Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinka1981
12. jan 2014

@ajka82 spokojnosť velka ako vždy 😉 všetkym chutilo 🙂 dakujem kraaasne 😵

ejkula
12. jan 2014

@lenuliatko ja bežne robím druhú verziu krému, čiže šľahačka a čokoláda, nepreváram, nechám vychladnúť na izbovú teplotu a zašľahám do masla s cukrom. Ale ja dávam cukru len minimum, lebo čoko je sladká dosť 😵 . S touto plnkou som plnila len dvojposchodovú tortu, ale úplne v pohode a v podstate aj tak pri takej výške musíš vystužovať, takže Ti to určite udrží 🙂

maya30
12. jan 2014

@mysiatkoo evi nemas prosim ta skusenost so zamrazenim oganasovanej nepotiahnutej torty ? Mne ked ta pani prelozila tortu o tyzden tak uz bola oganasovana, tak som ju zabalila do potr. folie, dala do krabice a este do 2 sackov a tak do mrazaku, len neviem co to spravi ked to zacnem rozmrazovat, myslis ze to bude v pohode ked ju prelozim vecer do chladnicky a do rana necham rozmrazit ?

mysiatkoo
12. jan 2014

@maya30 nemam Majka, ja som nemrazila este ani jednu 😒 ale ked baby pisali, ze potiahnuta torta je OK zamrazena, tak snad bude aj oganazovana na tom podobne... co mas vo vnutri?

mata10
12. jan 2014

Dobrý deň dámy, som tu úplne nová a úplný začiatočník s tortami. Chcela by som dcérke upiecť tortu a potiahnut ju nejakou hmotou bielou a pripadne nejakú malú postavičku na ňu , ale vôbec neviem čo mám vyskúšať, ako začiatočníčka. Je tu toľko návodov receptov, a krásnych nápadov , že si neviem vybrať. Chcela by som vás niektorú poprosiť o radu ak by vás to neobťažovalo. Vopred veľmi pekne ďakujem.

jakelina
12. jan 2014

@mata10 nějakého jednoduchého medvídka??? 😲 😲 😲

maya30
12. jan 2014

@mysiatkoo falosny parizsky, takze to je v pohode, pytam sa, lebo som si vsimla ze ked ju vyberiem z chladnicky tak sa orosi, tak som si nebola ista ze co to spravi ked bude ten teplotny rozdiel este vacsi

mysiatkoo
12. jan 2014

@maya30 myslim,ze ked ju vezmes z tej mraznicky dostatocne vopred a pomaly povoli v xladnicke, tak to zvladne ... 😉 nestresuj sa... nemozes za to... 😵

mysiatkoo
12. jan 2014

@mata10 nejak mi nie je celkom jasne, ci sa pytas na to aky recept alebo na to, co na tortu... je tu takmer 6000 stran, kde si zienky oxotne radia, ale musis prist s otazkami, ktore su troxu konkretnejsie.... pytat sa aky korpus a aku plnku - na to ti nik neodpovie, pretoze nik nepozna tych, ktorym to ides piect lepsie ako ty sama... vyber je na tebe - az budes rozhodnuta a nebudes si vediet poradit s postupom - potom poradime radi... takze teraz jedina rada - citaj, citaj, citaj....a potom este citaj.... potom sa rozhodni a potom sa pytaj 😉

ajka82
12. jan 2014

@martinka1981 dakujeeem... ked uz to neni RAW, tak aspon bio visne boli dnu 😝 akoze celu karlovku som pochodila a vykostkovane visne nikde...tak som vykostkovavala domace visne, co mi naposledy babka nabalila so sebou 😅

pipka
12. jan 2014

@ajka82 a v lidli si nebola? ved tam mavaju bezne 😉

mimcak
12. jan 2014

Tak pridávam ďalšie boli len také malé. Zadanie bolo jednu tortu rozdeliť na 3 časti pre 3 oslávencov,a bolo jej jedno čo tam bude. Tak som ju trošku prekvapila a volila radšej niečo iné a nesmierne som ju prekvapila,bola nadšená. Jednu som urobila čokoládovú,aby z tej hmoty neboli prejedený,ale čoko je moja kamarátka len keď ju konzumujem 🙂

ajka82
12. jan 2014

@pipka vsade kde mavaju bezne tak neboli...ja neviem ci ludia pred vianocami vsetko vykupili a este nedolozili alebo co... dokonca pred vianocami u nas v terne plny regal, tak som nekupovala, ze vsak ked bude treba tak isto kupim a teraz nic 😠

pipka
12. jan 2014

@ajka82 ahaaaa, no to je mozne 😒 ludia robili gulicky tak vykupili 😅
aj ja mam doma dva pohare, mohla si mi cinknut, by som ti doniesla 😉

ajka82
12. jan 2014

@pipka dakujem, no myslis, ze ma to napadlo? 😝 😅

ikula2
12. jan 2014

@dagmarmustafa krasna praca taka jednoducha cista, 😉 pekne napady
@denisak77 prosim ta tie koniky to si robila rucne ci mas formu? krasne

lenuliatko
12. jan 2014

@ejkula dakujem krasne, tak skusim. Dufam, ze sa mi to nejak nezrazi, lebo by bolo skoda toho mnozstva :0)

martinka1981
12. jan 2014

@ajka82 😀 😀 😀 raw ked ma chyti chut robit niečo zdrave 😉
si mohla napisať že višne su neni 😝 sme mohli niečo ide dať 😉 nabuduce ma kontaktuj 😵

ajka82
12. jan 2014

@martinka1981 nevadiiii 😉

akapulko
12. jan 2014

@lokalistin v pohode 😀 😀 😀 😀 😀 mna to rozosmialo 😀 😀

moicka
12. jan 2014

pridávam foto prvej postavičky, aj keď sa za to trošku hanbím ☹ ....bola robená pre kamarátku, ktorá robí Tapperware. Slečna nebola ešte asi dobre uschnutá, lebo sa na poslednú chvíľu nahla dozadu.

eliska22
12. jan 2014

Ďakujem za Vaše komentáre a páčitká, torta sa veľmi páčila a aj chutila, tak som happy 🙂

mata10
12. jan 2014

@jakelina ja si prave nemyslim ze to je lahke ma pred tym respekt , ako torty som uz piekla tak v ramci rodiny ale este som to nepotahovala tak by som rada skusila 🙂

jakelina
12. jan 2014

@mata10 no já jsem jako první postavičku dělala medvěda a to je fakt lehké. 😉

mata10
12. jan 2014

@mysiatkoo no myslela som hlavne co na tortu, ten zaklad by som mohla ako tak zvladnut 🙂 problem pre mna je potiahnutie torty , myslim tym marcipan alebo nejaku inu hmotu. neviem ci to mozem tak specifikovat ale hmotu s ktorou by som ako zaciatocnicka dokazala pracovat. 😖

aduskatt
12. jan 2014

@mata10 ja Ti dam do IP aj linky na videa, kde uvidis, ako potahovat, mozme to poriesit cez IP v pohode

mysiatkoo
12. jan 2014

@mata10 no vidis, uz je otazka jasnejsia a hned mas aj odpoved aj s navodmi a tipom kde vsetko zozenies 😉

mata10
12. jan 2014

Kočky velmi pekne vám ďakujem za ochotu 🙂

aduskatt
12. jan 2014

@mysiatkoo zohnane uz je🙂)) poriesime potahovanie a rady ako maslo pod potah a podobne🙂))

vlada111
12. jan 2014

kočky pridávam jednu predvianočnú ako poďakovanie jednej pani na úrad práce 🙂

mrka2
12. jan 2014

@lokalistin corkni a uvidis 😉 😀