Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lydka01
13. okt 2013

@aduskatt dakujem za odpoved,mala som kupovanu,robila som prvy krat,takže moje skusenosti su nulove a ani neviem aku hrubku to ma mat,prečitala som si tu vela zaujimavosti,tak dufam,že buduca dopadne lepšie,prijemny den

benjik
13. okt 2013

Ahoj, @aduskatt ten fondán jsem také viděla.Ale přesně,po přepočtu ceny za kilo a že má vystačit na celý dort se mi orosilo čelo.

maya30
13. okt 2013

baby aky valcek pouzivate na rozvalkanie potahu ? Ja mam klasicky dreveny na cesto, ale nie je to bohvieco, velkrat mam nepekny potah len kvoli valceku, chcela by som kupit nieco lepsie, ale nevyznam sa v tom ktory je dobry ...

aduskatt
13. okt 2013

@maya30 aj ja mam klasicky dreveny, vyvalkam a prejdem zehlickou a tak davam na tortu

elamaslakova
13. okt 2013

@lucula73 Krásne tortičky a som rada , že ťa Stela nesklamala :D
@levandulka3 Krásne tortičky

ikabu
13. okt 2013

Zdravím, kúpila som si carlex spray na vymasťovanie foriem, ale chcela by som sa spýtať či to len treba formu nastriekať a dať tam rovno cesto alebo to treba ešte aj múkou vysypať. Ďakujem za radu.

sarah00
13. okt 2013

@maya30 ahoj. ja mám z tupperware, je pekne hladký a dosť veľký. pozerám, že v ponuke majú teraz modrý http://www.tupperware.sk/sk/prehlad-vyrobkov/va..., ja mám ešte žltý, ale toto už je "novší model"

aduskatt
13. okt 2013

@ikabu staci nastriekat

elamaslakova
13. okt 2013

@zsuzsu krásne tortičky a veru mala si čo robiť , nezávidím 😉
@anibas Nádherná tortička
@rapunzel1 Nádherné tortičky všetky

jakelina
13. okt 2013

@artepf díky moc 😉

maya30
13. okt 2013

@aduskatt s tou zehlickou to nie je zly napad...neprilepis tym potah o spodok ?
@sarah00 vdaka, idem pozriet co taka sranda stoji 😉

aduskatt
13. okt 2013

@maya30 neprilepim, je tam trosku skrobu

ajka82
13. okt 2013

@artepf dakujem 😵

ivkaivka
13. okt 2013

@vlada111
@maya30
ďakujem Vám za trpezlivosť a perfektné rady ... ste super
@ajka82 vďaka za perfektný postup

tak tu je môj svadobný výtvor, bol robený podľa časopisu
ešte raz Vám ĎAKUJEM za obrovskú pomoc @vlada111 Tebe aj za veľkú psychickú podporu 😀 🙂 + pridávam tortičky robené pre moje ratolesti a kámošky

njonja
13. okt 2013

@macamac , @eliska22 dakujem kocky! 🙂

benjik
13. okt 2013

@akapulko jak ses ptala na to zdobení koláčků na halloween,není to udělané tímto?
http://www.eshop-lilie.cz/katalog.php?typ=18702...

pipka
13. okt 2013

@anibas kraasna 😵 a neboli oni teraz nedavno v Reflexe 😕 😉 ked o tych super rychlych porodoch bol? 😅 😀

rapunzel1
13. okt 2013

@elamaslakova ďakujem 🙂

mimcak
13. okt 2013

Tak babulky pridávam svoje a večer si Vás prečítam a olaikujem. tie galaxy boli dve velké opachy 30x40 mala jedna s jedlou oplátkou na otvorenie herňe. 😝 ten Pat a mat chceli tam aj mcquina tak som to musela nejako zladiť,nič iné ma nenapadlo ako to zladiť spolu. 😅 😝

vlada111
13. okt 2013

@ivkaivka no teda, tak už to máš za sebou. Super všetky 😉 Aj na budúce, keby niečo, voláme si 😀

vlada111
13. okt 2013

@jakelina no toto, perfektné. Si šikulka veľká. Páči sami, že si nájdeš pri štyroch deťoch čas aj na seba.

sticker
13. okt 2013

Baby prosím vás, jedna asi blbá otázka na nedeľu 😅 😝 Keď ste robili otvorenú tortu, ten papier na pečenie sa potom vyberie, či ako? 😅 Ja pozerám ten postup a nejako mi to nejde do hlavy 😝 Moc ďakujem 🙂

aduskatt
13. okt 2013

@sticker jasne🙂
das si kru potahovky na vrch torty, papier na pecenie, potiahnes celu tortu, cize mas torta, potah, papier, potah..a potom nozom rozrezes vrchny potah, povytacas tie cipy a papier vytiahnes prec

jakelina
13. okt 2013

@vlada111 Děkuji, víš co manžel se postará, včera uvařil oběd a zvládne i v mezích normy uklidit atd.. Já jsem přijela v pátek kolem 23 hodiny večer a on na mě čekal a aby se nenudil, tak vyvěsil všechny dveře v chodbě a natíral futra. Je fakt moc šikovný a ještě mě i sám posílá někam posedět, abych vypadla z toho kolotoče co je doma. On to ocení, že toho mám hodně. 😉

jakelina
13. okt 2013

@maya30 já taky vždy vyválím a pak pořádně vyžehlím žehličkou a je krásně hladké. Nic se nepřilepí. Kdybych tak žehlila i prádlo, tak to jsem hospodyně 😀 , ale raději se dívám jinam, když jdu kolem koše s košilemi od manžela, které prostě vyžehlit musím a už to odkládám asi týden 😀 😀

akapulko
13. okt 2013

@benjik je to mozne ze je to aj to!🙂dakujem za tip 😉

daducha
13. okt 2013

Ahojte babulky,pridavam par mojich najnovsich 😉 ,svadobna a posledna krabicova na zelanie.

daducha
13. okt 2013

@artepf krásne a tá tekvica je uuuuzasná 🙂))

jakelina
13. okt 2013

@daducha nádhera

halienka
13. okt 2013

@daducha no úžas, prosím ťa tie pivoňky ako robíš? na drôtiku? Sú neskutočnééé 🙂