Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 juuj si ma dostala a co je vnutri?? mas to odfotene prekrojene?? co a cim sa plni?

mamcas
16. okt 2013

@aduskatt no ved to aj mne... neviem ci to nemohlo byt nahlou zmenou teploty, lebo sa to stalo az po vytiahnuti z truby. @sikag ja nepeciem do hneda, vytahujem hned ako nie je surovy. No covzahady sa deju 😀

wolfina
16. okt 2013

ahoj holky vim ze je to jiste popsany ale nejak nemá silu to cele procist, chci udelat první dortik...hmotu jsme koupila ...muzu obarvit potravinarskym barvivem? upeču korpus promažu krémem (krem nejaky dobry chutny napad?) a pomazu i cely dort, vyvalim hmotu pokusim se potáhnout a je:o)) když to dobře pujde...prosim o nejakou radu napad postreh jak to co nejlepe zvaldnou vase vdecna paja

martinka123
16. okt 2013

Ahojte,
potrebovala by som poradit s miesanim farby.Ako namiesam hnedu?Viem,ze to sem uz niekto daval ale nejak sa mi nedari hladat.
Dakujem vopred

norikk
16. okt 2013

ahojte zenusky, ste tu prave nikeot?? chyta ma uz z toho stres...idem si prave hladat navody na kvety...mam sadu vykrajovaciek JEM ONE...nemate niekto navody nahodou?? zajtra by som si uz chcelanarobit kvietky...a v piatok korpusy a plnku....pisali ste tu cosi o tvarohu, mam cca 1 kg domaceho tvarohu,dajte tip....dakovala 🙂

sticker
16. okt 2013

@wolfina Recepty na krémy nájdeš v téme https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
podľa toho aký máte radi... ja najviac robím parížsky, mascarpone a pribináčkový. To sa musíš naozaj sama rozhodnúť. A hmotu najlepšie zafarbíš gélovými farbami. Dostať ich kúpiť v cukrárskych obchodoch, ale aj v potravinách niektorých tie základné farby......

norikk
16. okt 2013

rozmyslam ze skusim spravit lalie podla tohto...ake kvety sa este hodia k laliam?? http://tortyodmamy.sme.sk/content/kalie-na-drot...

mamcas
16. okt 2013

@wolfina no tak keby to bolo take jednoduche tak to by sa cukrarne asi neuzivili, lebo by si vsetci robili torty sami 😝 skus pozriet temu, nizsie dala jedna dobra dusa link, tam su recepty na plnky a na potiahnutie pozri nejake video na nete. Vsetky sme tak zacinali 🙂 a farbit sa da potravinarskymi farbami, ale su na to urcene gelove farby z cukrarskych shopov. Tak vela zdaru 🙂

vladiella
16. okt 2013

@martinka123 vseobecne plati, ze hneda je zo zelenej a cervenej, zelena z modrej a zltej. pohrab sa v 2 teme postupy, je to tam...

mimcak
16. okt 2013

jedna dnešná s pálenočkou na cuckanie 🙂

sikag
16. okt 2013

@martinka123 tuto mas nejake hnede https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/
ked uz dosiahnes nejaku hnedu mozes pridat aj kvapku ciernej a dostanes tmavy odtien

mimcak
16. okt 2013

babulky mám robiť futbalovú loptu,al vôbec neviem ako nato. mám tu šablonu uloženú čo ste tu raz dávali,ale čo s ňou? to mám poobkreslovať a vyrezávať každý dielik zvlášť či ako. Nájde sa niekto kto mi to polopatisticky vysvetlí,lebo ja som asi tatar.

jakelina
16. okt 2013

@mimcak musíš si změřit obvod dortu a podle toho si uděláš pěti a šesti úhelníky, aby ti to velikostně sedělo.

mimcak
16. okt 2013

@jakelina no to už vidím,že to bude riadna maturita. 😠 ,žeby som znovu zamestnala manžela 😀

mimcak
16. okt 2013

ale manželík dúfam pomôže ked mohol včera macať cicušky tu povyše na foto tak čo by namacal futbalovú loptu hmmm 😀 😀 😀

pukica
16. okt 2013

baby cenu za tortu si ako urcujete? na kila?a kolko?a je jedno aky tvar a tak?dakujeeeeem 🙂

mimcak
16. okt 2013

@jakelina ten výpočet by mohol byť dobrý,ele ja tam nie som registrovaná

fybys
16. okt 2013

@mimcak
http://varecha.pravda.sk/recepty/futbalova-lopt...
Ja som robila podľa tohoto postupu a vydarila sa krásna, akurát som mala presne takúto misku. Pomohol mi aj manžel, nakreslil mnohouholníky a spolu sme lepili.
Takto nejako vyzerala:

mimcak
16. okt 2013

@fybys tá tvoja vyzerá super.

@jakelina ďakujem Vám tak dúfam,že sa zadarí.

evuska32
16. okt 2013

@vladiella hehe nuž vyňuchala som na nete 🙂 ale popravde aj som nato pozabudla, že niektoré žienky robia takú syrovú roládu a tam sa tiež vyvaľká tehla a potom sa naplní...nuž všetko je na webe 😀

vladiella
16. okt 2013

@mimcak
@fybys
@jakelina

isu tam, ze " obvod míče vydělíš 15. A máš velikost strany úhelníku "

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 fuuu, tak dakujem... sak ked niekto bude pytat radu, ci info, tiez uz budem posielat na web.

evuska32
16. okt 2013

@vladiella no asi tak 😀 ale zas praktické skúsenosti sú len praktické skúsenosti...ak niečo nebudeš vedieť, kľudne napíš IP 😉

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 jasne, dik. a Ty si tu uz pytala radu ci info?

evuska32
16. okt 2013

@vladiella áno, kočeny sú tu zlaté...pýtala som ich asi stovku 🙂 Naučila som sa tu robiť poťahované torty a mám ich za sebou už sedem 😀 zatiaľ

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 ano zlate, snazia sa poradit, neposielaju na web 😉 ze? kazdopadne dakujem 🙂

evuska32
16. okt 2013

@vladiella áno jasné, niečo človek samoštúdiom vykuká, na niečo sa opýta a na niečo príde časom sám 🙂

vladiella
16. okt 2013

@anibas ahojky, nasla som len toto:
http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/klobasky...
potrhaj zafarbené hmoty na kúštičky - tmavočervenú,hnedú, telovú, bielu, čiernu, a spoj ich do valčeka, nesmieš ich veľmi zmiesiť, aby boli vidieť farby ako mleté mäso.

vladiella
16. okt 2013