Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
12. jan 2014

@halienka dakujem a voilà fotopostup 😀 http://dorty.artmama.cz/auto-urciteho-modelu vidis aka som rychla 😀 a ano do korpusu vyrezavam polkruhy este pred omaslovanim a potom sa modlim aby mi tam voslo koleso...tu som mala nadiktovanych kopu detailov, takze motiv na streche, disky a logo na dverach su jedle obrazky 😉

maya30
12. jan 2014

@jakelina majka so mnou sa to taha uz druhy mesiac, ani neviem povedat co mi je, ale vyzera to na vnutorne afty, typicke pre pretazeny organizmus 🙄

mysiatkoo
12. jan 2014

@maya30 kokso nepisala si, ze zlavis z tempa? 😲 😲 nadhera 😵 😵

jakelina
12. jan 2014

@maya30 ty jo, neblázni 😝

maya30
12. jan 2014

@mysiatkoo jj ved som...max 2 za den 😉

mirinecka
12. jan 2014

kočky tie vaše torty sú neskutočné, a tie figúrky pôsobia ako keby mali dušu :D , Potrebujem radu keď robím figúrky mám všetko čisté poumývané ruky umyté aj niekoľko rázy a aj tak mám na hmote také malé čiastočky špiny ako keby prach 😢 na tmavom to vidieť neni ale naposledy na žltom mackovi nô hrôza 😖 Pridávam moje posledné výtvory aj keď zasa len pre nás 😉 . Papučky a macko ešte len pôjdu na tortu 😉

mysiatkoo
12. jan 2014

@maya30 😀 😀 😀 😀 no ked zlavi xobotnica, tak aj 2 za den stiha 😀 (to nie je v zlom! 😉 ) mna by kleplo pri viac ako 2 za vikend... klobuk skladam dole zakazdym ked vidim co stihas ... ja uspesne pauzujem tento mesiac - neberiem nicovite nic a ako by som to bola tusila - decka mam po 2 dnox v skolke obe xore 😠

mysiatkoo
12. jan 2014

@mirinecka aj mne sa to stavalo, mam velmi potive ruky a mohla som si ix umyvat aj kazde 2 min, aj tak sa tam dostali.... skus si poprasit ruky solamylom predtym,nez zacnes modelovat a vzdy, ked mas pocit, ze uz nie su dostatocne suxe... odkedy to robim, nemavam s mini ciastockami praxu problem...

mirinecka
12. jan 2014

@mysiatkoo ďakujem, najbližšie vyskúšam ten solamyl na krstinovej pre sestru 😉

79zuzana
12. jan 2014

@mirinecka skus pouzivat len papierove utierky, nikdy latkove, aj na ruky aj na riad ;) mne to teda pomohlo a nemam ani bodku 😉

lokalistin
12. jan 2014

Ahojte tak moja prva tento rok som z nej totalne vytocena obidve vcerajsie hmoty dopadli na chuja, ale musela som jednu pouzit- podla mna najhorsia aku som doteraz urobila, pekny den

mirinecka
12. jan 2014

@79zuzana ďakujem, skúsim aj to 😉

mysiatkoo
12. jan 2014

@lokalistin tak potom mas uzasny fotak, lebo na prvy pohlad nevidim nic, co by hovorilo o hroznej hmote - po vcerajsom zufalstve som cakala pruser, ale toto je uplne OK - nesmut, Sila bude urcite happy 😉

lokalistin
12. jan 2014

@mysiatkoo no ved som fotila zhora, aby nebolo vidiet spoje,pouzila som tu bodkovu hmotu 😝 na jedno bola dobra, ze aj ked sa roztrhla dalo sa to docela zamaskovat, ked som presla gulickou po tom. ale v chladnicke bola rozlozena na dve casti a ten spoj sa uz tak dobre zamaskovat nedal. ledva som ju zniesla po schodoch jedna struna sa zlomila a kuknem a baba asi 20cm kufor a podlozka tusim 80x60 tak ja tam sibrinkovala po ulici s tortou v rukach 6,4 kg no horor, ale pacila sa a Sila ma 3 roky a ze ma rada modru, tak ako nechapem jak dosli na gitaru, ale neva. Inac fotene mobilom 😉 a dik

michaela3011
12. jan 2014

@lokalistin 😕 som si prve myslela, ze to je len vymodelovane a pojde to na tortu ako ozdoba 😕 super si sa s tym vyhrala 🙂 a ajked ty tam vidis chybicky, tak ver tomu, ze objednavatel nic zle neuvidi, pokial tiez netortickuje 😀 nadherna je 😵

akapulko
12. jan 2014

@lokalistin 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze na chu...dobreeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 inak na foto si tiez myslim ze je super!!! 😉

brady1
12. jan 2014

Ahojky, ako sa robi marcipan?

jakelina
12. jan 2014

@mirinecka já si otřepu podložku co na ní modeluji a ještě tím válečkem co je na chlupy na oblečení přejedu a posbírám co chvilku, aby tam nic nebylo. Mně připadá, že to snad lítá ve vzduchu a pořád něco padá. Když dělám něco bílého, to je hned vidět. 😒

ollako
12. jan 2014

AHojte koncim 3d torty odmietam, namakam sa a vysledok katasrofalny, tato torta bola pre mna totalny zabiju uz od chvile ako som dala korpus do rury 😝 cele zle, plnka mi ledva vysla, korpus som male moc prepeceny a cele sa mi to nedarilo, este aj ked si pre nu prisli, tak trava dookola odpadla, no fuj som rada, ze ju uz nevidim, a viac sa nedam nahovori, peciem ln dobrym znamim a rodine, ale aj toho uz mam po tejto dost 😝

ollako
12. jan 2014

a foto

sticker
12. jan 2014

@ollako Veď je super! 😎

vlada111
12. jan 2014

@jakelina Juj moja, a dalo sa to prelepiť?

vlada111
12. jan 2014

@pipka ale určite je to ok, veď máš krásnu prácu.

vlada111
12. jan 2014

@jakelina teda ty si toho postíhala, super tortičky.

vlada111
12. jan 2014

@dagmarmustafa krásne tortičky

mrka2
12. jan 2014

@ollako takze si kamosku neprehovila,ze staci lopta? 😀 ale co, super to mas 😉

vlada111
12. jan 2014

@muffinka8 to je krásna tortička, veľmi pekne urobená

vlada111
12. jan 2014

@79zuzana no môj synovec, ktorému som robila tortu, je tiež maniak na túto hru. A veru strom ocenil, veď je to tvorivá hra a bol pixelový 😀

vlada111
12. jan 2014

@halienka jej krásna a aká rovnučká

vlada111
12. jan 2014

@maya30 jaj to je robotička