Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
4. jan 2014

@vlada111 moc děkuji, od tebe si toho moc cením 😉

vlada111
4. jan 2014

@pristela nechcelo, ale výsledok je super.

vlada111
4. jan 2014

@luciahromadkova jeeeej, veľmi milá tortička

vlada111
4. jan 2014

@lamps je úžasná

daja55
4. jan 2014

@rapunzel1 Nádherné tortičky
@viera6 Bezkonkurenčná, krásna

luciahromadkova
4. jan 2014

@mysiatkoo ako pre teba 😉 http://www.vzdy.sk/extra/blog/kuchyna/je-vykon-...
odlozila som a kde budem moct tiez vyberam robot.... 😉 teda asi az po tom fotaku... 😀

luciahromadkova
4. jan 2014

@vlada111 dakujem pekne

luciahromadkova
4. jan 2014

@woman04 to naozaj? lebo mam kamosku, ktora casto chodi do Rakuska nakupovat, ale ona nepecie... takze nenakupuje take ako ja... tak musim sa s nou niekedy zviest a nakupit..., dakujem ti pekne 🙂

mysiatkoo
4. jan 2014

@luciahromadkova juxuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 dakujem!!! ono to nie je az take horuce, lebo to, co sa mi zatial pozdava ma privysoku cenu, ale potrebovala som argument pre mm preco nie je 300w malo 😝 😀

lawli
4. jan 2014

kočky moja dnešná práca....priznám sa vám ,že s takou láskou som ešte tortičku nerobila....bola to práca od srdca a pritom taká smutná ,že som pri nej plakala ako mala....tato tortička je pre synčeka Ingy z posledného "Modrého z neba" ,ktorá na prvý sviatok Vianočný svoj boj s chorobou prehrala 😢

luciahromadkova
4. jan 2014

@mysiatkoo 😀 😀 😀 mali sme aj my tuto debatu...lebo na mall.sk bola pred vianocami akcia, ze nepreplatis ked aj na splatky... ale uz davnejsie padlo rozhodnutie na umyvacku a manzel chcel teda, ze k umyvacke robot boli tam teda rozne, ale mne sa teda najviac pozdaval kenwood a eta... teda ja tiez hlavne velka misa nerez a metly nerez, ostatne az tak nepotrebujem mlyncek na maso mam a este ponorny mixer, teda nepouzivam ostatne...a manzelovi sa teda paci ta eta gratus, gratusiimo, tak chcel pre mna na vianoce to, ale som ho prehovorila, ze uz idem do prace a tolko piect nebudem a tak..., ze pockame.... /nakoniec som dostala mobil... pritom fotak na prd uplne a stary fungoval a ja teda len telefonujem a SMS, nic viac tam nepotrebujem.... ale je to darcek.../ a teda pisem rovno, ze mne sa ta eta paci tiez.... 😵 ale aj kenwood... ale eta stala 399 E a umyvacka 299 bosh, tak vyhrala ta a nie robot....🙂

luciahromadkova
4. jan 2014

@lawli krasna torticka a dufam, ze Nikolasa potesi...

lawli
4. jan 2014

@luciahromadkova ďakujem v to dúfam aj ja,no mamičku mu to nenahradí... ☹

vlada111
4. jan 2014

@michaela3011 nielen maslo, ale aj maslová plnka sa dá mraziť 😉

pipka
4. jan 2014

@luciahromadkova ja to cervene pouzivam pravidelne a je podla mna uplne v pohode 😉 zas nie vsetko, co je polske je zle 😝 😉

luciahromadkova
4. jan 2014

@lawli ano ivanka... to sa ani neda, ale urcite mu torta urobi radost

79zuzana
4. jan 2014

Moje prve pecenie v tomto roku 🙂 Z tych vlacikov som bola prekvapena, ze to slo tak rychlo.. teda ak sa za rychlost pocita nejaka hodina a pol 🙂 ale teda rychlejsie, nez moje bezne modelovanie 🙂
Skor cupcakes o ktorych som si myslela, ze budu raz dva, tak pri tych som stravila vecnost 😀

luciahromadkova
4. jan 2014

@pipka ano suhlasim... len som chcela vediet aka je skusenost, dakujem janka 🙂

vlada111
4. jan 2014

@woman04 mascarpone kupujem aj ja v Hoferi, je najlepšie. Ale maslo nie, to mi nechutí. Ja tam cítim rastlinný tuk a na ten ja mám nos veľmi fajnový 😝

vlada111
4. jan 2014

@jakelina jaj zlatá si. Máš veľmi peknú orácu 😉

vlada111
4. jan 2014

@jakelina jaj zlatá si. Máš veľmi peknú prácu 😉

vlada111
4. jan 2014

@luciahromadkova ja tam kupujem a pomleté olúoané a opražené lieskové orechy, vykôstkované višne, sú lacnejšie ako v Lidl. Mám odtiaľ aj várovú čokoládu, je dosť lacná, ale má o niečo menej kakaa ako z Lidla.

pipka
4. jan 2014

@luciahromadkova je pravda, ze ja ho na 99% nepouzivam do plniek len na obtieranie ale my ho aj normalka na chlebik natierame a je uplne v pohode 😉
ja jedine co urcite nekupujem polske je mäso a vajcia 😝 😝 to nejak aj keby som ine nemala, tak toto polske nekupim 😅 😉

mrka2
4. jan 2014

ahojte, myslela som,ze tento tyzden nebudem mat ziadnu tortu,uz som si predstavovala,ako docitam konecne knihu a zrazu telefonat 😕 🙂

pristela
4. jan 2014

@woman04 @luciahromadkova holky ja kupujem aj to polske cervene a je uplne v pohode , aj na chlieb ho pouzivame, inak ja som to tu uz pisala , by ste sa divili ake kvalitne maju potraviny poliaci pre seba teraz nemyslim tie laciny co predavaju v pohranici alebo tie blivajze co narocny ponukaju na export . Mám tam bráchu a ked u nich v penzione jeme tak to je uplne ze neskutocneeeeeeee a ked som sa na nieco spytala ze kde take kupim tak tocili hlavou že to ťazko , že to sa da kupit len veelmi tazko a su presne miesta kde a dokonca niekedy aj datum kedy to maju. Moj maly k nemu chodi len na jedloooooo 😀 😀 😀 ked sa ho opytate ze kam chce ist na dovolenku povie do Tatier ale do polskych na jedlooooooo 😀 😀 😀

nika266
4. jan 2014

@rapunzel1 niet čo dodať,KRASA 🙂

mamcas
4. jan 2014

Pridam tipy na nakup v hoferi 🙂 aj mrazene ovocie je lacnejsie a podla mna lepsie 🙂 aj coko tam kupujem, to mascarpone je super 🙂 to maslo ani mne nechuti, presne ako pise @vlada111 je tam citit ten hnus 😝 a inak mali pred Vianocami aj pravy marcipan za super cenu podla mna, som rozmyslala, ze kupim a nieco s nim vymyslim🙂 no a vsetky ovocne kompoty su tam super podla mna a aj lacnejsie 🙂

michaela3011
4. jan 2014

@vlada111 dobre vediet, dakujem 😵

mimcak
4. jan 2014

Kočeny aj ja bežne kupujem to červené z tesca a momentálne mám zaplnený mrazák .Lebo mm vymákol cez víkend akciu po 1,09 tak mi nakúpil.

mimcak
4. jan 2014

@jakelina tá tvoja tortička je krásna