Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
11. nov 2013

ahoj holky, tak taky po víkendu přidávám svoje kousky, ale teda zařekla jsem se, že víc jak 3 dorty za týden už nevezmu, protože mám fakt dost, od pondělí do středy v práci a od čtvrtka do soboty do noci dorty, až jsem si z toho zablokovala krk a záda ☹ . Opravdu nechápu ty z vás, které zvládnu i víc dortů a navíc tak úžasných, jste šikulky, klobouk dolů, já jsem asi nějaká pomalá 😖

rachel36a
11. nov 2013

tak kočky po dlhšej dobe prikladám svoj posledný pokus....

mamcas
11. nov 2013

Devusky moje zlate, nejake inspi na lodicku asi na krabici nemate? A teda s prihliadnutim na to, ze som to v zivote nerobila 😝 mozem si na to trufnut len tak? 😕 pripadne ak mate nejaky tip na tortusku pre mladu pipku, taku fesandu 😀 kujEeeeeem

brunila
11. nov 2013

@halienka tak právě tak si to představovala i moje zákaznice s tím,že vrchní patro mělo být celé polité čokoládou, dva druhy korpusů a 5 druhů náplní 😒 tak jsem jí odepsala,že taková kombinace je pro mne nepřijatelná,nejsem cukrárna,která má po ruce několik druhů instantních směsí.Navrhla jsem jí co jsem ochotná jí udělat a pokud chce dort politý a s kuličkami a druhý potažený ,tak jedině dva dorty a každý zvlášť.Přistoupila na to a při přejímce byla tak nadšená,že už si zamlouvala na začátek příštího roku další dva dorty. 🙂 🙂 🙂 Prostě nesmíme jim vyhovět ve všem co si usmyslí.Náplň nemůžeš dělat po troškách a co pak se zbytky?Kdo ti to zaplatí,to je už nezajímá.

brunila
11. nov 2013

@artepf nejsi pomalá,jsi úžasná!!!!!!Dortíčky jsou krásné a věřím Ti,že tě musí bolet celý člověk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

brunila
11. nov 2013

@levandulka3 krááááááááááásné,hlavně ty housle nádherně vypracované

mrka2
11. nov 2013

@artepf ty mas kazdu jednu torticku vymakanu, kopec detailov, no uzas! ale prvorade je zdravicko,tak sa setri,skoda by ta bolo 😉 rada pozeram tvoje torty! 🙂

anibas
11. nov 2013

@levandulka3 krásne 🙂 🙂 🙂 a z čoho je ľad ???

anibas
11. nov 2013

@artepf No nádhera !!!! 😵

mimi321
11. nov 2013

Ahojte, no ja zaciatocnik idem k vam opat po radu... Idem robit 3 poschodovu svadobnu tortu 😨 😕 😕 no len sa chcem spytat... robite cele jednou chutou, alebo kazde poschodie ine? Idem robit svagrinej a ta sa nevie vyjadrit... no a este sa chcem spytat... ked robite perletove kvietky... davate tu perlet do smartflexu alebo potom natierate resp. striekate?

Júj bola by som rada keby ste mi poradili 😉

bubobubina
11. nov 2013

@levandulka3 tie husle su ako skutocne 🙂

dm1
11. nov 2013

@mimi321 ja robim podla zelania ale najcastejsie striedam v 3-poschodovej az 3 plnky na striedacku dole dve, v strede 2 a hore kombinujem 2 ktore mi zostanu. Perlet nedavaj do smartu nebolo by to vidiet bud potri nasucho alebo s kvapkou alkoholu. Ak mas sprej tak ten sa strieka na hotove kvety

jakelina
11. nov 2013

@mimi321 já většinou dávám do každého patra jeden krém a každý korpus je jiný, myslím každé patro jiný korpus a jiný krém

nellynka
11. nov 2013

@pristela, pozeram dnes casopis Torty snov a kraaasny postup na Asterixa a Obelixa a pozeram, kto to tak pekne a aha .... Zanetka!!!

krasna praca!!!

mamcas
11. nov 2013

@maya30 ja mam len tuto zvieratkovu 🙂

lokalistin
11. nov 2013

tak baby moje,este som v robote, ale nic sa mi nechce, tak ten flak na nohe je materske znamienko, ktore musime hned vyrezat, lebo moze byt velmi nebezpecne 2.12. mam termin a tie uzliky na krku, ze su pravdepodobne cysty, len nechapala, preco su take tvrde, mam sa hlasit na chirurgii, tak tam zajtra pojdem ☹

aduskatt
11. nov 2013

@lokalistin drz sa

lamps
11. nov 2013

@lokalistin juj, silno budem na teba myslieť. Vyberanie znamienka sa dá zvládnuť v pohode - mne brali min. rok dve naraz

lokalistin
11. nov 2013

@lamps
@aduskatt diky, no ona povedala, ze to bude parminutova zalezitost a ani ma nevypise, mozem ist hned do roboty 😉
uvidim co povedia zajtra na chirurgii, koli tym cystam 😝

lokalistin
11. nov 2013

@nellynka @pristela aj ja chcem ten casopis aj s autogramom andelicka moja

simasa
11. nov 2013

@mamina1978 ďakujééém 🙂 😵

aduskatt
11. nov 2013

@lokalistin snad to bude fajn

lamps
11. nov 2013

@lokalistin áno je to párminútová zaležitosť, miesto kde máš znamienko ti znecitlivejú, vôbec nič necítiš a ani potom ma to vôbec nebolelo

nika266
11. nov 2013

@mrka2 čau diky za odpoveď,ja som im pisala lebo nemali tam rozmer a napisali mi 15 cm,tak sa mi zdala trochu kratka a kolko si davala prašku a vody na jednu krajku,ináč je pekná

lokalistin
11. nov 2013

@levandulka3 dneska som bola nakupovat a bol tam biely kandis tak som hned zobrala, keby nahodou

bubobubina
11. nov 2013

@mimi321 tak tato otazocka sa aj mne hodi...
dievcata, a ako usporaduvate plnky a korpusy, bo niektore su tazsie, ci na tom nezalezi, ked je kazde poschodie na podlozke? jo a ake rozmery by ste tipovali na tuto torticku? poslala mi ju nevesta 🙂

vlada111
11. nov 2013

@levandulka3 krásne dielka, tie husle sú super, aj tie pivá

vlada111
11. nov 2013

@artepf verím ti, na takých všetkých krásnych je poriadna robota

katarina51
11. nov 2013

@rachel36a krááásne,

maya30
11. nov 2013

@mamcas
@lamps velmi pekne dakujem baby, som zvedava co si vyberu, sa tesim, ze to nebude klasika 🙂