Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
18. nov 2013

mam otazocku 😅 zacala som robit MMF 🙂 😀 kupujem si cisto biele cukriky, ale hmota nikdy nie je cisto biela vdaka maslu... da sa nejak docielit biela farba??. 😅 😀 nastastie po mne este nikto nechcel bielu tortu ale kdyby naaaaahodou 😀

michalka12
18. nov 2013

daja 55, dakujem velmi pekne, vyskušam

akapulko
18. nov 2013

@michaela3011 myslim ze sa to farby belobou kupis v cuk.potrebach 😉

michaela3011
18. nov 2013

@akapulko to su zbytocne zasahy farbou do toho 😖 nebieli sa to nahodou citronovou stavou??? nie som si ista ☹ preto sa radsej pytam

michaela3011
18. nov 2013

@akapulko ci co je vlastne ta beloba??? 😅 😀 ja si to vysvetlijem, ze biela farba 😅

michaela3011
18. nov 2013

@akapulko ci co je vlastne ta beloba??? 😅 😀 ja si to vysvetlujem, ze biela farba 😅

maya30
18. nov 2013

@michaela3011 ja tam davam ceru a je biela ...

aduskatt
18. nov 2013

@michaela3011 miesto masla daj do MMF
ceru🙂

michaela3011
18. nov 2013

@maya30 dakujem 🙂 toto, ze ma nenapadlo 😅

akapulko
18. nov 2013

@michaela3011 tak ta beloba je farba🙂

tertery
18. nov 2013

2 dotazy 🙂:

1. Minulý dort jsem pohořela s krémem, dala jsem špatný a marcipán se šíleně roztékal..nicméně krém byl výborný, myslíte, že na promazání by nevadil a po potahovací hmotu bych dala něco jiného? Nebo to má na to stejně vliv? Díkkky

2. Nedělal někdo dort Kačenku nebo s Kačenkou? 😉

mamcas
18. nov 2013

@pipka supeeeer 🙂 moc dakujem 🙂 konecne nejaka vacsia 🙂

evvina
18. nov 2013

včerejší dílo

michaela3011
18. nov 2013

pridam vam sem par torticiek, ktore som robila davnejsie 🙂
figurka bola moja prva v pohybe 😀 dlho som sa na nu psychicky pripravovala a nakoniec, kedze som to nechala na poslednu chvilu, tak to bola taka rychlovka 😅 😀 ale slubujem, ze sa raz polepsim a lepsie si vsetko casovo zorgaizujem 😀 konik bola torticka, ktoru by som zaradila este medzi prvotiny 🙂 bola robena davno... to clovece bola torta na zlatu svadbu 🙂 narychlo mi pisala jedna kocka, ze potrebuje tortu, ze v cukrarni jej ju odmietli spravit... ze sa im nepacila kombinacia zlata svadba a clovece 😠 ☹ prislo mi jej velmi luto, tak som to vzala a takto som sa s tym popasovala 🙂 bola velmi spokojna co ma neskutocne potesilo 🙂 😅 skoro ma rozplakala 😀 porsche logo bola nedavno robena pre moju polovicku 🙂 je to porsche maniak 😅 takisto prenho bola robena aj torta porsche cayenne 😀 vdaka nemu som si vyskusala spravit tortu v podobe auta 😀 ved ja ho tak strasne luuuubim a co by som prenho nespravila 😠 😅 😀
toto bola mala ukazka torticiek, ktore som robila 🙂 dufam, ze sem onedlho pridam opät nejaku 😉

halienka
18. nov 2013

@tertery 1) ja vždy dávam nezávisle od krému, ktorý je v korpuse pod poťah maslo rozšľahané s prášk. cukrom a nutelou, vôbec to nejako neruší chuť torty, lebo to nie je zas až taká hrubá vrstva a je to tiež sladké. Pri tomto nehrozí, že by sa ti poťah roztiekol, treba ale pred potiahnutím nechať zachladiť, aby maslo stuhlo. 🙂
2) Kačenka ani neviem aká postavička rozprávková je, tak neporadím ale skús zadať do googlu "torta Kačenka" a možno ti nájde dačo 🙂

tertery
18. nov 2013

@halienka Moc díky za odpovědi 😉

halienka
18. nov 2013

@michaela3011 krásne tortičky, si šikulka, tá postavička v pohybe je úplne perfektná, zdá sa že časový stres na teba dobre pôsobí 😀 😀

michaela3011
18. nov 2013

@halienka dakujem 😀 boh vie ako by dopadol fesi keby som si nanho pripravila viac casu 😀

adrika202
18. nov 2013

ja tento týžden začinam už od pondelka :O 🙂

michaela3011
18. nov 2013

@adrika202 nadherna masla 😵

denisak77
18. nov 2013

@jakelina krásna

jakelina
18. nov 2013

@jper určitě nevadí, je mi ctí 😉

dm1
18. nov 2013

@michaela3011 naco davas maslo do MMF? ved to sa tam nedava 😲 . Ide tam cera a ta je biela

michaela3011
18. nov 2013

@dm1 do kremov davam maslo a vzdy mi nieco ostane, tak som to zacala davat do MMF 😅 ale asi prestanem 😀 doteraz som si kupovala hotovu hmotu... prepaaaacte prepaaaacte 😅 😀 teraz viem 🙂 ale sranda, ze prvy krat som MMF robila s cerou 😀 az potom som zacala s maslom... ale v jednom recepte bolo pisane cera/maslo 😨 tak preto som aj zvolila tuto alternativu

dm1
18. nov 2013

@michaela3011 ono ide aj o to ze cera je 100% tuk a aj ona ma v tom MMF svoj vyznam aby bola lepsia aspon pre mna tak preto 🙂

michaela3011
18. nov 2013

@dm1 budem sa musiet poobzerat po cere... no zijem v Nemecku, tak ak nezozeniem, tak si koncom novembra toho prinesiem zo Slovenska asi na kila 😀 jedine co tu nemam problem zohnat su BBQ marshmallows, co zas na Slovensku bol problem, aspon pre mna 😕

pristela
18. nov 2013

@michaela3011 v podstate na mmf nepotrebujes ani ceru ani maslo , ja niekedy robim uplne bez tuku , ale davala som aj maslo žlte a mmf bola i tak snehovo biela , ved tam ide snad len na pol malej lyzicky , ked si potieras len ruky tak mozno aj menej toho tuku, a viem ze aj @lamps si potiera ruky pri mmf obycajnym maslom a mmf ma bielu 😕

michaela3011
18. nov 2013

@pristela ruky si aj ja potieram... lepsie sa tak pracuje... no davnejsie som robila tortu a chcela som aby bola biela, ale nejakou nahodou som k tomu prilozila kusok inej hmoty, ktora bola biela a ta MMF mi potom uz vobec nepripadala bielo 😀 odvtedy viem, ze to neni biele 😀 no vratim sa k tej cere

doda1951
18. nov 2013

@pristela Pekareň JUNO má MM cukríky po 1,50 eur/300 g - už so od nich brala

michaela3011
18. nov 2013

@pristela 😕 recept na MMF mam 170g marshmallows, 3PL vody a 55g cera/maslo 😕 to mi nepripada ako pol malej lyzicky to mnocstvo cery 😕 skusim nabuduce vynechat to maslo a spravim to aj bez tej cery a uvidim co z toho vznikne, ked tvrdis, ze sa da aj bez toho 🙂 iba si budem potierat ruky... dakujem 😉