Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
25. nov 2013

@muffinka8 otestujem najblizsie 😉

lenuliatko
25. nov 2013

@muffinka8 ďakujem krásne 🙂

katarina51
25. nov 2013

@maya30 kráááásne a originálne 🙂 🙂 😉

katarina51
26. nov 2013

@mysiatkoo,@lamps Baby môžem vás potešiť, že o pár rôčkov to budete mať super.My máme 5 dcér (18-28) a už minimálne 8-10 rokov baby pečú sami ja som v úlohe radcu. 😀 😀 😀 😀 😀 Aj teraz sme sa dohadovali, čo ktorá upečie na Vianoce. Každá 2 koláče a my s ocinom ťahanú štrúdľu a máme na´pečené do nového roku. Zmakneme to za 1,5 dna. Takže baby trpezlivosť ruže prináša. Aj u nás to zo začiatku vyzeralo v kuchyni hrozne, aj to dlhšie trvalo, ale teraz je to radosť pozerať ako im to ide. Ozaj aj malý syn pečie so mnou medovníky a jeden jednoduchý piškota+banan+c+čoko. 😵 😵 😵 😵

katarina51
26. nov 2013

@brunila krááásne 😉 😉 😉 😉 😉

lifinka
26. nov 2013

@jakelina teda, to jsi si dala do těla a k tomu ještě teplotky, tak snad je už malý na tom líp a ty by jsi měla vydechnout?! 😉

lifinka
26. nov 2013

@lamps nádherná princezna , máš na ni postup? Moc se TI vydařila!

anibas
26. nov 2013

@mysiatkoo tvaroh 1,29, kakao 200g - 1,49 €

anibas
26. nov 2013

@luciahromadkova na čokotransfer neide šľahačka, len čokoláda

pipka
26. nov 2013

@brunila krasne su 😉 tie mityliky na prvej torte su vykrajovacka ci silikonka, krasne su 😉 kde si kupila?

lifinka
26. nov 2013

holky, průser, jak koukám tak koukám a v mých dokumentech o dortech chybí složka inspirace!!!! Měla jsem tam za dva roky uložené fotky dortů i od vás! chci ji najít-poradíte!!????Vhce se mi brečet.... 😢

lawli
26. nov 2013

moje víkendové ,konečne som sa dostala k tomu aby som ich stiahla 🙂

...inak vaše tortuše som poctivo polajkovala...krásne ste zase napiekli 😵

aduskatt
26. nov 2013

@lawli ta lentilkova je suprova🙂) teda aj ta prva, samozrejme, ale sak vies, ako som to myslela🙂

nika266
26. nov 2013

@lawli Krásne tortičky,ta zelena je zvláštna farba ,aku si použila ?

nika266
26. nov 2013

@lawli toho jeleňa si tam priamo kreslila voľným okom,či maš nejaku formu

lawli
26. nov 2013

@aduskatt ďkujeem ,jasne že viem moja 😉

@nika266 ďakujem pekne...zelenu som použila Wiltonku Leaf Green a na hrot špáratka som dala Wiltonku Sky Blue...ale fakt len málo 🙂

lawli
26. nov 2013

@nika266 jeleň je vyrezaný a domaľovaný...formu nemám...teda spravila som si šablónku ,ktorú som zavaľkala do hmoty a potom vyrezávala skalpelom a domaľovala štetcom...na jeleňa som použila dva odtiene hnedej hmoty...spojila som a spolu vyvaľkala, šablónku som dala na spoj tak ,aby parohy boli tmavé a hlava svetla...

mysiatkoo
26. nov 2013

@katarina51 znie to super, len to paradoxne predpoklada, ze nebudu po mne, kedze v kuxyni som este 4 roky dozadu odmietala robit cokolvek ine ako kavu, aj ked moja mama vzdy varila aj piekla a vyborne... 😝 ale malu iskierku nadeje tam vidim, lebo teraz ix pustam takmer ku vsetkemu, aby som naaahodou nepremeskala to obdobie, kedy si k tomu vytvoria vztah 😅

lamps
26. nov 2013

@katarina51 to máš super, ale hlboko sa skláňam pred tebou, starostlivosť o tak veľkú rodinku je určite náročná 🙂
@lifinka ďakujem za pochvalu, ale žiadny postup nemám, ja robím postavičky z hlavy 😉

brunila
26. nov 2013

@pipka děkuji...motýlci jsou patchworkové,cena sice trochu vyšší,ale je tam toho hodně.Kromě motýlků i berušky,včelky ...motýlci dokonce několik velikostí...koupeno zde ,ale myslím že i na Slovensku by nebyl problém sehna,tím šetřit na poštovném http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/motyl...

brunila
26. nov 2013

@lawli krásné dortíčky...lentilky se mi moooc líbí 🙂

brunila
26. nov 2013

@muffinka8 děkujem.bylo to pro chlapečka,chtěl Pepinu,tak jsem řešila barvu šatiček aby to nebylo moc dívčí,no a nakonec se povedlo,byla velká pochvala 🙂

brunila
26. nov 2013

@h2 díky,ale když vidím jak jsou některé dorty vypracované ,no skoro jako by byly od vyučených cukrářek.tak hledím skoro s pusou otevřenou 🙂 🙂 🙂

brunila
26. nov 2013

@katarina51 děkuji a před Tebou smekám.Zvládnout výchovu 6 dětí,tak to nemusím ani komentovat. 🙂 🙂 🙂

lawli
26. nov 2013

@brunila ďakujem 🙂

lawli
26. nov 2013

Kočky ,mám otázku....ako by chutil pribinák s citrónovým frutafilom??? Neskúšal niekto?? 😕

muffinka8
26. nov 2013

@brunila a do toho prvého hnedého pre "karla" by som sa hneď zahryzla 🙂 veľmi chutne vyzeral.

lokalistin
26. nov 2013

Ahojte kocky, tak som zase tu.Poobrezavana, nevyspata a hladna, ale doktorka povedala,ze na krku len nejaky aterom a noha tiez nevyzera zle. Este ma to sice boli,ale zajtra uz pojdem nakupit a nieco upeciem 😉

nelita02
26. nov 2013

@brunila ahoj prosím ta, aký je to krém, ktorý je na vrchu tej cokoládovej torty? vyzerá super 🙂 prosím si receptík, dakujem velmi pekne 🙂

aduskatt
26. nov 2013

@lokalistin super spravicky🙂