo aha aj tak dakujem ... a s ganachom ttak ze to zvaris dokopy a nedavas do chladnicky do druheho dna ale po vychladnuti hned lejes? dakujeeeem mne by sa tiez viac pacil ja ceru neznasam 😉

mysiatkoo
23. sep 2013

@katkak23 na taku, co davam okolo iba coko to lejem hned... teda tak, ze rozpustim coko v slahacke (neprevaram), pockam, kym je to na dotyk pier uz xladnejsie, nalejem na papier na pecenie (alebo cokotr.), pockam kym to troxu zatuhne a capnem na tortu... ale robila som to vseho vsudy 2x...

sikag
23. sep 2013

@lucula73 ahoj, ani ja nemozem laktozu tak ked budes robit plnku pozor na cokoladu 🙂 lebo ak das bezlaktozovu slahacku a do toho coko tak to nesplnas bezlaktozove pravidla 😒 coko musi mat nad 75% aby to mohla jest. ja robim bezlaktozovu plnku ovocnu (jahody v stave so solamylom) alebo mozes dat rastlinnu slahacku (hocikde dm, potraviny - nemusi byt bio), alebo ak maju radi klasiku puding a maslo (mlieko a maslo dostat bez laktozy)

pristela
23. sep 2013

Andelky tesiiim , pekelny stroj objednany 😀 z českej republiky cez ich česky shop, nech ich aj roztrhne 😠 a buduci pondelok by uz fesak mal byt u mna doma 😅 trosku premyslania pocas celeho vikendu ale zadarilo sa 😀

katkak23
23. sep 2013

@pristela a dodaju ti normalne predsa na slovensko ci si k niekom do CR dala poslat?

pristela
23. sep 2013

@katkak23 nee , ani štat sa v objednavke nedal zmenit, stale drzia len ČR 😠 , dala som zaplatit prevodom / ja mam ucet aj v čr takze to problem nieje/ no a dala som osobny odber v Prahe, tam mi to vyzdvihne mama a zrooovna , nahodou idu jedny jej známi slovaci domov v pondelok tak mi ho vezmu ku nam autom 😵 😵 😵 no uuuuzas , sa tesim , postou by som ho isto nedala posielať , tam su ine podmienky, aj ked oznacis ze je dnu sklo, balik musi vydrzat pád z 60cm výšky 😝 no a to neriskujem 😝

lucula73
23. sep 2013

@sikag vidíš,na tú čoko sa musím opýtať.............díkes...... 😉

katkak23
23. sep 2013

@pristela no tak potom super a tym padom si ten drahsi vzala?

lucula73
23. sep 2013

@sikag prosím ťa,nemáš ešte dáky recept,čo by sa dalo okrem čokolády dať k tej rastlinnej šľahačke??

pristela
23. sep 2013

@katkak23 jo ten drahsi , bola by som .... keby nie , je na nom rozdiel len 44€ od toho lacnejsieho , nizsej triedy v slovenskych e shopoch , a to sa mi neopla šetriť 44€ 😝 ten drahsi ma pre mna dolezite- vyssi vykon a skleneny mixer, ktory je odolny na teplotne šoky 😵 ja take tie veci okolo nechcem ani mlyncek na maso ani nic 😝 kedže mam dve rury , vzdy peciem v oboch naraz takze zarabam naraz davky aj z 24vajec 😝

katkak23
23. sep 2013

@pristela no tak to ano....ja tiez romyslam no si ma nejako nastartovala tak uz hadam aj ja nejaky vyberiem 😀

katkak23
23. sep 2013

@pristela zanetka vies mi dat tu cesku stranku kde si objednala. dakujeeem

lucula73
23. sep 2013

@pristela a koľko si zaň dala v tých čechách?a teda bez mlynčeka budeš mať ten 770??

dm1
23. sep 2013

@katkak23 ja skor robim len cokotorty bez transferu ked som robila na ozdoby davala som ceru zhruba tak ako ajka pisala 2:1 ale ja davam od oka vzdy :p

elamaslakova
23. sep 2013

Dievčence pozdravujem Vás , mala som pokazený net , tak až teraz pridávam moje víkendové tortičky a idem si popozerať tie vaše prekrásne výtvory

vlada111
23. sep 2013

@maya30 u nás vládne všeobecný nevkus, stačilo by sa pozrieť na tie obývačkové steny, kuchyne a kúpelne v domácnostiach 😀 Juj tak som rada, že takýchto zákazníkov nemusím riešiť 😝

maya30
23. sep 2013

@elamaslakova tie fialove kvietky maju krasnu farbu, cim si farbila ? 🙂

elamaslakova
23. sep 2013

@maya30 To som zmiešala 3 práškové farby Africa violet , amethyst a Rose Campion , tej poslednej som dala najviacej

voskovaeva
23. sep 2013

zdravim vas cukrarky a zaroven prosim o radu 🙂 roztopi mi kysla smotana farbu na lentilkach???

simasa
23. sep 2013

@maya30 nádherné tortičky 😵

datelb
23. sep 2013

@pristela Tak jsem sledovala Tvoje pokusy o nákup robota, ale už jsem to nestihla. Dnes jsem dostala leták Makro a v něm je kenwood 770 se skleněným mixerem a mlýnek maso za 12 098 Kč:
U vás je taky v řetězci Metro tuším od středy http://proxy.metro-group.com/metro-slovakia/ele...
za 479,99.
Když jsem to šla psát, vidím, že máš koupeno. Nevím, za kolik ho máš, ale dávám to sem i pro ostatní. Doma mám typ 760 a jsem i po 1,5 roku používání stále nadšená. Opravdu je to výborný odolný robot. Mám i lis na ovoce, lisujeme rybíz, černý jeřáb ap. Piškot zvládá z 16 vajec, ale je vrchem, z větších vajec asi 14 ks (já šlehám bílky a pak přidávám žloutky).

pristela
23. sep 2013

@datelb jeej , dakujem , ja som ho kupila ale za lacnejsie za 8900 kč /asi bez mlynceku , ten ja ale nechcem isto a dat za mlyncek o 2200kč viac je blbina teda pre man , nepouzivam to / a ma jasne aj skleneny mixer, na nase to je v prepocte okolo 344€ , ale mooooc dakujem za oinfo , isto sa hodi niekomu 😵

datelb
23. sep 2013

Múj druhý svatební dort, celkově 120 dortů

pristela
23. sep 2013

a holčiny pridavam jednu dnesnu