Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ejkula
24. nov 2013

Šikuľky ste šikovné. Ja amatérka pridávam jednu pre svokru, s ktorou máme narodky v jeden deň, tak sme si to podelili 😝 . Pre ňu tortička teraz a pre mňa o týždeň (ak si ju upečiem 😀 )

bubobubina
24. nov 2013

dievcata, akoze sem neprist par dni a hotova galeria tort pribudne 😀 a o prispevkoch ani nehovorim 😲
pridavam moje, ta coko bola len pre nas, som chcela vyskusat ganache aj s postupom od @mysiatkoo takze moc dakujem mysiatkoo za skvely podrobny postup 😀 som sa strasne bala toho pretacania torticky, ale nastastie torta neletela 😀

chvapilu
25. nov 2013

@dm1 Zdravím, dortík s čoko-destičkami je úžasný,prvně jsem zkusila čoko-krajku a vše se mi polámalo na kousky,čokoládu jsem měla z Lídlu neředěnou,můžu poprosit o radu a postup nebo co dělám špatně?Moc děkuji

dm1
25. nov 2013

@chvapilu dakujem 🙂. Musis si formu otocit cokoladou smerom dole odlupnut zaciatok na kraji, pridrzat tu coko ten koniec co uz je z formy von a potom tahat formu dole

chvapilu
25. nov 2013

@dm1 děkuju tak se pokusím ještě jednou snad se zadaří

jakelina
25. nov 2013

@pukica nemůžeme poradit, když jsi nedala fotku jakou dortu myslíš 😉

mysiatkoo
25. nov 2013

@bubobubina super! tesim sa, ze pomohlo 😵 a otacanie naozaj vyzera hrozne, ale pri normalnyx rozmerox s dobre vyxladenou tortou je to bezpecne (pri 50tix pokusox som nezaznamenala ani jeden pad) 😉

pukica
25. nov 2013

@jakelina anooo,pred chvilou mi to napadlo 😀 😀 uz mi asi nepalilo v noci 😀

halienka
25. nov 2013

Ahojte babky, idem prihodiť moje dve tohtotýždňovky, som rada, že som mala len dve, bo som furt akási nascípaná a neprechádza mi to, asi to bude tým, že sa neliečim a kašlem na seba. Tento týždeň asi zas liečba nehrozí, zas mám toho dosť. Vaše tortičky proste nááádhera 😵 Ja som mala konečne zas nie detskú ale narodeninovú dvojtortu pre otca a dcéru, som si hlavu lámala aký motív zvoliť aby to nevypadalo blbo, nakoniec ma napadli tieto dve škatule jedna na druhej, zákazníčka sa hrozne bála, že bude málo tak chcela véééľkú tortu, spodok minimálne 30 cm a vrch už ako uznám za vhodné, pritom mala len 15 ľudí na oslave, ale nedala si povedať, že to bude mať hádam aj veľa, tak na druhej strane bola ochotná zaplatiť, tak som viac neriešila, hádam to dáko pojedia, torta mala nakoniec 8 kg 😅 😀 No a druhá je pre moju dcérku už 4.-ročnú slečnu veľkú, tak to je jej výber, podľa jednej inšpirácie z netu, ona je ako chalanisko, autíčka, vláčiky, loďky 😀 Na druhej strane som rada, že som nemusela aj jej robiť zase Minnie 😀 Ale snažila sa aj pomáhať ako len dokázala 😀 Tak prikladám foto aj s oslávenkyňou 😵

jakelina
25. nov 2013

@pukica já myslím, že to není těžký dort ani ta kačenka není těžká 😉

levandulka3
25. nov 2013

@maya30 myslíš podložky nie ved to je ako sklo

pukica
25. nov 2013

@jakelina hmm ako pre koho 😀 ja som este nikdy nemodelovala nic,nie to este take kacicku 😒

levandulka3
25. nov 2013

@maya30 kráááása pozerám že máme podobných zákazníkov tento týždeň mám robiť conversku červenú aj ninja korytnačky 😀 😀 😀 nemáš náhodou šablonu na tú tenisku

sikag
25. nov 2013

@lamps milujem tie tvoje postavicky. hned si ju aj ukladam 🙂
dievcence uz som tu dlho nebola... tiez mame v rodine fofry, tento rok je zdravotne uplne hrozny!!! mam prave rok co peciem torticky, tak pridavam svoje posledne. spolu som mala 35 pre rodinku a znamych 🙂 snad sa na mna nieco nalepilo. tymto vam chcem aj velmi krasne podakovat za uzitocne rady 🙂

sikag
25. nov 2013

@mamcas ja mam ulozenu takuto malu, ked das ovocie a spravny rozmer tak by mohla mat okolo 4kg

sikag
25. nov 2013

@mamcas a foto 🙂

maya30
25. nov 2013

@levandulka3 ja som si pomahala tymito sablonami, prikladala som zhruba aby velkost sedela 😉

mamcas
25. nov 2013

@sikag Ta je velmi pekna veru 🙂 len na tie otvorene potvory treba strasne vela hmoty a to je potom tazke... este rozmyslam ze by som dala len jednu vrstvu, rozrezala, do otvoru dala kusok vyrezanej hmoty a na to ten kandizovany cukor akoze lad a tu flasu... myslis ze blbost? 😕 a teda urobila by som asi kruh...

brunila
25. nov 2013

@rapunzel1 Medovníčky máš překrásné!!!Já smekám před všemi děvčaty,které umí takovou krásu upéct,ale hlavně nazdobit. 🙂 Tak tedy klobouk dolů,moc hezké.Já budu dnes dělat těsto a chci zkusit poprvé svícny,protože mám několik milých lidiček,které chci obdarovat.Ale jak to dopadne,nevím....Ale bude to z lásky a to je hlavní 🙂 🙂 🙂

sikag
25. nov 2013

@mamcas znie to fajn, kandizovany cukor ani nepoznam 🙂 ale ten kruh hmoty co ma byt vnutri daj ako prvy este pred potahovanim, na to si daj papier na pecenie a potom potahuj, inak to tam uz nevopchas. a nemusis to mat viacfarebne, v jednoduchosti je krasa

brunila
25. nov 2013

@jakelina Dorty máš krásné,kniha se mi moc líbí,stáhla jsem si ji s dovolením...No ale ten víkend ti nezávidím,dovedu si to představit.Vyčerpaná a ještě když malý dostal horečku.Snad už je v pořádku a bude líp.Někdy si říkám jestli nám to stojí za to.Kolikrát na doraz.No ale když některý týden nepeču,celkem mi to chybí 🙂 🙂 🙂

jakelina
25. nov 2013

@brunila právě je to na nic, že si dorty naplánuješ dva měsíce dopředu a pak se něco přihodí a člověk se trápí, aby to nějak stihnul a zvládnul. 😝

mimusa94
25. nov 2013

@pipka je to len tym??? niekedy ked som chcela yvhralid fondam tak mi plnka vytiekla spodkom 😀 to bolo uz troska davnejsie..:D

mamcas
25. nov 2013

@sikag vidiiis 🙂 to ma nenapadlo 🙂 tym padom ta, nebude ani tolko hmoty, ktoru aj tak skoro nikto neje... dakujem moc 🙂 tak to spravim a konecne sa na tu tortu aj tesiiim 🙂

jakelina
25. nov 2013

@mimusa94 když ti vytéká krém, tak to asi byl krém co není vhodný pod potah

timuss
25. nov 2013

dievčatá jedna čokoládová (fotená len tak narýchlo)....ešte sa mám čo učiť...a OTÁZKA: som sa snažila okraje čo najviac vyrovnať, keď bola torta nakrémovaná sa zdala rovná, ale ako som na ňu nacapila ten papier s čokoládou tak sa mi ten papier predsa len trošku zvlnil, snažila som sa to vyrovnať, ale nešlo to úplne...je na to nejaká finta alebo to chce jednoducho cvik?
inak torta bola pre dnešnú návštevu, dve najlepšie kamošky (jedna Katarína, tak jej na meniny 🙂, ale teda som trošku sklamaná, lebo som skúšala falošný parížsky krém, som si myslela, že bude chutiť viac ako parížsky, ale podľa môjho názoru s parížskym nemá nič spoločné, teda myslím chuťovo, tento sa mi zdal hrozne sladký a dosť maslový...no ale 100 ľudí, 100 chutí...ja ostávam pri klasickom parížskom 🙂

mamcas
25. nov 2013

babule ked nastriekam sedu alebo zltu perletovym sprejom bude to ako strieborna a zlata farba? aspon trochu teda 😝 nechce sa mi totiz zlatu kupovat kvoli troske co potrebujem...

anibas
25. nov 2013

@mamcas Áno 😉

dagmarmustafa
25. nov 2013

@vlada111 diki Vladi.od teba pochvala vzdy potesi.

anibas
25. nov 2013

Pekný večer žienky - môj skromný príspevok - na meniny pre Kaťušu do školy