Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
26. nov 2013

@brunila krásne tortičky. ak sa mozem opytat ako robis tie ganaschove gulky? dakujem

lucula73
26. nov 2013

@lawli tú lentilkovú si s dovolením ukladám..................nemá chybu 🙂

kočky nemáte prosím nejakého pekného ježka uloženého?teda 3D tortu?tie tváričky sa mi nejak nepáčia,neviem nič také milené nájsť..........
ďakujem.. 🙂

lawli
26. nov 2013

@lucula73 ďakujem ,kľudne si ulož ,budem len rada 😉

a čo sa týka ježka, toto mám uložené na INŠPIRÁCIU ja 😵

lucula73
26. nov 2013

@lawli jej,ten má pekné očká..................a ten vrch to by som ako urobila,cez ten lis??ďakujeeeem...........

jakelina
26. nov 2013

@lokalistin muselo se ti škytat, super, že to dobře dopadlo 😉

lawli
26. nov 2013

@lucula73 mne to príde tiež ako lisom robené... sa to nedá priblížiť ,tak som našla priamo stránku ,podľa toho linku dolu na foto...kuk http://dorty-ostrava.blog.cz/galerie/dorty-souc...
http://dorty-ostrava.blog.cz/galerie/dorty-souc...

lucula73
26. nov 2013

@lawli ty si poklad,krásne to vidno....ešte raz vďaka.....................už iného ani nebudem hľadať,ak za tri týždne nezmenia ježka na niečo iné,ho urobím.... 🙂

lamps
26. nov 2013

@lucula73 mne je sympatický tento 😀 😀 😀

kikina84
26. nov 2013

baby neviete ako je toto robene? myslim tie casti take ako chlpate co vyzeraju..aka je na to technika? dakujem 🙂

mima595
26. nov 2013

ahojte, ja som snad po 3 mesiacoch znova robila nejaké tortičky...a ked vy robite medovnikove nadhery, tak ja si zase pletiem po veceroch🙂))

k_a_j_k_a
26. nov 2013

Ahojte. potrebovala by som poradit. som uplny novacik - MM si vymyslel spravit k 30tke tortu s kupajucimi prasiatkami - mate niektora foto? ja som ju videla, ale nemam to ulozene ☹ . dalsia vec, sa chcem spytat, kupila som fondan (ci ako sa to vola) - hovorim, uplny zaciatocnik 😀. mam ho ruzovy, najmensi mali 1kg. je vakuovo baleny. treba to drzat v chladnicke? a ako to potom uskladnim? kolko mi to vydrzi? mozem to dat do mraznicky? ospravedlnujem sa za otazky 🙂

mima595
26. nov 2013

a fotky🙂)))

lamps
26. nov 2013

@kikina84 tie chlpaté časti sú robené lisom na cesnak

kikina84
26. nov 2013

@lamps a aky je postup celkovo,aby som tie ,,chlpi,,dostala na tortU? pradpokladam ze tam ani nieje marcipan,al len plnka,aby sa to tam dobre prilepilo..?? nevidela som nikd nic podobne,nemam s tym skusenost,,viete mi poradit? dakujem pekne

lamps
26. nov 2013

@kikina84 neviem, ako to robia druhé žienky, ale ja by som tortu aspoň tenkou hmotou potiahla a až potom by som robila tie chlpy. A tie sa robia tak, že do lisu na cesnak natlačíš hmotu a normálne je vytláčaš ako keď pretláčaš cesnak cez lis. Ale je to dosť zdĺhavé. A prosím tykajme si

lamps
26. nov 2013

@k_a_j_k_a fondán netreba dávať do chladničky, stačí ho dobre zabaliť, aby sa ku nemu nedostal vzduch. Treba ho spotrebovať do dátumu uvedeného na obale

cat
26. nov 2013

čaute baby, len vám sem hodím moju žirafku, ku ktorej "iba" dorobím v piatok tortu 😀 Tie oči som včera kúpila v Pantarhei, hneď som vedela, že sa mi hodia 🙂

mirka100911
26. nov 2013

@cat Jeeeeej, s dovolenim skopirujem na dcerkinu narodeninovu... Tak je kraaaasna..

kikina84
26. nov 2013

baby poradite mi nejaky najvacsi e shop,kde sa daju kupit cukrarenske pomocky? dakujem

mirka100911
26. nov 2013

Inak ked mate aj ine inspiracie na nejake ine zvieratka ktore sa hodia k zirafe vyssie, please poslite mi... 😀 😀 😀

mirka100911
26. nov 2013

@kikina84 peceniehrou.sk Ja som objednavala, a velmi spokojna som bola aj s mnozstvom tovaru aj s ryyyyychlym dorucenim...

lokalistin
26. nov 2013

@jakelina no nepamätam dost som prespala no ale lezala som v tej istej izbe a este aj tu istu postel som mala ako minule-uzas 😝 dufam,ze uz aj naposledy 😉 dakujem vam,ze ste na mna mysleli <3

denisak77
26. nov 2013

@brunila podľa mňa im nie je žiadna chyba,sú krásne

lokalistin
26. nov 2013

@brunila no ta prva je, ze uplne naj hned by som si dala

petkaa28
26. nov 2013

Babulky ahojte, prosim vás o rýchlu radu - dostala som otázku na ktorú neviem odpovedať :D kolko medovníkov klasických rozmerov (cca5-6cm) moze byt v 1kg??? :D resp. Ak by ich chcel niekto od vás kupovať na ks nie na kg, akú cenu by ste dali? Ďakujem

lucula73
26. nov 2013

@lamps veru,aj ten je krásny 😉 .............ale to by som nezvládla,tú tváričku,aby mal taký pekný kukuč 🙂

brunila
26. nov 2013

@nelita02 dort je čokoládový korpus,náplň pařížský krém a druhá náplň višně a šlehačková náplň.Polité je to Ganachem ale ten na polití dělám v poměru 1:1,tedy 200 ml šlehačky a 200gr. čokolády.Používám 55% z Lidlu.
Chce to trochu cviku a jde to.Nahoře ty kuličky jsou nej nej nej...a jsou také z Ganache udělaného ale v poměru
jiném,přidá se asi 5dkg čokolády navíc.Dělám den dopředu do lednice a pak ze ztuhlého tvaruji kuličky které obaluji v kakau.Jsou to takové jako lanýže.V puse se rozplynou a jak mi sdělila jedna zákaznice - měly na oslavě takový úspěch,že dort nazvali orgasmus.No zasmála jsem se tomu,ale také mne to moc potěšilo. 🙂

brunila
26. nov 2013

@muffinka8 děkuji...je skutečně moc dobrý,já sama když jsem měla narozky(tedy kulaté) tak jsem dělala 3 kusy,protože vím,že ten chutná téměř každému.Navíc pro mne je to rychlovka,žádné potahování,barvení a sní se celý.Potahovka je pro dost lidí moc sladká a zůstává. 🙂

brunila
26. nov 2013

@denisak77 díky..... 🙂