Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
1. nov 2013

@pipka oki, teraz som chodievala zväčša na rokovania so šéfom, ale snáď sa mi samej tiež podarí a dohodneme sa.

pipka
1. nov 2013

@vlada111 tesim sa 😵

lukika
1. nov 2013

babulky ktorá Vladka tu robila krásnu pony tortu? Neviem ktorá, ale prosím ozvať sa.

dada2007
1. nov 2013

@lukika že by @vlada111 ? vladi kuk príspevok hned nad mojím...... 😉

vlada111
1. nov 2013

@lukika no ja som robila pony, či krásnu? 😀

emkab
1. nov 2013

Kocky, kde pls najdem nejaky postup,ako robit potahovanu z MMF poschodovu?Obalim kazde poschodie zvladt a zlepim to dokopy alebo vsetko naraz?Vdaka za rady.

adka_praha
1. nov 2013

ahojte... predstavim moje cachre machre a idem spat...

ako je to s farbou do airbrush? co pouzivate? tie original farby alebo riedene gelovky? ci nieco ine?

ajka82
2. nov 2013

vuaaaa, uz nikdy taku tortu robit nebudem 🙄 akoze o polnoci uz potiahnuta bola, ked som prisla do kuchyne od deti a doteraz som sa snou serinkala ale aj tak ju asi lepsie neviem urobit
a foto pridam asi az poobede preistotu aby ju tu dotycna osobka nahodou nevidela ked je to prekvapko pre nu 😉
... a to nikdy som zvedava dokedy ma bude drzat 😀 🤐 🙄

bubobubina
2. nov 2013

dobre ranko dievcata, prave listujem lidl letak na buduci tyzden, bude v akcii cokolada 52% 200g za 79c 😉 aj olej, salko, ...

elamaslakova
2. nov 2013

@adka_praha Krásne tortičky

elamaslakova
2. nov 2013

Dievčence pridávam moje dve tortičky , jedna je na 2 rôčky včieka Maja , s tou som spokojná , druhá je čokoládová na 50-ku , ale s čokoládou sa musím viac skamarátiť , deti mi povedali že aby som čokoládové radšej nerobila 😒 . Popozerám vaše krásne tortičky a čakám kedy si prídu pre torty som zvedavá na reakcie 😉

akzuzs
2. nov 2013

moja jedna rýchlovka malučká len 2 kg a učim sa muffinky lebo chcem v januári do škôlky dcére na narodky tak skúšam v predstihu. Aký je najlepší recept na šťavnaté muffinky? Dajte mi prrrrrroooooossssíííííím

akzuzs
2. nov 2013

@eliska22 náhodou máš krááááásne veterníky. Moje prvé veterníky skončili v koši, druhé skončili v koši, potom som si povedala asi tak pred rokom že skúsim profiterolky, skončili v koši hneď na to som urobila druhu várku a predstavte si kde skončili že by v koši, sprááááávne 😠 😠 😠 😠 😠 Odvtedy som si povedala NIKDY nie odpaľované cesto lebo sa odpálim sama. Takže eliska22 všetká česť Tvojím veterníkom. Klobúk dole. PS: od pondelka s sú dobre akcie v lidli a majú tam hotové profiterolky plnené vanilkovým krémom tie skončia v mojom bruchu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

POZOR OD PONDELKA V LIDLI AKCIA na vanilkový struk, kandezované ovocie, škoricu , kakao, ......

lucula73
2. nov 2013

Pekný víkend dušičkový.. 🙂
zas hasiči,asi štvrtý......ten Sam je všeliaký,ale nemala som naňho vobec čas.......

vierka0
2. nov 2013

@aduskatt ahoj, recept na plnku nedas ? 😉

lucula73
2. nov 2013

@elamaslakova na tej čokoládovej si mohla urobiť tie mantinely,na hranatej sa to dobre robí.a na vrch potom naliať čokoládu 😉 .inak je pkená,ja by som to ani takto nepotrela,preto som začala robiť tie boky inak 🙂 🙂

aduskatt
2. nov 2013

@emkab pozri na www.mnamuela.sk, hore je sekcia pracovne postupy, pohrab sa tam, je tam video vystuzovanie torty

aduskatt
2. nov 2013

@vierka0 myslis na tu kavovorumovu?

lucula73
2. nov 2013

@aduskatt a čo to je tá tortička?s tou 23kou? 😉

lucula73
2. nov 2013

@tertery najistejšie budeš mať,ak obtreš tortu len maslom vyšľahaným s cukrom,prípadne trošku nutely do toho......tým nikdy nič nepokazíš.........pudingové krémy sú zradné,ja sa bojím dať pod poťah aj taký pudingový,kde je viac masla ako mlieka.........a ani tvarohové,šľhačkové plnky do budpcna ak budeš robiť,nesmú pod poťah... 😉

baby krásne torty,všetkyyyyyyyyy...........musím isť variť,potom dopozerám 😉

aduskatt
2. nov 2013

@lucula73 vojenska identifikacna znamka🙂 chalanisko je zamilovany do vojenskych veci

mysiatkoo
2. nov 2013

presne pred rokom som si piekla svoju 3tiu tortu.... dnes jubilejna 50tka - celaaaaaaaaaaaaa cokoladova.... MILUJEM GANACHE 😀 😀

vierka0
2. nov 2013

@aduskatt ano ano 🙂

aduskatt
2. nov 2013

@vierka0 dva deci mlieka, deci vody 15 dkg cukru, 3 lyzice polohrubej muky, 2 ks vanilkove cukre tri kopcovite lyzice Nesca, rum, uvarit na kasu, nechat vychladnut, vymixovat 300 g masla a zaslahat tam vychladnutu kasu, do toho zaslahat mlete orechy

martina7905
2. nov 2013

moja dnesna tortička pizza

mamcas
2. nov 2013

Ajojte zienky 🙂 ak tu niekto je, mohli by ste kuk, ci je prilozena torticka ok? Poziadavka bola cesta, znacky, semafor a prechod, mne tam furt daco chyba, mm vravi, ze je to pre chalana ok. Je to len foto s mobilom, takze kvalitu si nevsimajte. Dakujem za nazor ak niekto stihne do hodky kuk 🙂 potom odovzdavam.

jakelina
2. nov 2013

@mamcas asi bych tam dala nějaké auto

pristela
2. nov 2013

@mamcas aj ja by som tam dala nejake uplne jednoduche detske auticko červene, tak krížom ako je odrezana cesta a ten trs trávy 😉

mamcas
2. nov 2013

@jakelina @pristela jaj to som zabudla napisat... ze tie si tam daju umele, aby mal aj darcek 🙂

pristela
2. nov 2013

@mamcas tak uz viem co jej chyba 😀 😀 😀 urobenie kafča a vyloženie nôh 😀 😀