Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
4. nov 2013

@pristela ze koralova svadba 😕 😅 😅 to im tam das morske koraly...ci akoze korále 😕 😕 😅 😅 😅
no uz vcul sa zacinam tesit na tu tortuchu 😀 😀 😎

pristela
4. nov 2013

Holky neviete neda sa niekde pozriet abo stiahnut program co chodi na prime Božske dorty , ale nie Marketu ale toho americana Duffa ? to niiiikdyyy nestihnem , vzdy zabudnem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

@pipka nééé , morsku sasanku 😝 😝 😝 😝 😀 😀 néé, ja im urobim obycajne srdce a tmavocervene ruze , nechali na mna , no a co ine takym starším ? ma nic ine nenapada a na dedinke budu aj tak cakat klassiku 😅
Inka akože idem do tej blavy cez vikend a tort ako na.... som aj štyri odmietla ale aj tak moc na to ze niesom doma :P to vzdy ked niekam idem tak na just aby som bola svieža a oddychnutá :( buduci vikend mam jednu !!!

pipka
4. nov 2013

@pristela moja...napodobne...ja sa tento tyzden aj pos...m 🙄 a tiez som poodmietala asi aj 4 a dnes mi este volala kamoska, ze ci jej nespichnem na nedelu 28 muffinov s dopr. prostriedkami 😝
no moja...reku, nespichnem 😠 🙄 si spomenula zas o5 minut 12 😠 😝 tak som to vsetko zrusila a len sa modliiim, nech vobec stihnem to co som si nabrala 🙄
a tie moje deti k tomu...no radost zit 😝 😀 a muz uz prec...tak sa tu aj zblaznit mozem 😖 😝

pipka
4. nov 2013

babule..ale pomooooc, ma tu niekto ulozeny daky schopny fotopostup na šálku s kávou? 😕 😅 😅
ja umrieeeeeem a to, ze nieco jednoduchsie budu chciet 😀 😀 😅
mam to susit na klasickej šálke..ci ako 😕

kto ste už robili šálku...radte, vcul kazda rada dobra 😅 😎
dakujeeeeeeeeem 😵

lamps
4. nov 2013

@pristela
@pipka dievčence a by kde bývate? 😀 😀 ja nemám vôbec nič ... žiadne tortuše, normálne nič. Tak len vypekám koláčiky a pagáčiky pre nás doma

lamps
4. nov 2013

@pipka ja by som sušila na šálke šálku som síce ešte nerobila, ale sušila som domček a išlo to v pohode

aduskatt
4. nov 2013

@pipka zlatko, myslis toto?

pipka
4. nov 2013

@lamps ty sa maaas a nechces mi prist pomoct? 😀 😀 😀

lamps
4. nov 2013

@pipka treba prísť? si nepovedala 😀 😀 😀 😀

pipka
4. nov 2013

@aduskatt nooo toto toto..len mi povedz ako si ju robila? 😅
a nemala si aj nejaku v ktorej bola akoze kava?...kto to tu raz daval...ze aj kava..aj cigaretka... 😕

pripadne nejake inspi na kavickarske torty...by sa nenasli? 😕 😅 😅

pipka
4. nov 2013

@lamps no ved totooooooo 😀 😀 😀 a najlepsie aj s tou mojou tortusou z mrazaku...a ak aj pagaciky pribalis, sa nenahnevaaaaaam 😅 😀 😀

aduskatt
4. nov 2013

@pipka mala som, jasne, v tejto salke potom bola aj kava🙂) knatrela som salku a tanierik cerou, na to som pekne uhladila Flowerku a tri dni nechala schnut, potom dozdobila........a dnu som dala rozpustenu cokoladu a na vrch malicko pipinggelu prifarbeneho nescou, aby to aj vonalo ako kava🙂

lamps
4. nov 2013

@pipka pagáčiky posielam takto cez monitor 😀 😀 😀 😀 a do BA idem 4.12. - nastupujeme s V. na očné na Kramáre a torta ťa samozrejme čaká v mrazááááku, tak ju potom zoberiem so sebou

pipka
4. nov 2013

@aduskatt ahaaaa, no pipingel nemam...to uz nestiham ☹

aduskatt
4. nov 2013

@pipka toto je ona " v akcii" 🙂

pipka
4. nov 2013

@lamps mnaaaaaaaaaaaaaaaaaam boze tie su unikaaatne 😵 😵 😵
tak ked budes v BA, tak sa mozes stavit aj s V 😉

aduskatt
4. nov 2013

@pipka tak daj len rozpustenu cokinu🙂

lamps
4. nov 2013

@pipka rada by som, ale asi nebude čas ☹ 4-teho nastupujeme ležať, 5-teho ju budú operovať a 6-teho by nás mali prepustiť domov a ja sa toho tak bojííím ☹

pipka
4. nov 2013

@aduskatt adi a keby som tam naliala len tu cokoladu...hmm? 😕 😅 a max to potrela olejom, nech je to akoze leskle 😅 a do toho lyzicku...ci blbost? 😕 😖

aduskatt
4. nov 2013

@pipka podla mna fajn napad🙂

pipka
4. nov 2013

@lamps nebooooj mojka, podpora je tu od nas velkaaaa a V je bojovnicka, ona zvlaadne 😵 drzime palciskaaaaaa 😵 😵 😵

aduskatt
4. nov 2013

@lamps nebooj, drzime palce aj tutok hla ze zapadu🙂

lamps
4. nov 2013

@pipka
@aduskatt dievčence ďakujem, ja mám z toho fakt bobky a riadne, moje zlatinko, bojím sa o ňu, ona má také krásne tie okále a 6-te narodky budeme tráviť v nemocnici

dm1
4. nov 2013

@pipka kludne si na to mozes roztopit aj gumimackov a zafarbit ich na hned ale ozaj nachvilocku do mikra s trosickou vody zamiesat dat farbu a opat dat do mikra ono to rychlo tuhne ale je to super lebo to aj na torte zatuhne trochu a chyti to taky lesk. ja som tak robila aj tu polievku bolo to na bielu hmotu zlty gumimacovia a krasne sa to lesklo bolo to priesvitne zlte

dm1
4. nov 2013

@lamps drzim palcoky nech vsetko dopadne dobre a hlavne bez najmensich problemov 😵

pipka
4. nov 2013

@dm1 vidiiiis 😉
len musim zajtra futasit gummimackov kupit a dooobre ich schovat pred mojimi domacimi gummilikvidatormi 😝 😅 😀

jakelina
4. nov 2013

@lamps zlatinko malinké ať to dobře dopadne. 😉

mimcak
4. nov 2013

@pipka ja som šálku sušila na kornútku od zmrzliny.otočenú dole hlavou.

nika1985
5. nov 2013

ahojte prisla som si po par rad o 2tt mame krstiny tak sa uz pomaly chystam
neviete mi poradit nejaky recept na pecivo ktore ked sa pecie nerozleje sa ani nenapuchne okrem lineckeho chcem na krst spravit nejake suche keksiky na ktore chcem pred pecenim narazit meno tak aby to tam ostalo. Dakujem

A myslite ze do 3 poschodovky mozem dat na dolne poschodie rafaelo plnku s mandarinkami udrzi to? Alebo skor nejaku karamelovu maslovu?

ludkas31
5. nov 2013

dobre ranko, poradi niekto kde zozeniem cisto biele penove cukriky?? vdaka